Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2007., 15:58   #1
Krvna grupa i Rh faktor

Prešla sam svih 13 stranica ovog topica i nema i nema ove teme!
Nego, kg mi je B, a ja sam naravno rh negativna (zašto bi bilo jednostavno, kad može komplicirano) pa me zanima jel koja od vas isto negativna, koja je procedura...
Znam samo da ću do kraja trudnoće morati još 2x vaditi krv i da ću vjerojatno primiti neko cjepivo zbog vjerojanog razvoja antitijela ako je beba rh pozitivna!
Mislite li da bi bilo dobro da mm isto ide na određivanje Kg i Rh faktora, čisto da ako je on negativan, ne bi trebalo biti mogućnosti da je beba pozitivna ili...
Eto, da vidimo koje ste kg, koji su vam faktori, pišite i vi koje ste primale to "cjepivo" i kak je bilo za druge trudnoće..
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:04   #2
Ja sam B neg.Mm B pozitivan.Prvo dijete negativno,nisam primila zaštitu.Drugo pozitivno,primila Parotobulin injekcijom u riticu kako bi se zaštitila sljedeća djeca ako ih bude.Nikakav bigdil zaista.Niš se nebu desilo.Moja mama je isto negativka,ja sam prva i negativna,druge dvije pozitivke,injekcije onda nisu postojale i unatoč tome nije bilo nikakvih problema.
Ako je tvoj muž negativan,možete biti apsolutno bez brige.Najjeftiniji način da on sazna svoju kg je da jednom dobrovoljno da krv.
Inače se plaća.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:13   #3
Malabudala nemoj se brinuti kao što je smucek rekla nije to ništa strašno .. Jeleković će te najbolje uputiti zaista ...

a bilo bi dobro i da tm napravi test tako da znate koja je on grupa i faktor ...

ja imam sreće jer sam 0 krvna grupa i to pozitivna ..
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:23   #4
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Ja sam B neg.Mm B pozitivan.Prvo dijete negativno,nisam primila zaštitu.Drugo pozitivno,primila Parotobulin injekcijom u riticu kako bi se zaštitila sljedeća djeca ako ih bude.Nikakav bigdil zaista.Niš se nebu desilo.Moja mama je isto negativka,ja sam prva i negativna,druge dvije pozitivke,injekcije onda nisu postojale i unatoč tome nije bilo nikakvih problema.
Ako je tvoj muž negativan,možete biti apsolutno bez brige.Najjeftiniji način da on sazna svoju kg je da jednom dobrovoljno da krv.
Inače se plaća.
Kako si znala da ti je beba negativna? Ja sam skužila da se to može doznati samo preko amniocenteze.. ili ipak..
I to što kažeš meni je mama 0-, tata je B+, i sestra koja je prvorođena je bila B+ i mama nije primila nikakvo cjepivo i ja sam poslije bila B- i nikakvih problema nije imala ni ona ni mi...
A što se tiče određivanja za muža to sam i mislila da ode dat dobrovoljno krv nek bude dobar malo, a i usput koristan i drugima i nama
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 19:22   #5
ne moras jos u trudnoci znat koje ti je krvne grupe bebe
u biti u prvoj trudnoci beba je skoro uvijek majcine krvne grupe i rh faktora
dva put u cijeloj trudnoci vadis krv po coombsovom testu na antitijela,i tamo ti se pokaze dal se stvaraju antitijela il ne
ako ne kad rodis dobit ces rhogam besplatno u bolnici da u sljedecoj trudnoci nemas problema
s tim ak beba bude razlicitog rh faktora najvjerovatnije ce dobit zuticu kad se rodi
al to i ovak i onak dobije skoro 80-90 % beba,nista strasno
ma to sa rh faktorm ti danas uopce nije strasno ko prije
nemoj se uopce brinut
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 19:42   #6
O neg, mislim tko drugi nego moon
prvu bocku sam dobila negdje oko 20 tj a postoji granica sad neznam tocno koji tjedan dokad je moras primiti
drugu bocku sam dobila nekoliko sati poslije carskog
i sve ok, nije strasno samo malo iritantno, why me oh god why me
za tatu nista nisu ni pitali
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:07   #7
moja mama ima Rh +, a tata -...
rođeno nas je četvero i svi smo pokupili tatin Rh faktor (dakle svi smo pozitiva), mama je poslije poroda primila injekcije i sve je bilo 5....
naime kada se beba rodi odrede joj krvnu grupu i Rh faktor i ako je različit od maminog mama dobije injekciju... moja mama kaže da je to već normalna procedura u bolnicama..... odnosno ona nije nikoga upozoravala na njenu krvnu grupu ili nešto.....
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 23:10   #8
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Kako si znala da ti je beba negativna? Ja sam skužila da se to može doznati samo preko amniocenteze.. ili ipak..
I to što kažeš meni je mama 0-, tata je B+, i sestra koja je prvorođena je bila B+ i mama nije primila nikakvo cjepivo i ja sam poslije bila B- i nikakvih problema nije imala ni ona ni mi...
A što se tiče određivanja za muža to sam i mislila da ode dat dobrovoljno krv nek bude dobar malo, a i usput koristan i drugima i nama
Mala čestitam na trudnoći

što se tiče Rh, mi smo u obitelji svi 0, samo je mama - a svi ostali +.
U prvoj trudnoći nije primila nikakvu injekciju. Tek nakon što je rodila seku koja je dakle 0+ primila je injekciju nečega da se anuliraju protutijela koja se stvaraju kako bi mogla ići na dugu trudnoću. Nakon mene nije htjela tu injekciju jer je rekla da neće ići na treće.

nikakvih problema nije imala u trudnoći ni ona ni mi

__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 23:20   #9
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Kako si znala da ti je beba negativna? Ja sam skužila da se to može doznati samo preko amniocenteze..
Što će ti amniocenteza za kg?Bebama neg majki vade krv po porodu.Tek onda se i daje zaštita ako treba.I da saznaš kg amniocentezom,kakve vajde od toga?Vjeruj mi,možeš se apsolutno,konačno i potpuno opustiti.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 00:25   #10
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post

za tatu nista nisu ni pitali
ja sam neg O, i pitala sam dr. ako mi je i muz negativan, da li i onda moram primati inekciju. dr. mi je rekao " gospodjo ,molim vas bez uvrede, ali nije relevantno koje vam je krvne grupe muz, jer se uvijek moze desiti da on nije otac djeteta, i zato muskarce i ne kontrolisemo " pa kad malo bolje razmislimo ..pa u pravu je
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 00:27   #11
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
ja sam neg O, i pitala sam dr. ako mi je i muz negativan, da li i onda moram primati inekciju. dr. mi je rekao " gospodjo ,molim vas bez uvrede, ali nije relevantno koje vam je krvne grupe muz, jer se uvijek moze desiti da on nije otac djeteta, i zato muskarce i ne kontrolisemo " pa kad malo bolje razmislimo ..pa u pravu je


morala sam se nasmijat
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 00:28   #12
Quote:
tomka kaže: Pogledaj post

morala sam se nasmijat
ma da ti pravo kazem, i ja sam pukla od smijeha kad mi je to rekao
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 01:14   #13
Ja sam isto 0- (neg.) i ginić me poslao na testove senzibilizacije da se utvrdi da li je sve OK.
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 10:15   #14
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
ja sam neg O, i pitala sam dr. ako mi je i muz negativan, da li i onda moram primati inekciju. dr. mi je rekao " gospodjo ,molim vas bez uvrede, ali nije relevantno koje vam je krvne grupe muz, jer se uvijek moze desiti da on nije otac djeteta, i zato muskarce i ne kontrolisemo " pa kad malo bolje razmislimo ..pa u pravu je
Kako bi rekao moj šogor "ljubi djecu žene svoje,možda je i koje tvoje"!!!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:18   #15
Thumbs up

Quote:
apeitheia kaže: Pogledaj post
ne moras jos u trudnoci znat koje ti je krvne grupe bebe
u biti u prvoj trudnoci beba je skoro uvijek majcine krvne grupe i rh faktora
dva put u cijeloj trudnoci vadis krv po coombsovom testu na antitijela,i tamo ti se pokaze dal se stvaraju antitijela il ne
ako ne kad rodis dobit ces rhogam besplatno u bolnici da u sljedecoj trudnoci nemas problema
s tim ak beba bude razlicitog rh faktora najvjerovatnije ce dobit zuticu kad se rodi
al to i ovak i onak dobije skoro 80-90 % beba,nista strasno
ma to sa rh faktorm ti danas uopce nije strasno ko prije
nemoj se uopce brinut
NE MORA BIT.
Ja rh -, muz rh + bebolina rh +
prvo dijete
ja dobila inekciju poslije poroda
beba ni z od zutice
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 23:23   #16
Muzeva krvna grupa nije bitna jer rh faktor nije nasljedan...........najbitnije je da rh neg. majka u roku 48 sati od poroda ako rodi rh poz. dijete dobi injekciju rhogam kako bi se sprijecile moguce komplikacije u iducoj trudnoci.

BTW: rh faktor nema apsolutno nikakve veze sa zuticom.

A rh negativne majke moraju u trudnoci raditi testove senzibilizacije.

Ja sa rh neg. a rodila saj rh poz. dijete
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 23:37   #17
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Muzeva krvna grupa nije bitna jer rh faktor nije nasljedan...........najbitnije je da rh neg. majka u roku 48 sati od poroda ako rodi rh poz. dijete dobi injekciju rhogam kako bi se sprijecile moguce komplikacije u iducoj trudnoci.

BTW: rh faktor nema apsolutno nikakve veze sa zuticom.

A rh negativne majke moraju u trudnoci raditi testove senzibilizacije.

Ja sa rh neg. a rodila saj rh poz. dijete
ček kaj dva Rh negativna roditelja mogu rodtiti Rh pozitivno djete????
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 00:02   #18
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ček kaj dva Rh negativna roditelja mogu rodtiti Rh pozitivno djete????
e to nemere .... rh poz. starci mogu imat rh neg. djecu ali rh neg.starci nemogu imat rh, poz. djecu evo tu imas i tabelu http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=5205&show=1 .......recimo moji starci su oboje pozitivni, brat je bio pozitivan a ja negativna... u mojoj cijeloj blizoj rodbini samo smo smo bratic, pokojni djed i ja negativni
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 00:07   #19
Kod mene ista stvar... cijela family +, samo ja - Zezaju se oni da je to tako na više područja, a ne samo po pitanju Rh faktora
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 09:10   #20
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Muzeva krvna grupa nije bitna jer rh faktor nije nasljedan...........najbitnije je da rh neg. majka u roku 48 sati od poroda ako rodi rh poz. dijete dobi injekciju rhogam kako bi se sprijecile moguce komplikacije u iducoj trudnoci.

BTW: rh faktor nema apsolutno nikakve veze sa zuticom.

A rh negativne majke moraju u trudnoci raditi testove senzibilizacije.

Ja sa rh neg. a rodila saj rh poz. dijete
da, jer u prvoj trudnoci jako rijetko dolazi do mijesanja djetetove i majcine krvi. treba raditi testove senzibilizacije i bitno je nakon prve trudnoce, ako je dijete rh positivno, primiti inekciju rhogram. i to je sva mudrost.

a za muza sam pitala, jer mi je bilo nekako logicno ako je i on negativan, da dijete moze biti samo negativno, a moj dr. se potrudio i jako slikovito mi opisao zasto ih ne zanima muzevlja krvna grupa

a inace u prvoj trudnoci su mi radili amniocentezu, i posto je to bio jedan jako dug zahvat (ne u svrhu analize vec su mi crpili previse plodovnice) i u jednom trenutku se bebica pomjerila i naletila na iglu . i onda se plodovnica pomjesala sa malo bebine krvi i odmah nakon tog zahvata sam primila inekciju, posto sam negativna. posto se dijete rodilo takodjer negativno, poslije mi nisu vise nista davali..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.