Tema: Poniznost
Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 08:40   #15
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Što mislite o poniznosti? Gdje se u Evanđeljima spominje da je Isus bio ponizan osim kad je prao noge apostolima i predao se za muku i smrt? Ostatak vremena jest učio o ljubavi, iscjeljivao bolesne, ali je i prijetio. Činiti čuda čuda nije poniznost, zar ne?
Gdje je Muhamed bio ponizan?
Gdje je Buda bio ponizan?
Nekad mi se čini da se poniznost očekuje samo od sljedbenika, poglavito žena. Marija jest bila ponizna i stoji u Evanđeljima da su žene te koje su pratile Isusa s križom dok su se apostoli razbježali na sve strane bojeći se za život. Je li to poniznost?
moje mišljenje na tu temu bi bilo da se poniznom isplati jer ja poniznost vežem prema miru..stanju gdje ne vlada ego..druga osoba te ne može zgaziti...zgaziti te može samo tvoj ego koji pati jer ima potrebu za samodokazivanjem i vjeruje u ono negativno gdje biva povrijeđen...ponizan znači biti u miru i da te ne dotiču tuđa djela do te mjere da beskonačno patiš..nego si svjesan da ako radiš u miru i poniznosti ćeš napraviti dobro i sebi a i pružaš primjer drugima..sve što želiš da drugi čine tebi čini njima...vjerujem da je tako...
a sad da neke religija svrstavaju žene u niža bića pokorna ...i daje im se manja prava to mi ima veze sa nekom hijararhijom i pokušavanjem zadržavanja moći viđe nego sa duhovnosti jer duh nema veze sa spolom...anđeli nemaju spola...zašto bi duša imala spol ili bila viša ili niža?
Pokorna da ali ne zato što sam žena već zbog moje unutarnje prirode i moje harmonije i lijepog života
Isus je svojim primjerom pokazao primjer života kojim bi svi trebali težiti
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom