Pogledaj jedan post
Old 25.03.2011., 19:28   #14
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Neka mi koačno netko objasni, sama naselja Kiseljak,Busovača i Vitez,jel bilo borbi ili ne?
Evo ja cu ti objasnit , DA vodile su se zestoke za Busovacu , HVO je nakon kratkih ulicnih borbi muslimane istjerao iz grada i od tada su se zestoke pjesacke borbe vodile na brdima oko grada s tim da je topnistvo Armije BiH redovito gadjalo ciljeve u gradu. Posebno zestoke borbe su vodjene za brdo Kula koje dominira iznad grada tko ima kontrolu nad Kulom ima kontrolu i nad gradom.

Vitez , Tu su se vodile borbe najzesceg intenziteta u Lasvanskoj Dolini mozda cak i u cjelokupnom Hrvatsko-Muslimanskom ratu. S obzirom da je Armija drzala jednu ulicu u gradu tu se moze govoriti i o ulicnim borbama. Sva sela uz komunikaciju Vitez-Busovaca su bila napadana , Armija je nastojala da presjece cestu i odvoji enklave Busovacu i Vitez jer bi tako pad istih bio vise nego izvjestan. Na Vitez su napadali pripadnici EL Mujahedin i raznih specijalnih jedinica pa cak i onih izvucenih iz tada opkoljenog Sarajeva!

U Kiseljaku su se takodjer kao i u Busovaci vodile borbe izvan grada s tim da je Kiseljak imao puno bolju logisticku situaciju od enklava u Lasvanskoj Dolini sto znaci da sam Kiseljak ne spada u Lasvansku Dolinu.

Generalno takticki polozaj : Hrvati se nalaze u okruzenju 3 i 7 korpusa Armije BiH kojemu su se po potrebi mogli pridodavati i ostali korpusi po potrebi.
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom