Pogledaj jedan post
Old 19.11.2012., 22:41   #56
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
I ja cu povratiti zbog tvojeg luoetanja, mi dijasporasi nismo GB lobisti, nego branimo interese Hrvatske.
Nemoj povraćati. Meni uopće ne smeta biti britanski lobist za politiku prema Hrvatskoj kakvu promiče današnji Ministar za Europu David Liddington. To je čovjek koji je u potpunosti ekipirao sadašnje britansko veleposlanstvo u Zagrebu u kojem su od Veleposlanika na niže sve ljudi koji su izrazito friendly prema Hrvatima, i koji su - što je jako važno - na poslove namjenjene lokalnom osoblju zaposlili Hrvate (etničke) jedan od kojih je potpuno preuredio facebook profil GB veleposlanstva u Zagrebu kojeg je sada užitak i zadovoljstvo pratiti.

Nekad su na lokalnim poslovima radili isključivo ne-Hrvati. Konzulica za britanske građane bila je Bošnjakinja, u press službi su radili Srbi, pa je onda ta ekipa sredila posao zaštitara nekom lokalnom sitnom mafijašu koji se u dokolici u svom uredu u veleposlanstvu igrao sa ručnim bombama od kojih je jedna i eksplodirala - to ti je bilo po prilici stanje do prije cca godinu dana.

A onda je bivši ambasador otputovao, jedno su vrijeme bili na razini otpravnika poslova - a onda se dogodila jedna velika metla i došao je potpuno novi veleposlanik sa drukčijim backgroundom, kadar koji je školovan za službu u Britaniji prijateljskim zemljama. I rezultati su frapantni. To britansko veleposlanstvo u Zagrebu sada je jedno fantastično mjesto.

Za takvu Britaniju ja ću uvijek lobirati. A Britanije Denisa MacShanea ću se uvijek stidjeti.

Denis MacShane je u Britaniju poslao veleposlanika koji nije htio sjediti ispod fotografije Generala Gotovine u zadarskoj gradskoj vijećnici. Smeće poslalo drugo smeće. Dobro je Hrvatska izdržala pod plimom svih tih britanskih govana koja su u nju dolazila.

Sad su se stvari promijenile, i ja sam zbog toga sretan. A i fotografija Generala Gotovine se vratila u zadarsku gradsku vijećnicu i poprilično sam siguran da novi veleposlanik više neće imati primjedbi sjesti ispod iste.

Zadnje uređivanje PowerLock : 19.11.2012. at 23:00.
PowerLock is offline