Pogledaj jedan post
Old 27.11.2007., 07:49   #6
Quote:
mihael1990 kaže: Pogledaj post
Koja je sad razlika između peći na drva od cca. 800 kn od onih od 1800 kn?
I kakva je to peć Alfa Zrak I? http://www.konikom.hr/05_pecim.html

Hvala!
malo kasnim, ali možda još nije kupljeno. slike koje sam ja vidjela na tvojoj stranici prikazuju jednu peć na drva a druga je plinska. razlika jasna.
bez obzira što jedna traži drvo, a druga plin, uz svaku peć imaš jačinu u W, bez obzira što to malo vuče na struju, 1 W je predviđen za zagrijavanje 10 kubnih metara zraka (ako je protorija standardne visine to je cca 4 m kvadratna). to je vrlo bitni podatak kod kupovanja peći.

da li je peč tučana (gusana) ili lim pa unutra obložen i premazan šamotom važno je onda ako imaš neku posebnu želju o brzini zagrijavanja prostora i dužini zadržavanja topline.
tučane peći brže zagriju prostor ali se peć i prije "ohladi"
peći koje su izunutra obložene šamotom, sporije zagriju prostor, ali se zagrijani šamot i sporije hladi. kod takovih peći, međutim, moraš računati na to da će kad tad (nakon nekoliko godina korištenja) šamot trebati malo pokrpati, nanovo zamazati. nije to neki posao, ali je angažman.

plamenove peći su vrlo dobra kvaliteta, samo pazi da li po W odgovara prostoru koji kaniš zagrijavati.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom