Pogledaj jedan post
Old 30.06.2009., 08:39   #4
Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Ovo s kaktusima je baš super, to bih baš mogla probati A mogu li uzeti i koju drugu vrstu kaktusa, doma ih baš imam 10-ak vrsta?
Naravno. Ne mora gornji biti lišen klorofila, mogućnost kombinacija je limitirana uglavnom oblikom - obično stupasti bivaju baza a kuglasti plemenka.

Neko pravilo nalaže i da baza bude bez puno bodlji kao Astrophytum vrsta, no prije par mjeseci mi je baza pod jagoda-plemenkom iz meni nepoznatih razloga propala i morala je biti hitno zamijenjena. Pri ruci sam tad imala samo jedan "viška" (preciznije, duplić ) koji se ispostavio kao odlična podloga.

Teško da ćeš i biti u prilici sama odmah kalemiti albino-vrstu, budući da su nedostupne, koliko znam, za nabavu zasebne. Nije loše praksati se sa nečim zamjenjivim, iako proces nije zahtjevan i traži samo oštar nož.

Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Glede voća, mi smo amateri koji baš vole cijepiti voćke. Već par godina se razvijamo. Kako cijepimo po našem voćnjaku i za nas, nije nam toliko bitno da za 3 godine već imam 10 kg jabuka na voćkici, gušt je kad se cijep uhvati pa ti gledaš svaki dan, zaviruješ, pratiš.. a onda koja sreća kad vidiš da se uhvatilo
Mislim da svatko od nas zna točno o čemu pričaš

Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Ja usavršavam metodu čip okulacije, a suprug uglavnom na raskol i za sada me "šije" u uspješnosti
Nekada se cijepljenje držalo k'o neka narodna medicina - teškom tajnom, danas je to ipak nešto drugo, ali moraš imati strpljenja i imati žicu pedantnosti. To ne ide na ho-ruk!
Ispričaj nam priču o raskol i čip-okulaciji
Naravno, ako nije tajna
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom