Pogledaj jedan post
Old 10.08.2017., 04:21   #2
Pa u Americi su već počeli i CNN već piše članke za transgender osobe koje ne žele da ih se oslovljava sa he ili she, on ili ona već s they - oni.

Bilo mi je čudno čitati taj članak jer su govorili o jednoj osobi, a pisali su they - oni. Dok sam pohvatao tko su oni. A u Švedskoj su već uveli rodno neutralnu zamjenicu HEN.

Nisam još čuo u Hrvatskoj nešto slično. Mi imamo ono. Da li će kod nas transgenderi zahtijevati da ih se oslovljava sa ono, ili oni ne znam.

Meni je to osobno glupo. Ako netko ulazi u tranziciju za promjenu spolu, ne znam zašto ne žele prihvatiti zamjenicu za taj spol kojeg žele biti dio.

Pa da, na sveučilištima odavno postoji gender theory. Gender - rod je socijalni konstrukt. Spol je biološka odrednica.
Samo što sad niti spol se više ne prihvaća. Sad nema više ni spola, nego neutralno.

Mislim da je to ludilo žešće i čak pomodarstvo. Iako ima naravno transseksualnih osoba, mislim da ima i nesigurnih pojedinaca kojima je fora da ulaze u hormonalnu tranziciju promjene spola. I onda stanu. Ne idu na vaginoplastiku ili faloplastiku.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom