Pogledaj jedan post
Old 12.12.2002., 15:40   #11
Quote:
Originally posted by Pepito
Nikako ne smiješ vodu iz pipe stavljati u akvarij sa kornjačama. I ja imam 2 kornjače i nedavno sam nabavila akvarij. Do tada je ova jadnica bila u plastičnoj posudici, čak i bez palmice. . Imam akvarij 60 litara sa 20 litara vode. Imam filter, grijač i sve, ali svejedno voda ti mora odstajati 24 sata zbog klora. Klor je jako štetan za kornjačine oči. I ne samo za oči nego i za oklop. Zbog njega oklop pobijeli, pa više nije zelen nego bijel. Postane hrapav, itd.
Slazem se s tobom u vezi klora, ali djelomicno. Naime, u akvariju kao sto je tvoj, to je izuzetno bitno i jako dolazi do izrazaja. Pogotovo ako nemas rijesenu filtraciju, moras cesto mijenjati vodu. U akvariju koji sad imam je 140 litara vode (kopno je izvan akvarija), sto je oko 70l po kornjaci u odnosu na 10l koliko je kod tebe. Nije tesko izracunati da koncentracija amonijaka, nitrata i nitrita poraste mnogo brze.

Ja sam se sa filtracijom prilicno iskilavio, promjenio sam 2 unutarnja i jedan vanjski filter i na koncu napravio svoj vlastiti. Vodu mijenjam samo parcijalno svakih 10-ak dana i to nikad vise od 1/3. U tom slucaju, klor koji dolazi u vodu je u bitno manjoj koncentraciji, a za svaki slucaj ipak stavim i sredstvo za uklanjanje klora.

Vjeruj mi, u ovakvoj situaciji to nije nikakav problem. Mjerio sam koncentraciju klora u vodi kroz dulje vrijeme i nikada nije bila vise od minimuma.

Osim toga, ovakva je kombinacija mnogo komotnija - 50l vode bi bilo dosta nespretno ostaviti da odstoji
Dav is offline  
Odgovori s citatom