Pogledaj jedan post
Old 13.04.2005., 10:59   #57
Quote:
penelop@ kaže:
Ja sam isla na vjeronauk i u crkvu, pjevala u zboru, citala molitvu vjernika... Mozda se varam ali mi se cini da su prije 20-25g svecenici bili blizi narodu ili sam samo bila mlada i naivna.
Nekako mi vise ne ulijevaju duhovnost ljudi koji se voze u skupim autima i koji naplacuju sve zivo (od krstenja preko blagoslova do pogreba) a sad imaju i drzavnu placu.
Ne slazem se ni sa zabranom kontracepcije i stigmatizacijom umjetne oplodnje. Od kud im pravo da traze da se sve pusti prirodnim putem a u isto vrijeme idu doktoru i lijece se
Ako sve treba biti bozja volja zasto osudjuju iskljucivanje sa aparata one amerikanke?
Neka vjera propovjeda ono što želi. Kao što su mnogi ovdje rekli, svatko ima pravo vjerovati u ono što želi.

Pitanje se postavlja oko toga da li dijete ima zapravo pravo izbora? Ja se sjećam vjeronauka u svojoj školi iz kojeg se nisi mogao ispisati iako je bio izborni predmet. Drugim riječima, ako si se upisao da bi vidio želiš li to uopće i slušati, više se nisi mogao predomisliti. A bilo je onih koji su se htjeli ispisati.

Između ostalog, ako u školi ideš na vjeronauk za očekivati je da će vjeroučitelji pričati o onome u što vjeruju, između ostalog i o kontracepciji (koja je grijeh), sexu prije braka (što je grijeh) i ostalim stvarima koje, kad čuješ, izgubiš svaku želju slušati ih dalje.

Da ne govorimo o onome u uvodnom postu " kršćanin svaki dan treba misliti na svoju smrt i onome što ga čeka nakon toga" otprilike.

Treba li sve to zaista djeci? Zar ne bi bilo normalnije da dijete odlučuje o vjeri (kad se ona već ne događa sama po sebi) nakon što bude u mnogućnosti razmišljati sam za sebe?
caregiver is offline  
Odgovori s citatom