Pogledaj jedan post
Old 20.02.2013., 12:38   #33
Poštovani,

trebao bih malu pomoć u vezi sljedećeg. Pišem seminar na temu "znanstveni status psihoanalize" pa me zanima koju biste mi literaturu mogli preporučiti na tu temu, po mogućnosti na hrvatskom ili srpskom jeziku. Nemam nikakvog problema s engleskim pa može i na engleskom, dapače, super bi mi došlo, ali naglasak stavljam na hrvatsku i srpsku jer pišem rad na hrvatskom, a ne znam koliko je profesor kod kojeg pišem rad dobar u engleskom. Ali uvijek mogu parafrazirati na hrvatskom neki dio iz literature na engleskom pa staviti referenciju i fino to navesti u bibliografiji, sad kad bolje razmislim.

Može bilo koja vrsta literature, nije to sad cijeli znanstveni rad nego seminar od 8 - 12 stranica max. s napomenom da nisam psiholog i ne studiram psihologiju (ali mi je poznata ponešto metodologija, a pogotovo povijest iste, kao i razni smjerovi i "škole"), dakle može biti psihologija, psihoanaliza, filozofija znanosti, filozofija psihologije, epistemologija, štogod, a po mogućnosti da je relevantno za temu itd.

Do sada sam čitao neke stvari od Elizabeth Roudinesco i neke zbornike iz filozofije znanosti na temu filozofije psihologije, ali mi treba i vaša pomoć pa vam se unaprijed zahvaljujem.

Inače, stavio sam upit na sličnu temu i na podforumu "Psihologija", ali s obzirom da se ovom temom, a posebno psihoanalizom bave dosta i "društvenjaci", nadam se da ćete imati razumijevanja da i ovdje ostane upit jer mi je trenutno svaka informacija o literaturi dobro došla. Još jednom hvala.
Dickobrass is offline  
Odgovori s citatom