Pogledaj jedan post
Old 14.11.2017., 21:09   #109
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ja sam već više puta isticao kako ne mogu shvatiti da je 1991-e bio veliki broj dobrovoljaca, da je odaziv na moblizaciju bio vrlo dobar, a neprijatelj je bio mnogo bolje naoružan. Najmanje mi je jasno kako su se svi Hrvati ujedinili pod jednim barjakom, ništa lijevi- desni, partizani-ustaše, sekularci- klerikalci i sl. Meni nije jasno kako se to dogodilo, 100% sam uvjeren da se to više nikada neće ponoviti. Nije tema, ali samo mala usporedba s današnjim trenutkom, uvjeren sam da bi jedna oklopno- mehanizirana divizija s dobro obučenim i motiviranim ljudima uz nešto zračne potpore bila dovoljna da okupira Hrvatsku i da je drži pod okupacijom bez većih problema....
Ne bi, jer bi se opet ponovilo isto. Kako ti nije jasno? To je instinkt za preživljavanjem kad je život ugrožen, dobro poznata pojava u prirodi. Guglaj. Tada sve podjele i unutarnje netrpeljivosti padaju u drugi plan. Javlja se osjećaj krda, pripadnosti, to nema veze s pameću, domoljubljem iako događaji izrode plemenita djela i herojstva, ali primarno je preživjeti, kad se otkloni opasnost, guzica osjeti sigurnost - ožeži nanovo, lijevi-desni itd.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom