Pogledaj jedan post
Old 23.07.2015., 14:08   #8
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Po meni je glupost da osoba koja samostalno vodi knjigovodstvo firme u kojoj je zaposlena od, recimo, 100 radnika i 100 mil prihoda (ili je barem u funkciji voditelja knjigovodstva), ne može pružati usluge knjigovodstva za firmu s jednim radnikom i 100 tisuća prihoda bez dodatnih uvjeta.
Samo da se osvrnem na ovo...
Ne bih se složila da oni koji vode računovodstvo velikog sustava, mogu bez beda voditi bilo što za druge. Iznenadio/la bi se.

Znam dosta kolega u ovom poslu, i oni koji su godinama u velikom sustavu, a sa strane pokušavaju još nešto odraditi, uglavnom nemaju pojma o obrtničkom i sl. i dosta grešaka sam viđala, iako u svojoj "matičnoj" firmi rade perfektno. U velikom sustavu su ljudi navikli da je sve negdje propisano, da se mašinerija više-manje ok vrti, a kod malih to nije tako i treba biti puno snalažljiviji Puno je tu raznolikosti kad radiš za više različitih klijenata i dosta ljudi nije spremno za konstantno učenje i čačkanje i rad sa svakakvim ljudima/firmama.

Načelno, slažem se s uvođenjem licenci. Samo je sad pitanje kako se bude to operativno provelo, reguliralo itd. Ipak je ovo Hrvatistan

Dosta tuđih grešaka sam se nagledala otkad je recimo e-porezna zaživjela, a knjige vode ljudi koji se ne znaju ni ulogirat na nju.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom