Pogledaj jedan post
Old 31.03.2016., 16:53   #33
Quote:
Lapis Lazuli1 kaže: Pogledaj post
Moj dojam je da prve nisu zadovoljne ako djeca prihvate drugu..sretnije bi bile da djeca mrze i na tome i rade na neki način. A suprug je taj koji nikad nije u redu- ako ne viđa djecu onda je kreten koji je zanemario, ako viđa-onda je problem kad ih viđa, gdje ih viđa i ne daj bože da ih viđa u društvu druge. Mene brine što kad dođu naša zajednička djeca jer slušam da se tek tada rade problemi.
Teško da će prva biti zadovoljna ako je druga bila uzrok raspada braka. Ali ako je druga došla nekim "normlnim" slijedom ja ne vidim problem.

I sama sam prva, i sretna sam ako su djeca sretna, a vidim da je tako i kod mojih prijateljica koje su razvedene.

Imala sam već dvije "druge", prva je bila OK, kako mi se činilo, nisam ju upoznala, a ni djeca, ali smo znali da postoji ( iz nekih svojih razloga bivši ju je tajio, ili ona nije htjela, ne znam). Tada se viđao sa djecom, bilo je sve OK.

Druga "druga", to je bio raspad sistema, ta je radila na tome da sve razjebe, i uspjelo joj je. Bivši nije dvije godine pitao za djecu....iako ne okrivljavam nju, on je za to kriv. Na kraju je i njemu napravila sranje i postala je bivša....

Tako da kao i u odnosu sa svekrvama, najveću ulogu tu ima taj bivšo-sadašnji partner. Sve će biti kako on postavi, jer sitna podbadanja ubrzo prelaze u velike probleme.

Druga je stvar što se muški obično papkasto povuku, pa puštaju da se dogode sitacije do kojih ne bi smjelo doći, a vjeruj mi da tu najviše pate "bivša djeca", to je onda zatvoreni krug, nesretna djeca- ljuta mama (bivša žena)....

Postaviti stvari na svoje mjesto, da se zna ko je kome što, i da se toga svi drže. Ako su ljudi normalni sve je OK, ali ako nisu, što je često, onda ima puno problema dok se odnosi ne urede. Tako da je najbolje ne plesti se u odnos njega i bivše, tolerirati "bivšu" djecu, i mislim da bi sve trebalo biti OK.

Kako ja volim reći, sve dođe na svoje . ali je bolje da to bude bezbolno
sama45 is offline  
Odgovori s citatom