Pogledaj jedan post
Old 07.07.2017., 14:06   #60
Quote:
Sompompir kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da je kreacija "inteligentni dizajner", s tim da sam uvjeren da čitav sustav, univerzum, ima inteligenciju.
To tvrdi tema koju sam linkao

Quote:
Da nije tako, ne bismo je imali ni mi. Naš um samo zrcali prirodu i njene zakone. Nisam religiozan uopće, mislim da su ljudi koji vjeruju da smo nastali od majmuna religiozniji od mene.
Ali tvrdi i da smo nastali od majmuna

Quote:
Baš zato nisam sklon vjerovanju da su pojedinačne spontane mutacije bile u stanju dovesti do ovog stupnja kopleksnosti i raznolikosti.
Ma da, ali ti nisi zaronio u tu tematiku nego to izdaleka govoris, onako "odokativno". Neki primjeri evolucije su bjelodano ociti. Ali to izabires ne pogledati, nego izabires pogledati primjer koji *tebi* nije jasan jer je malo kompleksniji i s tim onda gradis racional za svoja uvjerenja. Nije ti uopce stalo da to razjasnis sebi, da istrazis kako je to moguce, nego cim nadjes nesto sto ti na prvu nije jasno - odmah zakljucujes iz toga sta ti je vec drugo po volji. To nije intelektualno posten princip. Na kraju treba dodati da problem u teoriji evolucije nije dokaz kreacije. Koliko god pronasao problema s evolucijom nisi dokazao ni boga ni kreaciju.

Ako bi isti "logicko rigorozni princip" koji ti primjenjujes na evoluciju primjenili na recimo bibliju, morali bi zakljuciti da je biblija sakupina mitoloskih prica koje su tesko nelogicne, kontradiktorne, nemaju smisla itd. Biblija kao teorija drzi vodu kao i lupetanje bilo kojeg sizofrenika. Ona ne moze objasniti nista u pogledu kreacije. Prema tome, biblija ne da nije "konkurirajuca teorija" evoluciji, nego uopce nije suvisao tekst.
addx is offline  
Odgovori s citatom