Pogledaj jedan post
Old 18.05.2008., 12:22   #4
Quote:
dreja kaže: Pogledaj post
Svakih nekoliko dana ...
Kapitalizam kolega, kapital bez granica! uglavnom šeikovi su tu zapravo i najmanji problem što se tiče cijene barela! Najveći problem su špekulanti naftom! Svi tu vide priliku za zaradom i žele je iskoristiti! U svijetu ima jako jako puno novaca i svako želi uzeti dio kolača! Uzima se siromašnima koji kud imaju slabe izglede nešto promijeniti tud su još malo zatucani i ne žele se izdić iz siromaštva nego forsiraju nepotrebnu potrošnju koja stvara kapitaliste! Imaš plaću npr 4000-5000 kuna i ideš kupit novi auto na kredu za 10000eura! 3-4tisuće eura automatski daš banci, 5-7tisuća eura izgubiš na vrijednosti auta za koju godinu, pametnjakovići još uzmu 1.4 benzince bez plina i spuše dodatnih 3-4 tisuće eura u odnosu da su uzeli diesela ili ugradili plin! Ukupna pušiona 11-13 tisuća eura za 5 godina ! 11-13tisuća eura je velika lova za početak biznisa no neki tukci to potroše bezveze! Zato postoje bogataši i kapitalisti koji legalno uzmu lovu siromašnima jer ovi im to dozvole! Neka čovjek kupi novi auto za 15tisuća eura ako ima sa strane najmanje 100000 eura! to onda nije opterećenje buđeta, tj. čak je i racionalno ponašanje s novcima a to se cijeni! Ali ako živiš od plaće do plaće onda si budala ako si dozvoliš čisti gubitak od 11-13tisuća eura za par godina! Dokle god ljudi budu forsirali nepotrebnu potrošnju a primanja su im za k... neću ih žalit nimalo! mi smo u usranoj državi u kojoj je teško doći do novaca no ako se čovjek preda onda si je sam kriv! naftaši i špekulanti uzimaju lovu običnim ljudima, ajmo malo i mi obični ljudi stisnit zube i uzeti njima! Prvo malo odricanja , a onda berba!! Pozdrav!

Zadnje uređivanje Lavica02 : 18.05.2008. at 15:56. Reason: quote
johny5 is offline  
Odgovori s citatom