Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 15:11   #1561
Quote:
bibobu kaže: Pogledaj post
Napisi mi sta pise pa ti prevedem
Draga, jeli sve ok, poslala sam ti poruku na PM
Ivanicapeca is offline  
Old 08.11.2007., 15:16   #1562
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Draga, jeli sve ok, poslala sam ti poruku na PM
I ja tebi upravo..
Bi li ova imela mome tati koristila??
__________________
Im Himmel geht es weiter ...
bibobu is offline  
Old 08.11.2007., 15:30   #1563
Quote:
bibobu kaže: Pogledaj post
I ja tebi upravo..
Bi li ova imela mome tati koristila??
Čuj , ljudi je dosta hvale i vidim da ih dosta koristi, pa probajte nemate što izgubiti.
Ivanicapeca is offline  
Old 08.11.2007., 15:35   #1564
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Čuj , ljudi je dosta hvale i vidim da ih dosta koristi, pa probajte nemate što izgubiti.
Kako nasi doktori reagiraju na to? Ili ne trebam uopce pitati

sad sam malo kopala pa kaze na njihovim stranicama da svejedno o kojem preperatu imele za ubrizgavanje se radilo treba prvo ispod koze uspricavati malu kolicinu i to toliko dugo dok se na kozi ne pojavi crvenilo! Crvenila mora biti, a ne smije biti krug veci od 5 cm!
da je prvi put najbolje da to radi doktor strucan za to da bi se mogla tocno odrediti potrebna doza.
Hm, trebam dobrovoljca doktora
__________________
Im Himmel geht es weiter ...
bibobu is offline  
Old 08.11.2007., 15:43   #1565
Quote:
Apple22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
nisam vam pisala neko vrijeme jer po cijeli dan imam puno obaveza. Konacno se iskristaliziralo da je kod moje mame glioblastom IV , ali ja nemam vremena za plakanje, zelim svu snagu trositi na borbu s tom bolescu. Treba mi pomoc mala. Nabavili smo injekcije imele tj, Iscador 0,1 i 2. nismo ih jos poceli davati, uputstvo je na njemackom a ja znam samo engleski Moze li mi neko pomoci sa savjetima kako da ih dajem mami?? Bila bih vam jako zahvalna. Btw ovih dana mi stize tetka iz engleske i donijet ce nam gomilu tableta i svega sto se tamo raspitivala po apotekama i sto je cula da je korisno( tablete od korijena ananasa, hrskavica ajkule, Q10 , neka ulja itd)
Ni nemoj tražit vrijeme za plakanje. Nađi vremena za snagu i borbu i djeluj hrabro, kao što i sama to želiš.

Ne mogu udijeliti savjet vezano za injekcije. Znam da se tata mučio.. mami su ostajale modrice u početku.

Drži se, kiss
ko_ka is offline  
Old 08.11.2007., 15:45   #1566
Quote:
bibobu kaže: Pogledaj post
Kako nasi doktori reagiraju na to? Ili ne trebam uopce pitati

