Pogledaj jedan post
Old 16.12.2011., 11:55   #2861
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Ima nas koji uz bolest štitnjače imamo i drugih stvarnih dijagnoza, i nije nam lako, vjerujte mi, kad se dijagnoze zbrajaju jedna na drugu
A utjecaj rada štitnjače na porbavni sustav, koliko su meni rekli, nije floskula.
Nisam ni rekao da štitnjača nema utjecaja na probavni sustav.
Ali vi ste shvatili da sindrom iritabilonog kolona većinom na psihičkoj bazi i ostatak,pa tako jasne organske bolesti imaju bar malu psihičku komponentu.

Quote:
doll041 kaže: Pogledaj post
Moje dg:GERB gr II
HERNIA HIATALIS AXILARIS, HIPEREMIJA SLUZNICE DISTALNOG DIJELA JEDNJALA, EROZIJE I VULBNERABILNA SLUZNICA NADA LINIJOM "Z"
GASTRITIS EROSIVA,
PTOSIS VENTRICULI
BULBITIS EROSIVA

zašto se de-nol smije piti samo mj dana i zašto neki liječnici ne daju taj lijek??

IPP pijem već 6 godina, najmanje 40 mg dnevno, u pogoršanjima i više i zato se bojim za taj b vit, kosa ne pada u snopovima, ali nikada nije bila ovako loše kvalitete, blijeda sam, umorna...

nsar, hm erozije, bojim se za taj jadan želudac, da ne doguram do kratera, a čepići kao obilaze želudac.. pa zar nije isto u koju rupu idu nsar lijekovi kad djeluju na te prostagladine pa smanjuju zaštitu sluznice ?

ne pravim se više bolesna nego što jesam, zaista, ova bolest mi je uvelike smanjila kvalitetu života

hvala vam na dosadašnjim odgovorima i razumijevanju zbog moje zabrinutosti
1.Jeste li imali H.P infekciju?
2.Imateli možda kakav PHD nalaz?
3.Onaj tko vam je rekao da NSAR rektalno neštete želucu,u gadnoj je zabludi.
4.Dali je rađena kakva dodatna obrada kod vas poglavito gušteraće recimo amilaza,lipaza,gastrin-on me najviše zanima?? UZV abdomena?
A što se tiće B vit.,napravite B12 iz krvi,pa saznajte.

Quote:
ex-Parker kaže: Pogledaj post
Nisam baš lud za tom hernijom ,više sam pitao iz neznanja, jer do prije par mjeseci nisam znao gdje se nalazi želudac, a kamoli kako je kad te muči
Uočio sam da mi fizička aktivnost smanjuje i i otklanja zatezanja u abdomenu
Jel controloc treba uvijek piti na prazan želudac ili nije bitno?
Najbolje oko 15-20min prije jela.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom