Pogledaj jedan post
Old 16.10.2017., 22:26   #62
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
evo ovako na prvu to bi značilo recimo održavanje servera, odnosno plaćanje/iznajmljivanje tuđih servera na kojima se održava cijeli sustav/programi/software-i Banke
aha, a ako imam 7 računa otvorenih u banci, pretpostavljam moram plaćati 7 servera, 7 softwarea...

Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
potom plaćanje cijele ergele informatičara koji kontinuirano razvijaju software za banku ili plaćanje vanjskog softwarea kako bi krajnji korisnici imali što kvalitetniju uslugu (na primjer: dostupnost računa putem mreže ATM-a), zakonska obaveza slanja izvoda po računu (bilo printanje na zahtjev u poslovnici, bilo slanje pismom na kućnu adresu, slanje na e-mail ili nekog od 365 kanala...)
joj ubiše se od plaćanja strašne ergele informatičara i razvoja sofisticiranih sučelja.

Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
..to su recimo 3 razloga, ima ih još ovisno o njihovoj relevantnosti za krajnjeg korisnika računa...mislim da nije teško doći do objašnjenja što znaći ''vođenje računa'' u 21. stoljeću za svakoga tko ima završenu barem trogodišnju srednju školu
da, mislim da je svakome tko ima nekupljenu diplomu trogodišnje srednje škole teško shvatljivo zašto netko koga je država ovlastila za kamatarenje i netko tko mešetari tvojim novcem ima potrebu još ubirati nemalu naknadu za nekakve šizousluge?

da budemo sretni jer su nam se smilovali, pa možemo dizati novce s bankomata bez naknade?
apnea is offline  
Odgovori s citatom