Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 23:17   #1
Bolovi u nogama i stopalima

Naime, moj otac ima 52 godine i osjeća čudnu bol u lijevoj nozi. Bol je nekad u kuku, pa se premjesti u koljeno, pa boli natkoljenica, a potkoljenica mu je većinom utrnuta. Zanima me da li je to samo reumatska bol (cijeli život je teško radio i živio u teškim životnim uvjetima) ili bi u pitanju mogla biti i neka teža bolest. U potkoljenici mu je utrnuta kost, kada je dira, osjećaj je slab, a mišić uopće nije utrnut. Molim vas, odgovorite, važno mi je!!
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 23:58   #2
Meni se ista stvar događa s desnom nogom! Nekad boli u koljenu, nekad u stopalu, nekad u kuku, a nekad mi bol prostrijeli kroz cijelu nogu. Čudno
Doduše ja sam puno mlađa od tvog tate tako da se ne brinem puno mislim da je to od napora, al neka pođe na pregled
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:48   #3
Ne bih htjela strašiti sa iskustvom moje obitelji, može biti svašta i ništa, nek ide kod dr. opće prakse, pa neka mu barem vide sedimentaciju , CRP i KKS, a po potrebi i upute spec.I nek ga dobro pregleda.Do tada ne brinite previše, ali neka se ode pogledat
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 04:54   #4
Bol ,trnci u nozi i promjenjen osječaj su simptomi iako mi baš nije jasno da kost može "trnuti".(to je vjerojatno subjektivan osječaj)

Sad bi se moglo onak odokativno napisati da bi to mogla biti polineuropatija ili problemi s venama ili kaj ja znam kaj no treba otiči liječniku opće medicine koji će mu dati po potrebi uputnicu za specijalistički pregled i eventaualne pretrage.

Vjerujem da nije nikej strašnoga no svakako kod liječnika.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:21   #5
Bol u desnoj nozi

u zadnja dva-tri dana u desnoj nozi osjećam bol u mišiću,žila mi neprestano kuca u nozi onako jako primjetno a osjećaj je kao kad te uhvati grč...i sad mi je noga nekako otupjela..kaj je to? neznam dal je to mišić ili žila ili nekaj treće...ah..
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:38   #6
sss

i meni se slicno mislim desilo par puta onako cijela izgubi volju i poslje sve bude ok...neznam čak kako da objasnim....kao da oslabi...

nisam pomoga ali mislim da smo imali isti problem...
vozach ipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:58   #7
može biti da se radi o upali vene/tromozi...
jel ima kožnih promjena,oticanja noge?
uhvati li te grč pri hodu?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 02:36   #8
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
može biti da se radi o upali vene/tromozi...
jel ima kožnih promjena,oticanja noge?
uhvati li te grč pri hodu?
samo da nije to....

al nema nist na kozi,i nije otečena noga..i nema kvrgica,sve sam pregledala. grč me znao uhvatiti kad se probudim...al bas ovih dana kad osjećam ovu bol,nije me uhvatio.. kak se ta trobmoza preživljava?
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 13:38   #9
I meni se to događa i baš s desnom nogom! nekad me boli u koljenu, nekad u bedru a nekad u stopalu, baš čudno zna mi utrnut i uhvatit grč.
Doktorica mi je rekla da ako te hvata grč fali magnezija, a ako trne imaš manjak kalija. I stvarno, nakon šumećih tableta mi je bilo bolje. Pila sam magnezij i Kalinor s kalijem.
A inače nije opasno osim ako ti je noga potamnila ili natekla što se događa kad imaš ugrušak u veni. Moj tata je imao trombozu i noga mu je bila užasno natečena i modra čak smo mislili da će je izgubit Ali pio je tablete protiv zgrušavanja i sad je ok
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:19   #10
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
I meni se to događa i baš s desnom nogom! nekad me boli u koljenu, nekad u bedru a nekad u stopalu, baš čudno zna mi utrnut i uhvatit grč.
Doktorica mi je rekla da ako te hvata grč fali magnezija, a ako trne imaš manjak kalija. I stvarno, nakon šumećih tableta mi je bilo bolje. Pila sam magnezij i Kalinor s kalijem.
A inače nije opasno osim ako ti je noga potamnila ili natekla što se događa kad imaš ugrušak u veni. Moj tata je imao trombozu i noga mu je bila užasno natečena i modra čak smo mislili da će je izgubit Ali pio je tablete protiv zgrušavanja i sad je ok
uf..nekak mi je lakše,nemam ništ vidljivog na nogi. jedino kaj mi se jako osjeti kucanje zile u nogi,to me nervira već pomalo.
mislila sam da je to mozda od voznje ,jer sam prosli tjedan dosta vozila,al opet da bi bilo tak i da traje vec tri dana.
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:19   #11
Bol u nozi

Boli me vec par dana, u biti ko zateze oko gleznja i na straznoj strani koljena,al ne dok hodam nego kad mi je noga opustena, ujutro mi je oke, al tokom dana kak se krecem me pocinje bolit, nema nikakvog crvenila, sljive, otecenosti,nista. Sta bi to moglo biti?
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:29   #12
hm... da nije epifizioliza?! jer imaš sve simptome...
Posrnuli_Pickpocket is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:38   #13
Quote:
Posrnuli_Pickpocket kaže: Pogledaj post
hm... da nije epifizioliza?! jer imaš sve simptome...
Sta je to?
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 05:44   #14
može biti venska insuficijencija...jel te boli list? a mislim može biti i koštana geneza kao što navodi posrnuli trebaš napravit RTG da provjeriš kost a neke krvne pretrage i UZV
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:30   #15
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
može biti venska insuficijencija...jel te boli list? a mislim može biti i koštana geneza kao što navodi posrnuli trebaš napravit RTG da provjeriš kost a neke krvne pretrage i UZV

daj nemoj me plasit, ionak sam hipohondar. Ma ne boli list nego ona kost ili hrskavica kaj je vec to iza koljena
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:32   #16
ma nije to strašno...al ako ne boli list i nemaš kožnih promjena onda vjerojatno nije
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:43   #17
Quote:
_reese_ kaže: Pogledaj post
Boli me vec par dana, u biti ko zateze oko gleznja i na straznoj strani koljena,al ne dok hodam nego kad mi je noga opustena, ujutro mi je oke, al tokom dana kak se krecem me pocinje bolit, nema nikakvog crvenila, sljive, otecenosti,nista. Sta bi to moglo biti?
e točno to sam i ja ovdje pitala prije par mjeseci..mene je zatezalo baš u listu i to samo kad sam mirovala,kasnije mi se na gležnju pojavila jedna kvrga,možda od toga ko zna i to su mi izvukli van i sad ju opet imam,noga me više ne zateže jednostavno je prestalo,rekla sam to doktorici pa me samo bljedo gledala nije uopće pojma imala kaj bi to moglo biti. a baš je bilo neugodno to zatezanje,nije bolilo ništa,nikakvih promjena na koži ništa...
eto možda i tebi prođe
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:13   #18
Quote:
female kaže: Pogledaj post
e točno to sam i ja ovdje pitala prije par mjeseci..mene je zatezalo baš u listu i to samo kad sam mirovala,kasnije mi se na gležnju pojavila jedna kvrga,možda od toga ko zna i to su mi izvukli van i sad ju opet imam,noga me više ne zateže jednostavno je prestalo,rekla sam to doktorici pa me samo bljedo gledala nije uopće pojma imala kaj bi to moglo biti. a baš je bilo neugodno to zatezanje,nije bolilo ništa,nikakvih promjena na koži ništa...
eto možda i tebi prođe

E a mene oko one okrugle kosti u gleznju i iza koljena zateze, al nista drugo samo zateze, pogotovo sad kad sam za komp., a inace izvijam glezanj stalno kad sjedim, nesvjesno, pa sam mozda nesto nategnula, neznam
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:39   #19
Bol u nogama

Pozdrav!

Cura mi radi na takvom radnom mjestu gdje mora stajati na nogama cijelo radno vrijeme (7-8 sati) i naravno da to poprilično utječe na njezino zdravlje, javlja se bol u nogama, vene... Ima 22 godine.

Postoje li nekakvi ulošci anatomski ili nešto slično koji bi joj olakšali cijelodnevno stajanje? Ako imate nešto za preporučiti samo dajte
RenaultSport is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:38   #20
sad... neka proba nekim prirodnim uljima... ako nateknu noge i tako... neka uzme voltaren gel... a imaju ko što si i reko posebne anatomske obuće....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.