Pogledaj jedan post
Old 03.11.2016., 11:18   #11
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Događa li se to i vama ili samo meni?
Imam oko sebe par bliskih ljudi koji mi ili ne odgovaraju na poruke ili odgovore drugi ili treći dan.
Ovdje se ne radi o poznanicima nego o bliskim ljudima (sestra i prijateljica) i tada ih moram zvati ako nešto trebam a ne odgovore mi odmah.
Pokušala sam istu metodu kada su one mene trebale a ja nisam odgovorila, međutim tada me one zovu.
Jesam li ja predostupna ili nenormalna ako želim da mi se odgovori na poslanu poruku U vrijeme ovih socijalnih aplikacija zaista nema izgovora ako ti netko ne odgovori.

Pokušala sam razgovarati sa njima. Sestra se tome smije i kaže da radim od buhe slona, a frendica veli da joj uvijek nešto uleti i da zna da joj ja to neću zamjeriti.

Počelo me to jako smetati. Što je u psihi čovjeka da vidi tuđu poruku i izgnorira je iz čista mira? Što je to u čovjeku da stavlja stalno nekog na čekanje?
Možda nisam najzanimljivija osoba na svijetu, ali mislim da zaslužujem minimum poštovanja da mi se odgovori na poruku.

Kako bi vi to riješili i smatrate li da ti ljudi imaju nekih problema u glavi?
Meni je iskreno dosta tuđih poruka, dnevno dobijem i preko 100 poziva na mobitel, poruke, e-mailovi, i iskreno NE DA MI SE odgovarati ekspresno na tuđe poruke, naravno ako nisam raspoložen i odmaram se i punim baterije. Mislim da su ljudi danas sebi uzeli previše za pravo da očekuju od drugih da im budu stalno dostupni bez ikakvog poštovanja tuđeg vremena. Najprije šef očekuje da se javiš čim zazvoni mobitel, pa žena, pa djeca, pa otac, rodbina, prijatelji i poznanici. Sami smo si krivi što smo se zarobili u taj kavez "moranja" i "hitnosti". Malo stvari je u životu hitno, stoga ako mi se osoba ne javi odmah pustim ju da to odradi kad želi i ako želi...isto očekujem i od drugih kada sam ja u pitanju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom