Pogledaj jedan post
Old 02.12.2009., 22:46   #5
Napolen/Hrvati

Dali ste znali da su Napopeona B. kindapovali Englezi jedne veceri i da su ga Hrvati oslobodili. Na Pariskom Sveucilistu Politickih nauka Napopeon Bonaparte je rekao jednom zgodom "Dajte mi 100.000 Hrvatskih Konjanika i vladati cu Svijetom"......ako sumljate u moju tezu preupitajte se malo po povijesnim knjigama...Napoleon nije bio obican Car,,to niposto nije tocno...kad je usao u Dubrovnik s svojom vojskom naredio je svojoj vojsci da ne diraju pucanostvo, rekao je ovi ljudi su kulturniji od nas svih.....
Ima jos ali eto neka se zna...nama u Dalmaciji je toliko putova nagradio i gradova spojio,,,ah ta Rusija i njihova zima,,,i engleski spijuni...#

pozdrav


Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Sam si odgovorio na svoje pitanje. Što je povijest bliža, datumi postaju sve bitniji, sjeti se 1. razreda srednje, dovoljna su bila i stoljeća. Što nam je povijest bliža, to su i podaci precizniji i bolje sačuvani. Za neke događaje u pov. se nemože točno ni godina odredit, a kamo datum.


Sorry, ovo što si napisao je malo plitko. Napoleon nikako nemože biti "još jedan običan car", pogotovo zbog načina kako je došao na vlast. Nije bio tatin sin koji je naslijedio vlast, već se za nju izborio. Bio je isprva omiljen među narodom, sjeti se Robespjera i njegova odnosa?
Dugo bi pisao o ovome, a neda mi se, zato ovaj dio preskačem

Besmislena mu je jedino bila odluka čekanja predaje Rusa kod Moskve (IMHO)
btw. volio bi viditi ti prof iz povijesti, i udžbenik po kojem si učio


Sicilijancu? Pa neznam baš.... (mislim da je tu sve rečeno)


Hmm, ova činjenica je jako zanimljiva, navedi mi "važniju" revoluciju koja je utjecala na europsku i čak svjetsku povijest od franc. rev.??
[/QUOTE]
tragetir673 is offline