Pogledaj jedan post
Old 04.12.2011., 11:05   #19
Quote:
MissSunshine :) kaže: Pogledaj post
Imam 17,8 godina i prije mjesec dana sam završila na odjelu neuropedijatrije u Osječkoj bolnici. (...) Trenutačno čekam nalaz psihologa jer sumnjam da je to sve posljedica šoka mozga nakon proživljene traume. zanima me postoji li moguće oštećenje moždanih stanica, te ima li netko slično iskustvo sa pamćenjem?
Poštovana,

Tek sam danas, pozorno pročitavši Vaš upit, vidio da ste u njegovom naslovu napisali dijagnozu koju niste naknadno naveli u tekstu upita. Je li Vama postavljena dijagnoza TIA-e? Je li uopće postavljena kakva dijagnoza?

Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Imam ja jedno pitanje...ako ste "pretrpili" TIA, koji je kao dobar predznak da ste kandidat za moždani....što s euopće može učiniti da se to spriječi? Jer meni se ovako na prvu čini da ništa.
Poštovana,

Postavili ste vrlo zanimljivo pitanje. Činjenica jest, kako ste i sami naveli, da osobe koje su imale TIA-u, imaju i rizik za kasniji ishemični moždani udar. Zato je važno da se takve osobe podvrgnu dijagnostičkoj obradi. Činjenica također jest da se moždani udar može spriječiti ako se uspiju utvrditi i kontrolirati rizični čimbenici koji su doveli do pojave TIA-e. Mogu se propisati neki lijekovi, katkada i antikoagulansi, može se indicirati i kirurški zahvat (karotidna endarterektomija).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom