Pogledaj jedan post
Old 12.03.2011., 10:06   #9
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ministarstvo kulture i sve ustanove kojima je ono osnivač imaju sustav elektroničkog evidentiranja dolazaka i odlazaka zaposlenih. Ti se prekovremeni onda valjda na taj način računaju. Rad vikendnom koji se dodatno plaća imaju državni muzeji koji su otvoreni za posjetitelje u to vrijeme i oni koji dežuraju tada dobivaju dodatak na plaću, ali to nije izmišljeno. Mi ne radimo ni minute prekovremeno. U 15h domar cupka kod izlaza da može upaliti alarm. Ako mi je netko izmislio prekovremene, onda ih je isplatio sebi jer to ja nisam vidio.

Pouzdana evidnecija nam treba kako bi se konačno uvelo reda, revidirala sistematizacija radnih mjesta. Čudi me da sam broj zaposlenih ne znaju... to je zaista začuđujuće. Ali zbog raznolikosti službi moguće je da im nije posve jasna upravo sistematizacija (tko zna ). Bez toga nema racionalizacije po pitanju broja zaposlenih. Sva naklapanja o viškovima su i nagađanja. Znači registar nam treba jer se bez njega u reformu javnoga sektora ne može. A zašto ga dosad nije bilo, je li to izrada evidencije koja se može izvući iz postojećih i za manje para... e to je sad drugi par rukavice.
U drugim institucijama ima itekako prekovremenih...
Primjerice: u lokalnoj ispostavi HZMO-a radi dvoje ljudi, u HZZO-u sedam ljudi.
Opseg posla mi u ludilu nije veći 300%, jer se ima vremena i za jutarnje, i za podnevne, i post-podnevne kave, a stranke strpljivo čekaju u redu. Naravno, bar dvoje zaposlenih niti ne zna kako im se zove radno mjesto.
Onda, pod jednom od Milinovićevih reformi, recepti, koje je prije ovjeravao HZZO, trebaju ovjeriti liječnici. Nakon godinu dana se ustanovi da ovi to niti znaju, niti mogu odraditi, sva papirologija se vrati HZZO-u, i eto bar dva mjeseca prekovremenih, uredno isplaćenih. Koliko se zakonski može imat prekovremenih mjesečno? Čini mi se ne više od 8 sati. I eto prilike da se zaposle novi ljudi.

Registar je nužan, ali pored svih evidencija zaposlenih, koje se moraju zakonski voditi već samo radi plaća, imaju sistematizaciju, radna mjesta, plaće, sate, imaju sve.
To se ne može odraditi za jedno prijepodne jedino u slučaju da je svaka služba temeljila svoje podatke na drugoj bazi podataka, ali kako se import podataka iz baza radi rutinski već u stručnoj srednoj školi, eto prilike mladim informatičarima da, npr. kao vježbu za županijsko natjecanje, od postojećih baza naprave registar u roku dva dana.
Koliko će im takva jedinstvena baza odgovarati rezultatima, to je već druga pjesma, jer se vrlo brzo i lako mogu uočiti anomalije u sustavu. A analiza se sastoji od jednog kompa, jednog operatera, koji na zahtjev ubacuje SQL upite, i zainteresiranima dodaje izliste.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom