Tema: e-Dnevnik
Pogledaj jedan post
Old 17.07.2013., 21:34   #42
Pročitao sam većinu ove teme, s nekim stvarima se slažem, s nekima ne, ali odlučio sam se javiti pošto ipak pišem iz prve ruke.

Naime, moja škola je već uvela E-dnevnik. Isprva sam bio skeptičan, ali sve radi, osim što tu i tamo koja ocjena nestane, ali i to se poboljšalo krajem prošle školske godine (dolaskom nove verzije).
Ne samo da učenici mogu vidjeti koja je ocjena upisana i s kojim obrazloženjem, već mogu vidjeti i ukupan broj izostanaka, one koji su opravdani, neopravdani i koji čekaju na odluku razrednika.Jedna od funkcija je i ta da ako roditelj želi da svoju e-mail adresu i dolazi mu poruka onog trenutka kada je učenik zapisan kao odsutan na satu.

Quote:
Omogućio im je "legalno gledanje u imenik" pa ocjenu iz nekog testa saznaju i prije samoga sata.
To je nemoguće, jer ocjena iz testa ne smije biti upisana prije nego što ga učenik vidi, pregleda i žali se (po potrebi).Inače, rok za ispravak krivo unesene ocjene je 10 minuta. Vjerojatno se može i kasnije ispraviti unesena ocjena, ali s većim komplikacijama.

Što se tiče hakiranja ne brinem se, a navodno je server za Zagreb u Osijeku (nisam siguran u ovo, samo sam načuo).
A što se tiče roditelja i informacija, sve osobe koje znam ne daju roditeljima lozinku za pristup, nego roditelji idu na informacije.
ano96nimus is offline  
Odgovori s citatom