Pogledaj jedan post
Old 09.11.2017., 16:44   #164
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Drugi dio je taj koji je zanimljviji i novi, u prvom dijelu se uglavnom ponavljaju teze iz 'Sapiensa'.

Taj drugi, odnosno treći dio knjige obuhvaća toliko toga da je to zapravo knjiga koja može uspješno zamijeniti 5-6 ili više drugih. Radi se o izvrsnom pregledu moderne antroloplogije, kognitivne znanosti, ekonomije i umjetne inteligencije s jednom originalnom predikcijom vezanom uz jačanje slabe AI.

Čini mi se da može odgovoriti na dosta tvojih pitanja, ili barem ponuditi vrlo zanimljive i uvjerljive teze u vezi toga.
Ja to zovem prokletstvom kupljene knjige. Kupila sam ju, pročitala do pola a onda otišla u knjižnicu i našla neke druge knjige. I sad, budući da se knjige dignute iz knjižnice moraju vratiti, kupljena knjiga doživi tužnu sudbinu - gurnuta je u zapećak, jer nju, kao, mogu pročitati kad god hoću.

Osim toga, kao što i sam kažeš početak je ponavljanje onoga što je napisao u svojoj prvoj knjizi i nije mi bilo baš zanimljivo. Izgledalo mi je da je druga knjiga puno lošija od prve.

Hvala što si ovo napisao, vraćam se na čitanje.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom