Pogledaj jedan post
Old 09.07.2013., 23:25   #14
Quote:
selly-mia kaže: Pogledaj post
Znamo da se soda bikarbona primjenjuje u razlicite svrhe u kucanstvu, ali mene zanima njeno ljekovito dejstvo. Znam da je neki ljudi koriste kada imaju zgaravicu, ali ne znam da li se moze koristiti za jos neke druge zelucane tegobe? Vjerovatno je vecini poznata i ona prica o dr. Simoncelliju i lijecenju kandide / raka sodom bikarbonom.
Mene najvise, ustvari, zanima kako soda bikarbona utice na cjelokupan organizam, odnosno, moze li se koristiti svakodnevno kao sredstvo za poticanje stvaranja baznosti u organizmu (baznost vs. kiselost organizma)? Eto, ko zna vise o svemu ovome, zamolit cu ga/ju da to nesebicno podijeli s nama.

Dobra je svakako za masnu i necistu kozu. Cisti lice i kozu te isusuje suvice masnoce i ekceme.
Kod pranja kose ne uzima protein kosi kao samponi, ali nije bas pogodna
za pranje duge kose i moze ostaviti na kosu bjelkastom, ali je zato povrsinski izrazito cisti da se plava kosa sjaji, ali ju je dosta tesko izaprati, i kosu nakon pranja ipak moze ostaviti djelomicno masnom.

Sto se tice raka mislim da je Omega-3 masna kiselina koja opskrbljuje stanice kisikom npr. bolji izbor od sode bikarbone.

A za baznost organizma nema bolje stvari nego prehrana bogata raznovrsnim vocem po mogucnosti iz prirode bez pesticida i toga slicnoga.

Ja osobno ne volim da pijem nesto sodu bikarbonu, radije uzmem npr. vitamin c, osim jedino ako sam jeo nesto bogato aditivima i sl. stvarima, uzmem sodu cisto radi ciscenja organizma, ako nemam nista drugo pri ruci.

Ali za ciscenje organizma najbolji je svjezi sok limuna na prazan zeludac, ujutro razrijedjen svjezom hladnom vodom.
I da, niposto ne treba bacati kostice, koje su presudan cimbenik u ishrani.
Svaka kostica sadrzi potencijal iz kojeg se moze razviti jedno stablo. A i istrazivanja su pokazala da pticji svijet preferira kosticu iznad ploda.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom