Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2007., 18:28   #1
Thumbs up Knjige i materijali za učenje astrologije

Imate li kakav prijedlog koje su knjige dobre za početnike (i napredne)?
S kojim ste knjigama vi krenuli?
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 23:41   #2
Po meni, Dupor je obavezan....naime, njegov udzbenik astrologije "Ne vjerujte, provjerite" na samotnom putu ucenja bio je od velike pomoci....


Btw, da li neko zna gdje mogu nabaviti Duporovu skriptu "Sfinga govori"?
aya_brea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 10:24   #3
Gdje si nabavio tu knjigu?
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:24   #4
nasha fish je preporucila ove knjige.
eto, ja sam krenula od prve knjige(Marion March i Joan McEvers – Astrologiija) i sad samo dok nadjem vremena planiram dalje
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:58   #5
Ja imam sve 4 od Marion March i Joan McEvers i meni su ODLIČNE! Ali svejedno bih još neke druge htijela pogledati.

____kachunchice preporučam ti da prvi dio druge knjige(Matematičke metode i tehnike tumačenja - Marion March i Joan McEvers) jednostavno preskočiš jer je stvarno nepotrebno da se sa time mučiš kao ja. Radi se uglavnom o preračunavanju vremena po vremenskim zonama u Americi a to ti je živa zapetljancija. Ja ti savjetujem da ne gubiš vrijeme s time. To je inače potrebno za crtanje horoskopa. Jednostavno odeš na http://astro.com i kompjuter ti nacrta horoskop bez ikakvog računanja.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:06   #6
hvala to sam odmah zakljucila posto sam ionako pomalo spora za bilo kakve rachunice
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 08:36   #7
Trebala bi mi još jedna pomoć ako netko zna...
Tražim knjigu u kojoj je na jednostavan način opisan postupak crtanja horoskopa natalnog i progresivnog.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 02:37   #8
Ne znam smiju li se ostavljati linkovi na uploadane knjige, no probaj i sama, osim vec preporucenog (The only way to learn astrology), potraziti sljedece:

Stephen Arroyo - Chart Interpretation Handbook
Arroyo inace odlican, psiholog i astrolog, osobno me odusevio, pa ako ti se svidi njegov pristup, ima on jos knjiga.

Donna Cunningham - An Astrological guide to self-awareness
Isto meni osobno na vrlo zanimljiv nacin pise i objasnjava sve sto je potrebno pocetniku.

Tracy Marks - The art of chart interpretation
I tu imas sve sto ti treba da krenes.

A mozes probati naci Bil Tierney - All around the Zodiac

Od spominjanih ce ti od velike koristi biti i Astroloski rijecnik od Zdenke Andrijic
Mozes i Dupora (imaju ga antikvarijati, bez brige) iako me osobno Dupor ne fascinira previse, pogotovo ne kao stivo za pocetnika.

Ovo su uglavnom knjige koje obradjuju osnovne pojmove i osnovnu simboliku konkretnih astroloskih "nepoznanica".

Nakon toga, preporucljivo je potraziti knjige Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Pluton (takodjer se nadje u antikvarijatima), pa od Arroya - Astrologija, karma i transformacija i meni predobro otkrice: Igor Ognjenovic - 360 Pandorinih kutija (simboli za stupnjeve Zodijaka).
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 08:40   #9
Tnx
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 02:48   #10
Quote:
S.C. kaže:
Ne znam smiju li se ostavljati linkovi na uploadane knjige, no probaj i sama, osim vec preporucenog (The only way to learn astrology), potraziti sljedece:

Stephen Arroyo - Chart Interpretation Handbook
Arroyo inace odlican, psiholog i astrolog, osobno me odusevio, pa ako ti se svidi njegov pristup, ima on jos knjiga.

Donna Cunningham - An Astrological guide to self-awareness
Isto meni osobno na vrlo zanimljiv nacin pise i objasnjava sve sto je potrebno pocetniku.
Dobro da si spomenula ove dvije, zanimljive su.

Stephen Arroyo - Chart Interpretation Handbook

Donna Cunningham - An Astrological guide to self-awareness

Namaste
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 17:45   #11
Raspitujem se za prijateljicu: Ima li se za kupiti u Zg knjige od Marion March i Joan McEvers?
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 17:53   #12
Dupor je obavezan , a ja se dosta služim i jednim profesionalnim astrološkim časopisom koji izlazi kod nas a ima ga i na internetu www.astrologus.co.yu
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 18:56   #13
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Raspitujem se za prijateljicu: Ima li se za kupiti u Zg knjige od Marion March i Joan McEvers?
Teško ćeš ih naći. Najviše šansi ima u Tkalči i to se ne zna kada i samo poneka. Jedini sistem je da ostaviš svoje podatke u par antikvarijata, a oni ti jave kada dobiju. Ali to može trajati i godinu dana.

P.S. U 10-tom će biti Interliber, tamo ih zna biti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 19:37   #14
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Raspitujem se za prijateljicu: Ima li se za kupiti u Zg knjige od Marion March i Joan McEvers?
Pa mogu se naći vrlo lako, često se u novoj arci mogu naći pojedini dijelovi; trenutno u antikvarijatu Jesenski i Turk (Vukotićeva, zgrada Novinarskog doma) imaš prva četiri dijela u kompletu za 200 kuna. Bio ja prekjučer. Podrum, gornja polica lijevo
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 19:42   #15
Uuuuu. Tnx!!!
Koliko ima sve skupa dijelova?
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:53   #16
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Uuuuu. Tnx!!!
Koliko ima sve skupa dijelova?
Četiri knjigice, kako si i navela. Aj ako se sjetiš javi forumašima kako je prošlo u antikvarijatu i usput pitaj koliko često ih dobiju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 21:36   #17
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Uuuuu. Tnx!!!
Koliko ima sve skupa dijelova?
Šest dijelova. Izgleda da se neki ovdje nisu odavno apdejtali.
Šalim se. Evo ih redom:



The Only Way to Learn Astrology, Vol 1: Basic Principles


The Only Way to Learn Astrology, Vol. 2: Math & Interpretation Techniques


The Only Way to Learn Astrology, Vol. 3: Horoscope Analysis


The Only Way to Learn Astrology, Vol. 4: Only Way to Learn About Tomorrow


The Only Way to Learn Astrology, Vol. 5: Synastry Techniques (The Only Way to Learn About Relationships)


The Only Way to Learn Astrology, Vol. 6: The Only Way to Learn About Horary and Electional Astrology


Ali u antikvarijatu su kao što rekoh samo prva 4 dijela.
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 22:28   #18
Quote:
namaste kaže: Pogledaj post
Šest dijelova. Izgleda da se neki ovdje nisu odavno apdejtali.
A jes' neki, sada ispada k’o da nemam blage pojme.

Shalim se i ja, mislila sam na domaći prijevod. Nisam nikada vidjela da su prevedene ostale.


Inače na temu:

Iz tog izdanja tkz. "izdanja Donjeg Milanovca" prevedeno....ima dobra knjiga Roberta De Luce - Metode predikcije, a simpa je i knjigica (makar je o boleščinama) od jedne prave Dr. Djevice.....Margaret Millard-Astromedicina.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:15   #19
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Dupor je obavezan , a ja se dosta služim i jednim profesionalnim astrološkim časopisom koji izlazi kod nas a ima ga i na internetu www.astrologus.co.yu
I ja kupujem taj casopis,mada su meni Imsiragiceve knjige najbolje,tako sam barem krenula kao pocetnik, sve je lepo objasnjeno.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:25   #20
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
I ja kupujem taj casopis,mada su meni Imsiragiceve knjige najbolje,tako sam barem krenula kao pocetnik, sve je lepo objasnjeno.
Meni je ipak Dupor neprevazidjen; nacin na koji on pise, iznosi cinjenice je tako originalan i u njemu nema traga suhoparnosti.....Ja vec dugo trazim njegovu skriptu Sfinga Govori....zna li neko gdje to mogu nabaviti?

(ovo sam pitala nekih 10ak puta do sada, al' hajd da pitam opet....)
aya_brea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.