Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 04.09.2007., 17:13   #78
Unhappy

Tako mi... sad mi je došlo da zabijem šaku u ovaj fini lcd....pišem post sat vremena ..tipkam i tipkam i kao da mi nije dosta šta mi je danas naopaki dan i osječam se u kur... sad ode restart....
pas mater.
Da mi je boksačka vreča tukao bi u nju koji minut dok se nebi srušio....

Quote:
Teta26 kaže: Pogledaj post
Imagine, upravo zbog abnormalnih doza kortikosteroida, gamaglobulina, ciklosporina, Imurana, i svih gadnih posljedica koje danas imam, skinuli su me apsolutno sa svih lijekova osim Mestinona, u suprotnom bih već bila na dijalizi, a dijabetes koji dobih od kortikosteroida nikada ne bih mogla kontrolirati...

Od kada ti imaš miasteniju? Ne znam jesi li to već napisao, pa ono...
Šta uopće trenutno koristiš od terapije, koliko dugo, i koje doze?

Kakve stvarne situacije želiš da opisujemo? Neugodnosti svakodnevnog života? Pročitaj moj blog, imaš ih tamo dosta...

Sinoč sam za večeru imao lofat acidofil skupa s integralnim žitaricama i probavinom.

Uglavnom po preporuci doktora za želudac to je jedan hranjivi lagani obrok koji nebi trebalo preforsirat želudac ,nije li ?

Ali jutros sam se probudio i uobičajenoj žutoj koncentriranoj pljuvački sam imao nekakvu krvavu primjesu.

Ukratko osjećam se sjebano.
Gastroentrolog je naravno nabrzinu napamet okrivio dekortin te mi dao ozbiljnu preporuku da ga naglo ukinem svaki drugi dan a onaj kad ga pijem nek ga smanjim koliko mogu i zakazao mi sastanak kad če pažljivije promotorit cijelu situaciju.
I sad kad imam taj 'pljuvačka' problem misliš da mi je imalo važno zbog kolike doze ga imam.
Kad su neke stvari več tu bili tebi lakše palo da si sve gadne posljedice koje imaš dobila od manjih doza umjesto večih ? Shvačaš me?

Vjerujem da i sama znaš da su terapije individualne bez nekih apsolutnih mjerila za prosuđivanje korisnosti i štetnosti ljekova a priče o dozama imaju neku važnost jedino u osobnoj komunikaciji na relaciji pacijent-neurolog. Netko zbog jetre ne podnosi nimalo taj Imuran u startu a drugi ga mogu godinama uzimat dokle dođu do nekakve nepodnošljivosti. Nekom 90mg Dekortina nosi istu korist a i štetu kao drugom npr 30mg dekortina. A kako si sročila tu prvu rečenicu do čeka si došla zbog tih ljekova vjerujem kako bi tebi bilo navrh glave i da ti netko ponudi samo 5 mg.
A po svemu negativnom što sad do sada iskusio i napisao izgleda da se s ovim borim i živim dosta dugo...No nisam (pa razmišljanja o daljnjem životu zabrinjuju na neki način zbog tema događanja negativnosti) - ja sam samo glasan i želim da još netko drugi bude glasan tako da topik ne liči na moje memoare te da vidim jesam li to samo ja u na neki način ogorčen u dubini zbog svega....i dobijem koji kick' (koji mi trenutno stvarni treba) da sve i nije tako loše kako izgleda ...a i vratim uslugu ...itd....




mrzim internet.mrzim kompjuter.mrzim doktore.mrzim bolnice.mrzim doktore na zamjeni kojima se mora ponavljat iako znam da od toga nikakve koristi. A još više mrzim sve doktore koji me šetaju / ne žele razmišljat o mojoj situacije te se ponašaju kao da imam kugu hebat ga pa ih strah bilo što reči i napisati nešto odgovorno. mrzim bisere u apoteki koji mi ponekad i dalje pišu na kutije koliko čega trebam uzet a ja više znam sve tablete u po noči po okusu i obliku.i mrzim kompjutere šta se restartiraju. i mrzim kad me uhvati hiperaktivno raspoloženje da sam dobro raspoložen i predoziran svjetlošču...a mrzim i to te smatram da je u kur...što moram tu svoju dobru volju bazirat na tome da nisam u nekoj goroj situaciji s gorom bolesti. mislim jednostavno smatram pomalo shebanim da ja čekam specijalistu i koliko mi je god puna kapa čekanja i svega ,kad hitna dovede nekog i projuri preko reda da sam ja 'sretan' / zadovoljan što sam u tom stanju da sam sposoban čekat. i mrzim što ču mislit posli koje sam ovo gluposti natipkao jer če me proč ovaj filing.

trenutno sam psihički u komi.

šta se bloga tiče...pošaljem ti pm kad dođem sebi ...ili slobodno pošalji ti meni koju mudrost/savjet i pomogni me izbacit iz ovoga.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom