Tema: Švedska
Pogledaj jedan post
Old 21.01.2012., 18:47   #811
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Sa EU putovnicom mozes doci u Svedsku bez problema ali ne znam kako bi te zaposlili kao taxi vozaca ako ne znas svedski jezik.
Oh well...podji u Södretälje, tamo ne trebas znati svedski

Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
btw mene ovo isto zanima sa ženidbom...Šveđani su tako ufff
sljedeći put kad odem tamo,nastojat ću se spetljat s nekim
Stvarno? Joj, meni su oni posve bzvz xD
Sva sreca pa sam dosla sa svojim muskim...vjerojatno bi ostala usiđelica ovdje u Svedskoj xD


Quote:
murga112 kaže: Pogledaj post
zanima me jel neko uspio otici i ostati u Svedskoj, dakle zaposliti se, a da nije u pitanju zenidba/udaja,,,nedavno sam zavrsio fax(visoka zdravstvena skola i imam diplomu bachelor zdravstva)al spremam sam raditi bilo koji posao,ionako sam radio sve i svasta,,, i Svedska se cini kao idealna zemlja,,,jel neko pokusao otici, uspio ostati,,,jel ima na forumu neko nas ko je u Svedskoj pa da je spreman pomoci nekim savjetom ili slicno,,,
Mi (Sharkaat i ja) smo uspijeli doci na caku da ovdje upisemo MA nakon BA, naravno s ciljem da u medjuvremenu nadjemo posao, naucimo jezik i ostanemo. Birokracija je ubitacna te trebas imati finu svotu sa strane spremljenu ako zelis doci ovamo studirati (barem dok ne udjemo u EU, onda je sve puno lakse sto se tice dolaska na studiranje ali i ostanka)


Quote:
murga112 kaže: Pogledaj post
vec sam nasao informacije da je potrebno naci poslodavca koji ce dati poslovnu ponudu i onda s tom ponudom preko ambasade dobiti potrebne papire za rad u svedskoj,,,jel ima neko iskustva s ovim,,jel vec neko prosao ovaj put????
Na zalost,trebam ti razbiti iluzije. Tesko ce te netko iz Svedske primiti te se zafrkavati sa papirima i svime, a moze dobiti domaceg covjeka ili nekoga iz EU. Trebas imati PUNO srece, ili biti izuzetno strucan u svom podrucju ili imati neku debelu vezu u Svedskoj pa da iz Hrvatske gore dobijes posao.
Mi smo dosli u Svedsku puni iluzija pa smo sami otkrili kakvo je stvarno stanje.

Quote:
murga112 kaže: Pogledaj post
jel zna neko kako se rangiraju zdravstveni radnici u svedskoj, dakle ja sam zavrsio 4 godine srednje medicinske skole i 3 godine visoke zdravstvene skole, pa me zanima gdje bih se ja uklopio u hijerarhiju zdravstvenih radnika u svedskoj???
Nisam sigurna kako bi se igdje uklopio :/ Kao sto su vec rekli, vjerojatno bi trebao polagati neke razlike ili slicno za njihov sustav. (Ne mogu biti tocna u detaljima, ne znam ih za zdrastvo, ali sam poprilicno sigurna kako ne mozes samo poci gore sa nasom skolom i naci posao tek tako :/)

Zadnje uređivanje nienna : 21.01.2012. at 19:03.
nienna is offline  
Odgovori s citatom