Pogledaj jedan post
Old 02.05.2017., 11:57   #11
Da razbijemo mit o tome kako je celibat koristan, iz svog iskustva znam jer sam eksperimentisao najduže što sam bio u celibatu je nešto manje od godinu dana, i još par perioda skoro po pola godine. Priče o povećanoj kreativnosti tokom celibata su čista laž jer sam većinu vremena bio bezvoljan, nezainteresovan često i anksiozan, nisam mogao niti normalno komunicirati jer sam većinu vremena bio polubudan sa smanjenom razinom koncentracije i pažnje. Što sam duže ostajao u celibatu to su se sve više pojavljivale noćne more prilikom spavanja što je uzrokovalo da od jutra čim ustanem budem ne raspoložen. Nikakva energičnost niti impuls za kreativnost nije bio prisutan.

Često kad bi vidio na muzičkim spotovima razgolišene djevojke bi izazvalo nervozu.

Kad bi ponovo počeo biti seksualno aktivan trebalo bi mi mnogo dana da se povrati broj spermatozoida i da sjeme postane normalne količine i gustoće. Ispočetka bi bilo samo par kapi bistre tečnosti.

Pažnja, koncentracija, dobra volja, pozitivne emocije i misli bi se vratile brzo vjerovatno zbog seksualne energije koja nadražava pinealnu žlijezdu tokom seksualne aktivnosti i zdravih hormona koji se oslobađaju u krv tokom orgazma.

Ako nemate seksualne partnere i samonjegovanje (samozadovoljavanje) je zdravo i korisno ali umjereno jednom do dva puta sedmično. Taoisti preporučuju da se doživljavaju orgazmi svaki dan ali bez izbacivanja sjemena znam za jednu knjigu poznatog majstora ali tehnike nisu jednostavne i zahtijevaju puno vremena i posvećenosti tako da mi koji živimo u modernom svijetu veoma užurbano moramo biti zadovoljni sa običnim seksom.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom