Pogledaj jedan post
Old 13.09.2005., 10:17   #11
Quote:
Hrvach kaže:
ali nije mi jasna jedna stvar kod TM

moja frendica već dugo godina prakticira TM. Čak sam i ja na njezin nagovor krenula na uvodni tečaj ali mi se malo preveć učinilo 2600 kn dati za tako nešto (da bi čula mantru i tehniku kako ju primjenjivati)
još jedna stvar koja meni nije jasna a to je ona sama (frendica) koja čini mi se malo preveć brije po tome
a učinak TM kao da se kod nje niti ne vidi
Živčano, nervozno stvorenje koje se spremno iskaliti na prvom koji naiđe, vrlo drsko često reagira pa onda meni tu ništa nije jasno koliko to njoj onda pomaže. Ona stalno priča o svakodnevnom stresu zbog kojeg bi to ljudi trebali primjenjivati a ona sama kakav stres ima u životu - ima preko 30 godina, niti dana radnog staža sa tendencijom da tako ostane jer je njena egzistencija na maminoj kičmi, brije samo o sebi i TM, vegetarijanstvu i pazi sad
zbog jedne više razine TM je odbila posao koji joj je bio ziher i koji je bio dobra lova.
Meni više ništa nije jasno.
I nekolicina ljudi oko nje koji su u tome su isto tako dali otkaz u firmi jer ih jej ovo kao prosvjetlilo i našli su se ful u tome, spoznali sebe i blablabla....
Ali ljudi moji pa tko bi mi plaćao stan, režije, od čega bi živjela?
to je catch kod tm-a (da se tako izrazim).
tm jest 'samo' tehnika... da, kao i vjezba, disanje i sl...
ali ona nece ispraviti krive drine (stavove) u necijoj glavi. Ako brijes na tm (kompenzacija), tm ti nece reci da si u krivu...

a ako pristupis na ispravan nacin, mošes izvuci jako puno...

opet, cinjenica jest da u raznim tehnikama ima ljudi koji su previse 'nabrijani' na tehniku, a ucitelji/majstori ih ne vracaju na pravi put
Taroth is offline  
Odgovori s citatom