Pogledaj jedan post
Old 15.05.2008., 17:55   #8
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
E drago mi je da si učenik pa da mogu s tobom malo prodiskutirati. Naime, kad kreneš u takvu diskusiju u razredu...pričaju klinci...ali nikad zapravo nisam sigurna da li to stvarno misle...ili eto, kažu to zato jer misle da to ja ili ostatak razreda želimo čuti...

Sviđa mi se onaj dio...da se oko nekih ne treba truditi...

Vidiš, ja se s tim potpuno slažem... naime, najveći dio vremena, mi, profesori potrošimo oko onih koje nije briga ni za šta... a djeca koja se trude, rade...oko njih nitko ne vodi brigu, niti se njima bavimo...

I na našim se sjednicama, uvijek vodi rasprava oko nemogućih, onih s hrpom jedinica...a dobre nitko ne spominje...

Kada treba učenika izbaciti iz škole jer se s njim u razredu ne može raditi, jer ometa nastavu, uvijek se gledaju prava tog nemogućeg, a kad ja kažem da ostali u tom razredu imaju pravo nešto i naučiti i dobiti od svog profesora, koji se umjesto da radi svoj posao, bori s tim neodgojenim haharom, dobijem po nosu...

Kako ti gledaš na to?
drago je meni da ste vi i profesorica pa da vidim i vase razmisljanje oko tog...

Inace, razrednica nas je tako napala neki dan jer profesorica iz matematike daje toliko prilika ovima sa jedinicama tako da se svaki sat pisu ispravci, pa ispravci ispravaka, pa jos ispravci tog, i neki jos nisu ispravili, samo oduzimaju vrijeme, a bar su mogli napamet nauciti... i sada je problem sto se profesorica nemoze "pozabavit" sa ovim ucenicima koji zele nesto nauciti, jos je dosta gradiva ostalo... i da, zbilja se netreba truditi oko tih "nekih" jer njima je zbilja svejedno dali ce proc razred ili ne, roditelji ce ih tako i tako upisat u neku privatnu skolu... Inace, samo maltretiraju i ucenike i profesore i nabijaju im na nos taj pravilnik, pisu ga na plocu, ipak je to previse...

I sad je bila nekakva afera oko te profesorice jer je kao "nepravedna" a uopce nije, jer uvjek svi dobivaju jedinice, a stvarno nista ne uce (bilo je roditeljskih sastanaka oko te profesorice da kao ne predaje dobro itd, a stvarno je ok)! Istina, ja sam dobio jedinicu iz testa, dogodi se, i naucio bolje (zna ona zbunit zadatak) i ispravio! A ovi neka si samo gomilaju jedinice... ista stvar je sa fizikom, profesor je stvarno korektan, dozvoljava biljeznice i knjige kada se pise TEST (!) , a opet ih 3/4 dobije 1 jer nisu uvjezbani...

A sto se tice prava, kada neki profesor zeli pisanje testa ( a drugi je ili treci) svi se odmah dizu i vicu "nemoze nemoze pise upravilniku blablabla..."

Odkad su dosli ti pravilnici ucenicima u ruke stvar je postala samo gora, ova dobra djeca nemaju zasto ic u skolu, kada nista ne uce, nego slusaju svaki sat ispravljanje jedinica...

Cudan sam ja ha? samo mislim da buducnost, ja gledam na skolovanje kao jednu fazu koja treba sto brze proc, i uc u pravi zivot skolovan i spreman..
Zato ne brljam, ne odgovaram, nemam dosje i takve stvari...

No nitko nije savrsen... ipak najgora kazna koju sam dobio je usmena opomena zbog jednog izlazenja iz skole kroz prozor (jako niski, svi tuda izlaze) i bas peh mene uhvatit... No uglavnom sada znam gdje su vrata

No ipak dosta profesora ne primjenjuje ovaj pravilnik na rad, to je lose, makar nemogu bas normalno raditi jer ga ucenici znaju napamet, ali ako je tako Ministarstvo napisalo onda tako neka i bude, sto ja znam...

Jel to vama profesorima pase?
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom