Pogledaj jedan post
Old 30.08.2003., 11:27   #2
Ljubo:
Quote:
I jos nesto, mi ne mozemo cekati NOVO DOBA da se ovo ujedinjenje ostvari i da zavlada ljubav, prosto iz razloga sto NOVO DOBA ne moze doci pre nego se ovo ujedinjenje ostvari i dok ne zavlada ljubav. Dakle, tek kad sami ovo ujedinjenje napravimo i uspostavimo ljubav, tek tada cemo moci tvrditi da je NOVO DOBA doslo. Sto se nikada nece desiti, sve dok neko ne pocne tako nesto da zagovara. Ja sam vas pitao da li je neko ZA to da se udruzimo i da pocnemo da zagovaramo.
ili što bi rečeno jednom slavnom rečenicom...

" Kraljevstvo nebesko je u vama"....

pa ljubo evo vidiš da mi (neki) već ovdje i sad ljubav zagovaramo...onako kako znamo i umijemo....

međutim ljubav treba potpuno da se razvije u tom smislu da se shvati da se sa ovim i ovakvim svijetom nema što izgubiti....a za to je potrebna spoznaja(otkriće) "neba" i istinske stvarnosti u samom sebi ...ili barem vjera koja može dati hrabrost da se takvog svijeta pa i "na slijepo" ipak odrekne.
Sve dok čovjek misli da je ovaj i ovakav svijet jedino što ima i da bi njegovim gubitkom izgubio i sebe....neće ništa poduzeti da ga promjeni,već sasvim suprotno,borit će se svim silama da ga(takvog)i sačuva.
I kao što rekoh svijet treba uništiti u sebi samom,odnosno sebe-uništiti jer je "ja" = "svijet",a to je u suštini "razaranje".Svrha svih osobnih pa i kolektivnih tragedija i katastrofa je upravo u tom razaranju,čime zlo u krajnjoj liniji uvijek služi dobru.....
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom