Pogledaj jedan post
Old 30.10.2010., 17:54   #56
Eto rješenje mi je napokon stiglo i u obrazloženju je ono što sam i očekivao.

"Iz prijave je vidljivo da je osiguranik prilikom redovnog obavljanja posla zadobio frakturu kralježnice"

"Prema dostavljenom policijskom zapisniku vidljivo je da je nadležna policijska postaja izdala prekršajni nalog protiv Vas"

"Člankom 3. stavkom 1. Pravilnika o postupku utvrđivanja i priznavanja ozljede na radu i profesionalne bolesti (N.N. 125/07 i 4/08) propisano je da se ozljeda neće priznati osiguranoj osobi ako je do ozljede došlo zbog skrivljenog, nesavjesnog i neodgovornog ponašanja na radnom mjestu, prometu, odnosno pri obavljanju djelatnosti"

"Sukladno članku 56. stavak 5. Zakona o opće upravnom postupku, postupak prekinut radi rješavanja prethodnog pitanja pred nadležnim sudom"

Ukratko rečeno obustavili su mi postupak dok ne dobijem pravomoćnu sudsku presudu. Iako se ne mogu pomiriti s ovim da sam ozljedu skrivio nesavjesnim ponašanjem... to što se dogodilo moglo se dogoditi bilo kome... prošao sam cestom kojom svako jutro prolazim na posao, nisam brzo vozio, nisam bio pod utjecajem alkohola. Dan prije je bilo veliko nevrijeme, cesta je uz šumu pa pretpostavljam da je na cesti nesta moralo biti... 5 minuta nakon moje nesreće dok smo još čekali dolazak hitne pomoći na istom zavoju još 2 vozača su izletila sa ceste i doživila prometnu nesreću na istom zavoju... u razmaku od svega 5 minuta 3 prometne nesreće na istom mjestu... Mislim da je to prevelika slučajnost. Ali eto šta očekivati sada? Da sam nesreću doživio sa 20km/h u policijskom zapisniku bi svejedno stajalo "vožnju nije prilagodio stanju i uvijetima na cesti".
Obi-Wan Kenobi is offline  
Odgovori s citatom