Pogledaj jedan post
Old 16.05.2009., 09:44   #16
nisam htjela otvarati novu temu, pa se nadovezujem samo na ovu
koliko sam čula s osihuravajućim kućama je uvijek problem
uglavnom juče sam posudila tati auto i tip mu je prešao u njegovu traku pokušavajući izbjeći kombi koji je skretao u lijevo i direkno udatio u tatu.
policija je izašla, napravili su zapisnik, ja dobila podatke o krivcu tj.tom kombiju, otišla u njegovu osiguravajuću kuću, predala zahtjev za odštetu, oni će u ponedjeljak izaći i napravtiti procijenu štete....i ok
ali.....auto je novi (11 mj, nema ni 15.000 km), pod kreditom (naravno ), prema laičkom mišljenju ljudi koji su ga vidjeli (dakle ne procijenitelja) ne isplati ga se popravljati
ja od osiguravajuće kuće čini mi se neću dobiti adekvatnu naknadu. radi se o HOK-u, ako vam to šta znači
e sad

ni kriv ni dužan, ostaneš bez auta (što mi strašno komplicira život, jer sam samohrana majka i puno brže s autom stignem djetetu, jer dosta daleko radim, a i vozim oca ujutro da mi ga čuva i otpremi u školu, što mi je bez auta nemoguće), osiguravajuća kuća neće raditi slučaj dok ne dobiju izviješće od policije, dakle za 7-15 dana, očito neće isplatiti iznos kojim bi mogla kupiti auto iste kvalitete....a sve će to užasno potrajati, tako da će moji na poslu "morati" imati razumjevanja za moje kašnjenje na posao i odlaske ranije s posla ( zbog djeteta)
pitam se mogu li ja tu što napraviti da ne budem na gubitku, kako se postaviti, šta tražiti, koliko mogu dobiti
ja imam kasko, koji nije vezan za kredit, nego sam ga čisto uplatila bojeći se ovakvih stvari a značajan financiski gubitak ne mogu podneti pa mi to bilo dodatno osiguranje. rekli su mi da ne koristim svoj kasko da neću više novaca dobiti, možda samo ubrzati stvar
stvarno mi nije jasno zašto plaćamo ta osiguranja kad očito ti nikakvu sigurnost ne pružaju
prilično sam razočarana, ali eto nadam se da će mi neko od vas dati savjet kako da dođem do svojih novaca s obzirom da nisam kriva (odnosno moj tata) u toj prometnoj
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom