Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena
Korisničko ime
Lozinka

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 09:19   #1
ccaterpillar
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2012.
Vedrana Rudan: Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija

Vedrana Rudan: Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija

Poznata autorica Vedrana Rudan gostovala je u emisiji "Puls Hrvatske" Branimira Bilića i pritom izrekla nekoliko konstatacija oko kojih bi se danas mnogi mogli složiti, no rijetko tko će ih tako izravno i jasno potvrditi pred širokim gledateljstvom.
Njene doskočice voditelju emisije od jutros prenose mnogi mediji, no iste su poprilično trivijalne za cijelu priču - izjava koja bi danas trebala najsnažnije rezonirati medijima je slijedeća - "Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija".

U dvije kratke rečenice Rudan je uspješno slomila višegodišnju šutnju brojnih "uglednika", bar kada je riječ o državnoj televiziji, po pitanju teme koja je svugdje oko nas i s kojom smo prisiljeni "oči-u-oči" živjeti već dva desetljeća.
Od takve direktne konstatacije mnogu zaziru, možda u strahu da ih se ne prozove za državnu veleizdaju, no Vedrana Rudan uspješno je iskoristila svoj "poseban" imidž i u lice javnosti gurnula konstataciju - zapravo činjenicu - o kojoj bi se itekako trebalo opširnije razgovarati.

Njen osebujan stil izražavanja i šarolika satira kojom upućuje na važne teme putem svojih kolumni, ne bi smjeli nimalo umanjiti značaj izrečenoga.
Ono što je Vedrani Rudan očito kristalno jasno već duže vrijeme, danas mora doprijeti do znatno šire populacije koja još uvijek živi u tektonskim zabludama.

"Gorka" istina bi možda ponajviše trebala naći put do velikog broja radnika koji se u ovom trenutku bore protiv svoje surove stvarnosti na niz pogrešnih načina, od štrajka glađu do naivnog mišljenja da bi im država, ona ista država koju Rudan spominje, mogla pomoći u njihovom najtežem trenutku.

Ova država i jest u rukama multinacionalnih kompanija, ali tu činjenicu nužno je proširiti i staviti je u veći kontekst - stvar je daleko gora, jer te multinacionalne kompanije nisu se domogle naše zemlje u nekom tržišnom, "zdravom" ekonomskog procesu - ova zemlja je brutalno oteta iz ruku onih koji su je stvorili i gradili desetljećima, zemlja je postala "samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija" zbog ekonomsko-terorističke veleizdaje još nezamislivih proporcija.

http://www.lajk.ba/novost?k=25&id=34693
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:36   #2
Kyle Reese
Republican

Kyle Reese Avatar

Registracija: Nov 2011.
Žena ima muda.
Nekada laje da bi lajala i sere bez veze,ali jedina jednako gazi i lieve i desne, i Crkvu i razne udruge, i Josipovića i Šeksa, svaka joj čast
Old 14.03.2012., 11:59   #3
KRIN1
rijetka vrsta

KRIN1 Avatar

Registracija: Sep 2008.
[QUOTE=Kyle Reese;38478283]Žena ima muda.

ima ona i intelekt.
pametnija od svih mlatimudana zajedno
Old 14.03.2012., 12:04   #4
ccaterpillar
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2012.
I, da li govori istinu?
Gde ste 20 godina posle?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 14.03.2012., 12:54   #5
laser
Registrirani korisnik

laser Avatar

Registracija: Jul 2006.
Thumbs up

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Žena ima muda.
Nekada laje da bi lajala i sere bez veze,ali jedina jednako gazi i lieve i desne, i Crkvu i razne udruge, i Josipovića i Šeksa, svaka joj čast
potpisujem ,

Rudanica je zakon , pun mi je k. klimavaca.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:01   #6
felga
lud ko struja

felga Avatar

Vedrani naklon do poda...svaka joj čast...

Kad nemaju muški muda, ima barem jedna žena u Hrvatskoj.

Nije loša i ova izjava:

"U Hrvatskoj danas možeš sve govoriti otvoreno, ali od toga nema nikakve koristi, ako se ništa ne poduzima po tome pitanju"
Old 15.03.2012., 06:07   #7
casio
Klonovi,zaobiđite me!

casio Avatar

Registracija: May 2007.
Ma može o njoj reći tko što želi, da je prosta, da je ovakva i onakva.....
Sa nekim se čak donekle mogu i složiti, jer ju baš nije pametno gledati (slušati) u društvu male djece, ali žena ima muda da kaže ono što svi znamo i mislimo, i to riječnikom koji svi razumiju.

Ona je Biliću u facu rekla "što ste tako napaljeni i nadrkani", onom tipu iz Rijeke "da trkelja gluposti", a s curama u šminki se kladila za 100 kn na Bilića.
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:13   #8
felga
lud ko struja

felga Avatar

Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ma može o njoj reći tko što želi, da je prosta, da je ovakva i onakva.....
Sa nekim se čak donekle mogu i složiti, jer ju baš nije pametno gledati (slušati) u društvu male djece, ali žena ima muda da kaže ono što svi znamo i mislimo, i to riječnikom koji svi razumiju.

Ona je Biliću u facu rekla "što ste tako napaljeni i nadrkani", onom tipu iz Rijeke "da trkelja gluposti", a s curama u šminki se kladila za 100 kn na Bilića.

Luda je ko struja...

Jeste prosta žena, ali sa ovim divljacima koji vode državu, drugačije se i ne može...također i sa novinarima koji te iste brane.
Old 15.03.2012., 08:38   #9
casio
Klonovi,zaobiđite me!

casio Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Ona je samo obična frustrirana baba kojoj fali ku..a, pa već ako nju niko neće jebati jebati će ona druge !! Ne sviđa mi se što vam je njezino prostačenje "razumljivo" i gotovo "simpatično" dok je za isti rječnik npr. Kerum "primitivac",nepismenjak,čoban....
Uspoređivati nju i Keruma je isto kao uspoređivati Bebića i Šprema.
Ma naravno svima nama su riječi ička, urac, izda materina, sjebani, napaljeni....potpuna nepoznanica, a o tome da su na političari svi od reda kao i država koju vode u teškom urcu, eto za to nam treba netko tko poznaje nukleranu fiziku i tko će nam to pojašnjavati 3,5 sata, za ono što stane u jednu riječ.
Istina on meni nikako nije simpatična, a još manje neki uzor ili neka intelektualka ili neki stručnjak......, i nju treba prikazivati samo u terminu kad djeca debelo spavaju, ali nemožeš joj osporit da ima muda da kaže na glas sve ono što svi dobro znamo i svi dobro razumijemo.
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 11:20   #10
bogdanić
Banned

Registracija: Jun 2011.
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Uspoređivati nju i Keruma je isto kao uspoređivati Bebića i Šprema.
Ma naravno svima nama su riječi ička, urac, izda materina, sjebani, napaljeni....potpuna nepoznanica, a o tome da su na političari svi od reda kao i država koju vode u teškom urcu, eto za to nam treba netko tko poznaje nukleranu fiziku i tko će nam to pojašnjavati 3,5 sata, za ono što stane u jednu riječ.
Istina on meni nikako nije simpatična, a još manje neki uzor ili neka intelektualka ili neki stručnjak......, i nju treba prikazivati samo u terminu kad djeca debelo spavaju, ali nemožeš joj osporit da ima muda da kaže na glas sve ono što svi dobro znamo i svi dobro razumijemo.
Pa koliko prostora dobije na HTV-u jako malo "pametnih" je izišlo iz njenih usta ali je zato prostakluka bilo koliko hoćeš. A svaka anketa sa ulice pokaže da ima koliko hoćeš "hrabrih" ljudi koji će isto to reći samo puno pristojnije ali "muda" im nisu dovoljna da dobiju prostor na HTV-u kao navedena "dama"...
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:50   #11
Novi233
Registrirani korisnik

Novi233 Avatar

Registracija: Jul 2010.
Ma Vedrana Rudan je obična prostakuša koja još nije prežalila da joj nema dragog vođe.
Ali volio bi da je po njenu da je hr država po volji naroda,tada bi joj spala glava na samu pomisao da isimjava hrvatsku tradiciju,kulturu i vjeru. Ovako ta skrojevićka može srati koliko želi.I neka bude zahvalna na tome.
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:50   #12
ball
Registrirani korisnik

ball Avatar

Registracija: Oct 2008.
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ma Vedrana Rudan je obična prostakuša koja još nije prežalila da joj nema dragog vođe.
Ali volio bi da je po njenu da je hr država po volji naroda,tada bi joj spala glava na samu pomisao da isimjava hrvatsku tradiciju,kulturu i vjeru. Ovako ta skrojevićka može srati koliko želi.I neka bude zahvalna na tome.
Osobno mi ne ne sviđa njen stil, katkad se slažem s njom, katkad ne. Ali, draža mi je tisuću puta od vrlih domoljuba koji bi skidali glave onima koji misle i govore drugačije od onoga što im je po volji
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:00   #13
master_mind_
Banned

Registracija: May 2011.
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Osobno mi ne ne sviđa njen stil, katkad se slažem s njom, katkad ne. Ali, draža mi je tisuću puta od vrlih domoljuba koji bi skidali glave onima koji misle i govore drugačije od onoga što im je po volji
Nego, jel imaš primjer za to ili su to samo tvoji stereotipovi odnosno predrasude?
master_mind_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:43   #14
ball
Registrirani korisnik

ball Avatar

Registracija: Oct 2008.
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Nego, jel imaš primjer za to ili su to samo tvoji stereotipovi odnosno predrasude?
Pročitaj post na koji sam se referirala, takva bi, navodno, bila Hrvatska po volji naroda...sad, k jarcu, demokratsko društvo podrazumijeva i različita mišljenja, bez skidanja glava..., ne
A Rudanici je omiljeno stilsko sredstvo hiperbola, možda i razumljivo u zemlji u kojoj se malo čita pa joj treba žešća reklama, a ona si je na ovaj način priskrbi. Kad to tako gledam, lakše ju probavim.
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:12   #15
Tomislav B
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2006.
Rudanica mi u 99% ide na živce svojim prostačenjem i PMS-om.
Ali u ove dvije rečenice: "Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija", savršeno je objasnila kako stvari stoje na ovom komadu zemlje.
Može li Hrvatska učiniti išta u interesu Hrvata, a što se kosi sa planovima "onih izana"? Ne, Hrvatska ne može apsolutno ništa bez da joj se naredi, da direktivu ili odobri.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:05   #16
Lesli Eldridž
Registrirani korisnik

Lesli Eldridž Avatar

Registracija: May 2009.
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Rudanica mi u 99% ide na živce svojim prostačenjem i PMS-om.
Ali u ove dvije rečenice: "Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija", savršeno je objasnila kako stvari stoje na ovom komadu zemlje.
Može li Hrvatska učiniti išta u interesu Hrvata, a što se kosi sa planovima "onih izana"? Ne, Hrvatska ne može apsolutno ništa bez da joj se naredi, da direktivu ili odobri.
Imaš pravo, ovdje je pogodila. A inače prostači, valja budalaštine nastojeći da bude duhovita. Samo pitanje je šta uraditi da se situacija popravi...
Old 14.03.2012., 12:12   #17
franco_
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
"kontejnerska hrvatska" to je sad IN. Molim vas. Kod mene ljudi u kvartu beskucnici uvijek imaju sto za jest. Al bitno da pricaju da nemaju a svi puse cigarete i imaju mobitele. Dalje, tko ljude tjera da dizu kredite i kupuju stvari koje nemogu otplatit? Pa nije im drzava kriva za to sto svi moraju imati bmw i iphone i sta ti ja znam stanove jer svi to imaju. To je glupa ljudska malograđanština, a o ovoj rudan da ne pricam. Bolje da nisam ni gledao tu emisiju, dijalog između glupe komunjare i onog bilica kaj je isto uređivao po komunizmu i sad je odjenom postao narodno osvjesten, daj me nemoj........

Al naravno u svakom drustvu uvijek ima 5 % ljudi kojima sve smeta kao i onim građanskim inicijativama koje su protiv svega i svakog tko je uspjesan. Svako sam sebi kroji sudbinu dobro kaze doktor
Old 14.03.2012., 12:18   #18
Kyle Reese
Republican

Kyle Reese Avatar

Registracija: Nov 2011.
Quote:
franco_ kaže: Pogledaj post
"kontejnerska hrvatska" to je sad IN. Molim vas. Kod mene ljudi u kvartu beskucnici uvijek imaju sto za jest. Al bitno da pricaju da nemaju a svi puse cigarete i imaju mobitele. Dalje, tko ljude tjera da dizu kredite i kupuju stvari koje nemogu otplatit? Pa nije im drzava kriva za to sto svi moraju imati bmw i iphone i sta ti ja znam stanove jer svi to imaju. To je glupa ljudska malograđanština, a o ovoj rudan da ne pricam. Bolje da nisam ni gledao tu emisiju, dijalog između glupe komunjare i onog bilica kaj je isto uređivao po komunizmu i sad je odjenom postao narodno osvjesten, daj me nemoj........

Al naravno u svakom drustvu uvijek ima 5 % ljudi kojima sve smeta kao i onim građanskim inicijativama koje su protiv svega i svakog tko je uspjesan. Svako sam sebi kroji sudbinu dobro kaze doktor
OK,ovo sve stoji, daleko da su Hrvati siromašni
Old 14.03.2012., 12:26   #19
KRIN1
rijetka vrsta

KRIN1 Avatar

Quote:
"kontejnerska hrvatska" to je sad IN. Molim vas. Kod mene ljudi u kvartu beskucnici uvijek imaju sto za jest.

točno.
i kod mene u kvartu, taj isti beskućnik ( nema u imovinskoj kartici ništa ) ima što za jest i još planduje na svojoj jahturini - čitavu godinu
Old 14.03.2012., 12:27   #20
Ostoja Grubica
Oba daju gol

Ostoja Grubica Avatar

Registracija: Jan 2009.
Quote:
"kontejnerska hrvatska" to je sad IN. Molim vas. Kod mene ljudi u kvartu beskucnici uvijek imaju sto za jest. Al bitno da pricaju da nemaju a svi puse cigarete i imaju mobitele. Dalje, tko ljude tjera da dizu kredite i kupuju stvari koje nemogu otplatit? Pa nije im drzava kriva za to sto svi moraju imati bmw i iphone i sta ti ja znam stanove jer svi to imaju. r
Jesi ti kad bio bolestan i bez novaca? Iskreno, ako može.

Lako je tuđim...mlatiti.

Danas u Hrvatskoj, na kredit sve, od zdravlja do posla, parovi se ne usude ni sanjati drugo ili treće dijete, gdje ako ti ode zub - otišao je, jer nemaš novaca, gdje je pola provincije kruha gladno.
Daj molim te nemoj.

Koji jebeni iphoni? Vidite samo mlade. Promatraj starce koji su odradili cijeli životni vijek, u poderanim čarapama i iznošenim cipelama. Pitaj ih kad su bili na masaži i u toplicama? Usporedi ih s penzićima koji kod nas dolaze kao turisti. Pogledaj im lica, tijela, njegovanost.

Jad i bijeda su.
Nama dobro.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja