Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2006., 22:03   #1
Crijep za krov

Pozdrav

Da li bi mi netko mogao preporučiti koji crijep da kupim.
Tondach - Bramac - dilj vinkovci - nešto četvrto?

Konkretno sam sad u toj fazi da bi uzeo 104 Kontinental - novi crijep silikonizirani od Dilja V. zato što mi se čini kvalitetan i povoljan (4kn kom).

Svaki savjet i iskustvo dobrodošlo.

Zadnje uređivanje Majstor : 25.05.2020. at 15:25. Reason: Promjena naslova teme
Mad-T is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 12:38   #2
Odabir crijepa

Prije 2 g odustao od crijepa. Postavio krov od trapezoidnog lima.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 23:49   #3
I koji su zvukovi kad pada kisa?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 09:45   #4
Quote:
ZOsvald kaže:
Prije 2 g odustao od crijepa. Postavio krov od trapezoidnog lima.
Hvala na sveobuhvatnom obješnjenju...
Mad-T is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 10:14   #5
Moj stari prodaje gradjevinski materijal i tvrdi da je najbolji crijep tondach kontinental plus I vinkovacki crijep je dobar....

Niposto nemoj uzimati bramac....bramac placas 2 kune vise od ostalih betonskih crijepova a razlika je jedino u tome da bramac trosi puno para na reklamu...
 
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 10:19   #6
Mi uzeli Bramac iz samo jednog razloga, a to je da je cijena obojanog i običnog naranačastog ista. To je zato jer je Bramac crijep betonski (samim time i malo teži) pa im je svejedno koju boju umiješaju, dok svi ostali proizvođači glinenog prvo ispeku narančasti, a onda ga još farbaju što, ofkors, naplate. Naš je crvenosmeđi i izgleda yebeno dobro!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 00:12   #7
Crijep

Vidim da se malo govori o crijepu. Tko se kuži u omjer cijena / kvaliteta crijepa ? Čuo sam da je ovaj Glinex od Nexe grupe jako dobar, pečena glina najnovijom tehnologijom, lagan itd...kvaliten vrlo, a cijenom je sličan Tondachu (sebi mislim uzet Continental Plus, jer sam čuo da je standardno dobar, i da su i oni uveli najnoviju tehnologiju).
I kakvi su Bramac i biber?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 00:17   #8
Bramac je težak, ipak je od betona

svojedobno sam bio neudoumici - lindab ili tondach conti+

odlučio sam se za lindab, jer mi na živce ide kad crijep nakon x godina sav pozeleni, pa ti kuća izgleda kao šupa, a toliku lovu dao

na lindab je 15g garancija da je boja postojana, još 15 da lim neće prohrđati....ili što već

ipak, na vrtnu kučicu stavio sam tondach. conti + osobno mi je lijep. i kažu da se na njega ne hvata mahovina, i čini mi se da ne

imaš onu austrijsku varijantu conti+, kunu je skuplja i malo je tamnija od naše verziije.

jednom sam birao između lindaba i tondacha, odabrao lindab. da opet moram birati opet bi odabrao lindab

to bi i tebi preporučio

ako ideš na crijep po meni nećeš pogriješiti ak uzmeš continental plus
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 00:28   #9
Quote:
sky cruiser kaže:
A ne znam, ovo što sam ja vidio , obični je pleh (onaj bijeli) i fercera dobro. Iako ja to sebi ne bih nikad stavio, jer obožavam crijep.
A jel Lindab onaj crveni lim?
Ma i taj je jeftiniji od crijepa , bar mislim.
Lindab je u raznim bojama, možeš birati. ja osobno stavio smeđi. na crvenom (pogotovo onom lakiranom) vidi se iz avoina da je umjetno. no ima i matirani, taj je ok

jel mi vjeruješ kad sam staviosmeđi lindab, da se me ljudi pitali gdi sma kupio taj crijp. uopće se kuži da je lim. imitacija je mediteran crijepa.

ljudi se me zvali doma, dolazili, zaustavljali na cesti, živa istina. gdje, tko, kako, zašto koliko.

neznam koliko je sad njegova cijena (mislim blizu 90kn/m2) ali ja sam ga prije 2 god plaćao ko 70-75kn, ne sjećam se više. no uz to ti ideu i gornja i donja spužva i vijci. conti je cca 4,5knkn/kom*15, pa j ezapravo neznatno jeftiniji od lindaba, no uz lindab kažem ide i potrošni materijal
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 00:36   #10
A što je povoljnije...Lindab lim ili crijep Cont+ .
I daj mi reci nešto o Biberu, on mi se čini najljepši? Vjerovatno je i najskuplji.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 10:42   #11
pa povoljniji je crjep sigurno, što se cijene tiće

a osim toga s crijepom ti pokrije kuću svaka baba, s lindabom ti baš i nije tako

da, koliko znam biber je najskuplji, pogotovo ako ideš na duplo pokrivanje

nisam nikad proučao cijene bibera jer se kao opcija nije pojavljivao ni in my wildest dreams.....

pokrivati kuću s crijepom znači poštivati tradiciju....to je najstariji pokrov koji se uspio zadržati do današnjih dana

meni osobno taj argument je bio jedan minus, mislim, ipak smo u 21st, ljudi lete po zraku (mislim u avionima naravno), sateliti kruže oko zemlje, i sad, kaj nema niš boljega od crijepa....da pokrijem kuću s nečim s čim su kuće ljudi pokrivali i prije par sto godina....

ja mislim da nisam pogriješio, sad vidjet ćemo.

osobno, mislim....ok početna investicija je bila možda skuplja 10-15%, ali ipak tu je hrpa drugih prednosti u korist lindaba: nema preslagivanja crijepa (kad tad ćeš morati), postojanost boje, 'hermetički zatvoren' pokrov (nema šanse ak je dobro napravljeno da ti igdje procuri)......

a najveći argument za zapravo je bila i težina 5kg/m2...sad na kući imam 1 tonu, a sa crijepom (tondach, glineni) bi imao 12 tone (3000kom * 4kg), sa bramacom (beton) još više, a temelji su stari.....ok ti radiš kuću iznova..pa ti faktor težine nije toliko bitan......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 12:59   #12
Quote:
Edgar kaže:
pokrivati kuću s crijepom znači poštivati tradiciju....to je najstariji pokrov koji se uspio zadržati do današnjih dana

meni osobno taj argument je bio jedan minus, mislim, ipak smo u 21st, ljudi lete po zraku (mislim u avionima naravno), sateliti kruže oko zemlje, i sad, kaj nema niš boljega od crijepa....da pokrijem kuću s nečim s čim su kuće ljudi pokrivali i prije par sto godina....

ja mislim da nisam pogriješio, sad vidjet ćemo.

osobno, mislim....ok početna investicija je bila možda skuplja 10-15%, ali ipak tu je hrpa drugih prednosti u korist lindaba: nema preslagivanja crijepa (kad tad ćeš morati), postojanost boje, 'hermetički zatvoren' pokrov (nema šanse ak je dobro napravljeno da ti igdje procuri)......
A gle, nije nitko pogriješio, ok je i jedno i drugo, i kvalitetno! Samo je stvar ukusa, što preferiraš....netko voli novu tehnologiju, netko npr prirodne materijale tipa crijep, drvo...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:31   #13
Lindab je LIM i to bu uvijek ostal, a crijep je crijep.

Edgare,
Jel' ti se čuje klopotanje lima na krovu dok pada kiša, ili, nedaj Bože, tuča? Kaj je sa znojenjem istog s unutrašnje strane krova (osim ako nemaš potkrovlje pa se to ne vidi?)
Istina, Lindab izgleda SKORO ko crijep :-)

Funkcija crijepa na kući nije samo pokrivanje, već on daje i određenu statičku stabilnost kući, čim ga staviš 5-6 tona na krov, a ne nekakvih 500-600kg lima.

Sky,
Ja pokril Continentalom plus. Izgleda lijepo i već 6 godina nema promjena boje. Probal onaj tamniji, Austrijski, i nije mi se dopal jer puno više pije vodu nego onaj iz Bedekovčine.
Ako nemaš potkonstrukciju s daskama i folijom ispod letvi, uzmi radije obični Continental (ne znam da li ga više proizvode, jer ga ja nisam mogel tad kupiti), jer on ima dva falca i na tavanu ti bu puno manje snijega nego s Continentalom plus. Nemam iskustva s Glinex-om.
Ah da, važno je pokrivati "na polovicu", jer je se tak bolje prikriju sitne nepravilnosti crijepa, a krov izgleda bolje pokriven.

Kumu je odletel krov pokrit salonitom (nije bil lim, već relativno lagani pokrov), poslije je pokril betonskim crijepom - i još stoji tam gde je i bil.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 14:02   #14
Quote:
Zvon kaže:
Lindab je LIM i to bu uvijek ostal, a crijep je crijep. /QUOTE]

naravno da je tako, kaj ne bi bilo čudno da crijep bude limeni, a lim glineni

QUOTE=Zvon]
Edgare,
Jel' ti se čuje klopotanje lima na krovu dok pada kiša, ili, nedaj Bože, tuča? Kaj je sa znojenjem istog s unutrašnje strane krova (osim ako nemaš potkrovlje pa se to ne vidi?)
Istina, Lindab izgleda SKORO ko crijep :-)
pa, sikreno ja sam se toga bojao, tog zvuka.

no evo, nakon dvije godine što imam lindab nad glavom mogu reći da su to priče za malu djecu, a k tome i živim u potkrovlju, ako je sve napravljeno po pravilu niš se nečuje. nad glavom imam knauf, 10cm vune, daske letve/kontraletve, terpapir.

možda i dolazi do znojenja, nemam pojma, posljedica nema nakon 2g. vjerojatno ih neće i biti jer je krovište podaskano i obljepljeno terpapirom, pa ak se šta i kondenzira iscuri po terpapiru van.

što se buke tiće nema je. kad kiša pada u onim sobama gdje nemam krovne prozore ne čuje se gotovo ništa. tamo dje imam krovne prozore čuje se udaranje kiše po prozorima ne po limu.

buka ui lupanje se čuje samo pri izuzetno jakim nevremenima i izuzetno jakim pljuskovima...no to se čuje i kod drugih pokrova,tako me ba ruvjeravaju oni koji su pod crijepom.

dakle, tvoje konstatacije ne stoje. provjereno u dvogodišnjoj praksi

tko ne vjeruje nek svrati na kavu po najvećem pljusku.

Quote:
Zvon kaže:
Funkcija crijepa na kući nije samo pokrivanje, već on daje i određenu statičku stabilnost kući, čim ga staviš 5-6 tona na krov, a ne nekakvih 500-600kg lima.
moguće kod novih kuća, no takova težina bi kod mene bila veliki minus, jer je ova treća kuća napravljena na istim temeljma, pa mi je interes bio da težina na krovu bude čim manja. iz toga razloga nemam ni 'drugu deku' već je sv eiz knaufa.
Quote:
Zvon kaže:
Sky,
Ja pokril Continentalom plus. Izgleda lijepo i već 6 godina nema promjena boje.
da kao što već rekoh, navodno se na conti+ ne skuplja mahovina, i da se nekako sam čisti. ovo ti vjerujem.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 18:49   #15
Svaka čast Edgare, iscrpno izvješće. Hvala!
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 10:14   #16
ja sam kupio nekakav austriski JUNGMEIER i fakat odlično izgleda i jeftiniji je od Tondacha (ako gledaš varijante crijepa u boji - glaziranog) ,a što se tiće razno raznih limova,btuvel ploča ,šndre i.t.d sve je to smeče osim eventualno gerarda ali je jebeno skup,evo stric mi ima lndab na krovu od 90 ,znač 17 godina kompletna boja se isprala (apšisala) na mjestima hrđavi ,naravno da curi svaki pokrov koji je šarafljen odozgora bez preklopa preko tog šarafa je tak jasno da če na tom šarafu procurit jer če dihtung ispod šarafa nakon 5,10 ili 15 godina strunut i mjenjaj šarafe dihtunge i.t.d. što znači sranje,šindra kad je stigla kod nas se navikivala kao odlično rješenje ,nova tehnologija bla,bla i evo je 10 godina nakon toga na krovu sranje,ista stvar sa bituvelkama,a ni betonac nije daleko od toga,na njemu mahovine više nego u šumi,jebeš sve te gluposti prirodni glineni crijep se pokazao dobar i neznam zakaj sad izmišljat toplu vodu di je netreba,ista ti je stvar s ljudima kaj bi sad svi trebali u braku,ženi kupit vibrator ,sebi nabavit gumenu lutku,a djecu napravit u epruveti i eto sad smo u 21 stolječu imamo tehnologiju baš super
seljačina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:23   #17
principijelno govoreći da li je od glinenih crijepova bolji obični npr. Polka ili silikonizirani npr. Glinex ( neki su me upozorili da takav ne "diše" što dovodi do pojave kondenzata s donje strane krova )
d.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:45   #18
Nedavno sam primjetio

na Tondachovom biberu , koji je postavljen prije tri godine , uz donje unutrasnje rubove formiranje bjelkastih tankih kristaloidnih naslaga.
Da li je to uobicajeno i sta to "govori" o crijepu ?
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:04   #19
Quote:
d.d kaže: Pogledaj post
neki su me upozorili da takav ne "diše" što dovodi do pojave kondenzata s donje strane krova

Bolje bi im bilo da se zamisle o svojoj izolaciji deke ili krovišta, nego "disanju" crijepa!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:36   #20
to je točno, ali disanje crijepa je jedna od osnovnih karakteristika glinenog crijepa. ako staviš silikon,onda takav crijep gubi svoju primarnu funkciju (na neki način je to mali klima uređaj ako ga pravilno postaviš na kontra-letvu i "ventiliraš" sa odzračnicima i opremom). silikoniziranje je inače uvedeno zbog nekvalitetnog materijala ( glina), a ne zato što je to treba! U načelu je to velika glupost-> moj glas ide prirodnom glinenom crijepu + KUPUJMO HRVATSKO jer imaju tehničku podršku za razliku od ostalih, a isto tako se lako riješe eventualne reklamacije

inače osobno imam novi limeni pokrov iznad sebe i mogu samo prokleti one projektante koji očito ne razmišljaju o ljudima koji žive ispod tog sranja. u ljeti je nesnošljiva vrućina, da ni klima ne može spasiti situaciju kako spada, a kad pada kiša sve se čuje ko da su ona dva legendarna skeleta na krova u akciji! ja isto zovem na kavu k sebi ali ne mora biti najveći pljusak, jer je dovoljna kiša
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.