Pogledaj jedan post
Old 02.03.2011., 20:50   #979
Zadah, kašalj i umnjak

Ispricavam se na novoj temi. Ako moderator smatra da ju treba prebaciti u postojecu temu neka to i napravi. Hvala

Ovako.

Imam problem od kraja 2007.
Problem je u tome da jednostavno kasljem bez razloga, svaki dan tokom cijele godine. Jedino po ljeti je to smanjeno i ne znam razlog.
Stvar je u tome da dodje mi da zakasljem nekoliko puta na dan, cak najvise nakon tusiranja.
Grlo mi je uvijek onako tesko, nadrazeno uglavnom kada gutam dodje mi da tesko gutam i sl. Mislim nista pretejrano kao kada je jaka upala grla.
Nikako da idem kod nekog jer sam si mislio ma to je privremeno, mozda stres, nova okolina i sl.
I napokon negdje Pocetkom 2009. otidjem do otorinca.
Bio sam kod otorinca. Rekao mi je da imam malo upaljeno grlo ali nista strasno.
Dao mi je klavocin da pijem neko vrijeme. Taman sam to pio do pocetka ljeta ali nis mi nije pomoglo.
Posto mi je ljeti malo bolje, tj. manje kasljem vise sam na zraku, plivam i sl. nisam isao nigdje.
Prodje ljeto ista prica.

Shvatio sam da mozda nije grlo niti nos u pitanju vec nesto drugo.
Napravim ja neku dijetu za zelucanu kiselinu, jedno 3-4 mjeseca. Mozda je malo pomogla ali ista prica nakon toga.
Negdje krajem 2010. idem do drugog otorinca cisto radi drugog misljenja. Pregledao mi je sve i rekao da je jedna nosnica ( supljina) malo nadrazena i da ima malo krvi itd. Je istina meni jedna nosnica uvijek ima malo krvi ali nis strasno po meni.
Dao mi je da idem napraviti neke pretrage krvi vezane za alergiju. Ne znam tocno sta ali uglavnom ako je pojacano da vjerojatno sam alergican na nest. ( sada sam to isao napraviti i cekam nalaze ).

Problem je u tome da je mozda u pitanju kiselina. Nisam jos isao kod gastroenetrologa ali namjeravam.
Vec neko vrijeme ujutro kada se probudim osjecam pojacan zadah koji prije nikada nisam imao.
Da stvar bude i gora, izraso mi je umnjak i po meni mi on takodjer stvara jos gori zadah.
Mislim trenutno tokom cijelog dana prava katastrofa. Operem zube i nakon 30min ista prica.

Uglavnom pretpostavljam da se radi o zelucanoj kiselini jer kada kasljem kasalj je suh ali ako mi se desi da zakasaljem vise puta zaredom onda mi se kao trbuh nekako skrvci i dodje mi da ispljunem onu slinu i dolazi mi cak do povracanja onako kao da mi je u grlu nes zapelo i kao da su povracat ali izlazi mi ta slina.

Znaci u banani sam

Nisam pusac!
Btw. idem vaditi umnjake kroz 2-3 tjedna tako da se to iskljuci kada budem isao kod gastroenetrologa.

Ako netko ima ikakav savjet ili misljenje neka napise.

Hvala svima!

Zadnje uređivanje JoZoFX : 02.03.2011. at 20:55.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom