Pogledaj jedan post
Old 19.05.2008., 17:03   #18
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
uvijek i samo jadne isprike. pa ne živi cijela hrvatska na selu koliko ja znam. kako su prije ljudi živjeli na selu kada nisu imali automobile? kiši? imaš kišobran ili kabanicu. manje se vozite i više ćete novaca imati za druge stvari. protivim se tome da država subvencionira benzin. onaj tko se hoće voziti nek se vozi ali nek i plati. zagreb ima jako dobar javni prijevoz a ipak se većina vozi u automobilima. najšešće po jedna osoba u jednom automobilu. bahatost i ništa više.
Nisam ni ja za to da država subvencionira gorivo ali da razjasnimo vožnje i "vožnje":
Današnji način života je jednostavno takav da se po defaultu podrazumijeva da imaš auto. Vozi se po jedna osoba jer svatko ima svoje obaveze. Netko može ići sa mnom skupa na posao ali poslije posla moram po djecu u vrtić, odvesti ih kod babe, usput stati i nešto kupiti, otići odnijeti onaj dokument u sobu br.8, pečatirati onaj drugi i vidjeti na drugom kraju grada dali imam sve za onaj treći... pa ako ima još netko takve obaveze možemo skupa
Nekad se na selu moglo živjeti bez automobila kada se rađalo, živjelo, radilo i umiralo sve u krugu od 500 metara. Danas ja stanujem ovdje, posao u drugom gradu, doktor u skroz drugom dijelu grada, vrtić tamo, škola onamo, država i njezina administracija na 100 mjesta...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom