Pogledaj jedan post
Old 11.06.2003., 14:49   #16
Quote:
Precious kaže:
[B]Kupila sam Alergol. Stvarno nisam očekivala puno od njega, posebno nakon razgovora s mojim dragim (liječnik je). On mi stalno tupi da je jedini lijek hipo, a ja njemu da to meni SAD ne bu pomoglo.
Oboje ste u pravu! Hiposenzibilizacija jest JEDINI lijek protiv alergija - sve ostalo je samo pokusaj smanjivanja ili uklanjanja simptoma - sve ostalo je slicno tome da netko tko ima recimo tumor na mozgu, da ga pokusava izlijeciti Plivadonom (dobro, malo pretjerujem, ali shvatili ste sto zelim reci). Hiposenzibilizacija na peludi se vrsi samo u ono vrijeme kad nema tih alergena (iznimka je hipo. na grinje posto su grinje uvijek pristutne) tako da si za ovu godinu zakasnila (i ja sam isto - mislim da se na neke rane vrste peludi pocinje s hipos. u 8. mjesecu ili kasnije , a neke kasnije vrste peludi tek u 10. mj.). Stvarno mi je hipo. na grinje pomogla - nije me izlijecila, ali mi je bitno pomogla - prije sam se najvise bojao zime jer sam imao zacepljen nos po dva mjeseca! Grozno! Sad jedva cekam zimu jer mi je dosta ove proklete peludi.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom