Pogledaj jedan post
Old 30.09.2008., 12:55   #9
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Imam ga par dana (steam pošto mi je tlaka kupovat njemačka smeća) i moram reć da je razočaravajuće. GUI kad premjestaš teret je toliko spor da je za ne bilivit (na q6600, 4Gb , HD2600, 2003) što je malo čudno pošto Civ IV BS radi odlično. Cijela igra se jako pretvori u micro management proizvodnje di moraš sve ukrug vozikat i ne može se ništa automatizirat. Customs houses su gone. Ako odbiješ dizanje poreza jebao si ježa jer nema načina maknut embargo. Ako ideš za liberty bells onda ti REF jebe spisak po par puta (čak i na najlakšem settingu), AI je jad i bjeda, Indijanci rasturaju AI ko da ga nema i tako dalje. Sve u svemu Izrazito jadan remake. Nadam se da će patch malo sredit sve skupa (ako ne onda valjda koji mod bude).

Borders se širi sa liberty bells. Ali ako ih radiš onda raste REF (kraljevska vojska). Ako ne onda ti dođe AI i napravi koloniju usred tvojih i onda si jebo ježa dio 15. Najpraktičnije je jednostavno samo napast sve živo, ne radit liberty bells, ne dobit FF, ali pobit ostale europse nacije i onda si pobjedio...

Druga fora (mislim da će radit ali još nisam 100% jer prvi put igram ovako) je imat samo jedan grad kraj mora i sve ostale dublje u kontinentu tako da REF dođe samo tamo. Tada je lakše branit se (možeš ih pustit da napadaju taj jedan grad i tamo imat ludu obranu). A i može se onda ostavit indijanskih gradova tu da mogu i oni napadat. Problem je naravno da se škole totalno sjebu nakon prvih par studenata tako da su nakon recimo 10 komada totalno bezvrijedne pošto training traje beskonačno dugo (neki tip se žalio da mu je sada na 35 turna što je malo absurdno). Dakle nema šanse da obrazuješ svoju vojsku...

Još jedna stvar je da lova koju ti naplati kralj ne treba davat. Davao ili ne isto ti je. Porez raste jednako brzo u oba slučaja (prema postovima na forumima a i u mom skromnom iskustvu).
Samo bi spomenuo da ako pobijes druge europske nacije nisi pobijedio, jos uvijek moras proglasiti nezavisnost i pobijediti vojsku kralja.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom