Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2007., 16:08   #1
Magnetska rezonancija (MR) kralježnice

Bok!

Zna li netko kolika je cijena magnetne rezonance glave i vratne kralježnice? Gdje ste radili tu pretragu? Ja sam iz Zagreba.
Imam vrtoglavice i bolove i pritisak u vratu i donjem dijelu glave, pa bi to rado obavila privatno.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 16:10   #2
Za glavu ti je oko 1000-1500 kn red velicine (ne znam o cemu ovisi) provjeri na webu od Cavke
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 16:11   #3
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Imam vrtoglavice i bolove i pritisak u vratu i donjem dijelu glave, pa bi to rado obavila privatno.
jesi bila ti kod kakvog liječnika, ili naprosto zaključuješ da je dati oko soma kuna za privatnu pretragu koja možda uopće nije indicirana pravi put kojim trebaš krenut?

neurolog? fizijatar? prije svega, opća praksa?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:11   #4
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok!

Zna li netko kolika je cijena magnetne rezonance glave i vratne kralježnice? Gdje ste radili tu pretragu? Ja sam iz Zagreba.
Imam vrtoglavice i bolove i pritisak u vratu i donjem dijelu glave, pa bi to rado obavila privatno.
Mozda nebi bilo lose da prije MR odradis hormone hipofize. Tek tako radi sebe.
Daniela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:25   #5
Quote:
Daniela kaže: Pogledaj post
Mozda nebi bilo lose da prije MR odradis hormone hipofize. Tek tako radi sebe.
Dajte, ljudi, suzdrzite se od davanja ovakvih savjeta. Zna se tko indicira pretrage i na kojoj osnovi.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:28   #6
Ak moes odi na MR, mislim da je cijena nekih 2500kn bar tamo u privatnoj ordinaciji kod kvatrica, neznam kak se zove...
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:45   #7
koliko sam ja čuo cijena je 1800kn.. i ja bi trebao uskoro negdje otici na MR glave..
Jesi sigurna da je to prava pretraga za tebe, mislim na temelju čega si zaključila da je baš to ono šta ti treba?
stewie_griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:36   #8
ja sam bila na magnetnoj rezonanci kralježnice i glave u poliklinici medikol u zg, mislim da se ulica zove voćarska (blizu petrove bolnice je) i platila sam 1800 kn...
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 19:42   #9
glava i kraljeznica za 1800 to je sasvimok cijena
koji dio kraljeznice?

dal vi znat e je li mR ima zracenja?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:43   #10
MRI ne zraci, tj nema ionizantnog zracenja ili ti X-zraka. Radi na principu zakretanja protona vodika u homogenom magnetskom polju. Do sada jos nisu dokazana stetna djelovanja na ljudski organizam u diagnostickim postupcima sto naravno ne znaci da ih nema. Postoji nesto sto se zove SAR i ima veze sa stimulacijom perifernih zivaca.
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:47   #11
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
dal vi znat e je li mR ima zracenja?
Ne.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:10   #12
[QUOTE=peta25;11099536]glava i kraljeznica za 1800 to je sasvimok cijena
koji dio kraljeznice?

donji dio kralježnice...također ti mogu preporučiti MR u kbc dubrava (ne plaća se ništa, treba samo uputnica), ja sam i tamo snimala poslije operacije kralježnice...
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 09:41   #13
[QUOTE=lavicaaa;11104874]
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
glava i kraljeznica za 1800 to je sasvimok cijena
koji dio kraljeznice?

donji dio kralježnice...također ti mogu preporučiti MR u kbc dubrava (ne plaća se ništa, treba samo uputnica), ja sam i tamo snimala poslije operacije kralježnice...
A koliko si čekala na MR U KBC Dubrava?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:22   #14
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post

A koliko si čekala na MR U KBC Dubrava?
Mislim da ti je oko 6 mjeseci red čekanja u svakoj bolnici u Zg.
Ali moraš imati uputnicu, a sumnjam da će ti dr.opće prakse samo tako dati bez obavljenih drugih pretraga prije.
Mislim da će te prvenstveno poslati na CT.

I MR zrači, minimalno, ali zrači
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 18:48   #15
[QUOTE=kismo;11108257]
Quote:
lavicaaa kaže: Pogledaj post

A koliko si čekala na MR U KBC Dubrava?
Odmah sam bila na redu, vjerojatno zbog operacije, ali mislim da se čeka nekoliko mjeseci...
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:00   #16
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
I MR zrači, minimalno, ali zrači
Ovo nije istina. Slika kod MRI-ja nastaje interakcijom atoma u tijelu (vodik najznacajniji) i uredjajem stvorenog magnetskog polja. Radioaktivnog zracenja nema.

Zadnje uređivanje simple : 05.11.2007. at 19:33.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:44   #17
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Ovo nije istina. Slika kod MRI-ja nastaje interakcijom atoma u tijelu (vodik najznacajniji) i uredjajem stvorenog magnetskog polja. Radioaktivnog zracenja nema.
Ako je to tvoje stručno mišljenje, u redu.
Ja ipak slušam svog doktora koji mi je rekao sljedeće: "kontrole ćemo od sada umjesto svaka 3 mjeseca obavljati svakih 6 jer nema potrebe da se često izlažete čak i tako minimalnom zračenju".
E sad jel ono radioaktivno zračenje ili neko drugo, u to ne ulazim jer ne baratam materijom. Samo mogu reći što mi je rečeno.

Ja se osobno ne razumijem u to, ali očito nekakvog zračenja ima jer 1. ne bi mi to doktor tako bez veze rekao, 2. ne bi imali ono zaštitno posebno staklo nego bi se kao ultrazvuk sve obavljalo u jednoj prostoriji (što bi bilo i jednostavnije).

__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:54   #18
Sve 5. Bitno je samo naglasiti da ionizirajuceg zracenja nema.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 23:17   #19
Rade li spomenuti privatnici i MR maloj djeci? Imamo sumnju na Arnold-Chiari kod bebe od 15 mjeseci.
Janeway is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 02:12   #20
Nefrogena sistemska fibroza - komplikacija kad se gadolinij (kontrast kod MRI-a) koristi kod bolesnika sa smanjenom bubreznom funkcijom.

Koja je svrha napraviti MRI ako se ne planira operacija?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.