Pogledaj jedan post
Old 03.10.2008., 23:07   #20
Quote:
zalica kaže: Pogledaj post
Svaka čast na dizanju teme - i ja upravo o istom problemu razmišljam i evo neke stvari koje sam zaključio ili pročitao:
- za čim jeftiniju soluciju idealno je izolirati ploču polaganjem neke izolacije (stiropor 8-10cm) i preko toga nešto što će osigurati kakvo takvo hodanje

- izoliranjem samo krovišta (a ne ploče) nisi puno napravio jer su gubici propuhom grozno veliki, a puno je veća površina krova (pogotovo na 4 vode) nego tlocrtna površina kata

- izolirati oboje je idealno ali i skupo

- stiropor mi se čini ipak zdravstveno stabilniji (manje otrovan) od staklene vune (manja je opasnost letenja mikro čestica)

- za hodanje nije potebno osigurati cijelu površinu, nego je dovoljno odraditi u križ dvije tri staze od OSB-a. Na ostatak površine ionako slažeš neke stvari "za tavan".
Da zaključim:
kad ulovim kuna i vremena u planu mi je odraditi stiropor fasadu na ploči: ljepiti stiropor točkasto i rabicirati (mrežica + ljepilo). Bitno je kompletan obrub kata zatvoriti ljepilom tako da nema propuha između stiropora i betonske ploče jer onda ni izolacija nema smisla.
ja pretpostavljam da bi verzija sa stiroporom bila skuplja. jer ipak stiropor teba kako tako zaštiti, nekim estihom ili mrežicom i ljepilom, kako ti kažeš.
cijena same vune po centimetru je, kako sam vidio, tridesetak % niža od cijene stiropora po centimetru. samo, kažem, trebao bih i po vuni nešto staviti ali bi to bilo prilično jeftino rješenje (barem tako mislim).

PS
netko je spomenuo stirodur. mislim da je to ipak preskupo rješenje za ovaj problem. traži se nešto jednostavno i jeftino.

Zadnje uređivanje drmix : 03.10.2008. at 23:10. Reason: bezze
drmix is offline  
Odgovori s citatom