sad sam malo kopala pa kaze na njihovim stranicama da svejedno o kojem preperatu imele za ubrizgavanje se radilo treba prvo ispod koze uspricavati malu kolicinu i to toliko dugo dok se na kozi ne pojavi crvenilo! Crvenila mora biti, a ne smije biti krug veci od 5 cm!
da je prvi put najbolje da to radi doktor strucan za to da bi se mogla tocno odrediti potrebna doza.
Hm, trebam dobrovoljca doktora
Očekuj vrlo negativan odgovor . Mene je internistica popljuvala zbog Nativnog propolisa , a kamoli onda neće za nešto što se daje intramuskularno.
Zapravo, više se i ne ljutim na to, jer shvaćam da profesionalno ne mogu dati pozitivan odgovor na nešto za što ne postoji od medicinske struke prihvaćena znanstvena studija, tako da se moraju ograditi od toga, jer da nedaj bože što bude, njihova glava je na panju.
Ivanicapeca is offline  
Old 08.11.2007., 15:50   #1567
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Očekuj vrlo negativan odgovor . Mene je internistica popljuvala zbog Nativnog propolisa , a kamoli onda neće za nešto što se daje intramuskularno.
Zapravo, više se i ne ljutim na to, jer shvaćam da profesionalno ne mogu dati pozitivan odgovor na nešto za što ne postoji od medicinske struke prihvaćena znanstvena studija, tako da se moraju ograditi od toga, jer da nedaj bože što bude, njihova glava je na panju.
Da a zato dok se moja doktorica bavila prodajom ALOE svakome je srdacno preporucivala, jos ako kupis od nje ma hajde gdje ces ljepse.
Daniela is offline  
Old 08.11.2007., 16:01   #1568
Quote:
Daniela kaže: Pogledaj post
Da a zato dok se moja doktorica bavila prodajom ALOE svakome je srdacno preporucivala, jos ako kupis od nje ma hajde gdje ces ljepse.
Ma ima svega Moja iskustva su uglavnom negativna, posebno kad se radi o specijalistima.
Aloa je u očima medicine dodatak prehrani, kao i Nativni propolis, ali imela je nešto što se daje injekcijom, pa samo po tome nikako ne može biti tretirano kao dodatak prehrani u očima medicine. Zato samo mogu zamisliti kakva bi reakcija mogla biti na to kad je onako blesava bila na Nativni propolis.
Ivanicapeca is offline  
Old 08.11.2007., 16:10   #1569
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma ima svega Moja iskustva su uglavnom negativna, posebno kad se radi o specijalistima.
Aloa je u očima medicine dodatak prehrani, kao i Nativni propolis, ali imela je nešto što se daje injekcijom, pa samo po tome nikako ne može biti tretirano kao dodatak prehrani u očima medicine. Zato samo mogu zamisliti kakva bi reakcija mogla biti na to kad je onako blesava bila na Nativni propolis.
E moja Ivanice ja mislim da dr. nije reagovala tako naprasno sto si ti predlozila propolis, nego tko si ti uopste da predlazes, pa on ili ona je zavrsio medicinu ne ti.

Sto se tice specijalista ja sam vec davno uvidjela da je svako sebi najbolji specijalista. Mene su 1,5 godinu vukli sa dijagnozom masno tkivo pod pazuhom. Na svoju ruku sam otisla privatno hirurgu da mi to odstrani i onda se uspostavilo da se ustvari radi o Hodkginovoj bolesti, slicno kao i tvoja frendica. STRASNO
Daniela is offline  
Old 08.11.2007., 16:15   #1570
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma ima svega Moja iskustva su uglavnom negativna, posebno kad se radi o specijalistima.
Aloa je u očima medicine dodatak prehrani, kao i Nativni propolis, ali imela je nešto što se daje injekcijom, pa samo po tome nikako ne može biti tretirano kao dodatak prehrani u očima medicine. Zato samo mogu zamisliti kakva bi reakcija mogla biti na to kad je onako blesava bila na Nativni propolis.

Ja sam od dvoje specijalista dobila "kolutanje očima" i savjet da ne bacamo novce kad sam pitala za korištenje Beta glucana,a činjenica je da se mami od toga popravila krvna slika zbog koje nije mogla nastaviti kemoterapiju. Sada je non-stop na Beta glucanu i krvna sl. je u granicama normale. Dakle, bolje ni ne pitati doktore.
Ved is offline  
Old 08.11.2007., 16:26   #1571
Quote:
Ved kaže: Pogledaj post
Ja sam od dvoje specijalista dobila "kolutanje očima" i savjet da ne bacamo novce kad sam pitala za korištenje Beta glucana,a činjenica je da se mami od toga popravila krvna slika zbog koje nije mogla nastaviti kemoterapiju. Sada je non-stop na Beta glucanu i krvna sl. je u granicama normale. Dakle, bolje ni ne pitati doktore.
Da ali zato znam i dosta situacija gdje su lijecnici oboljeli od karcinoma i odbili hemoterapiju. Pitam se zasto?
Vrlo dobro znaju koji se otrovi koriste. Pitam se da li sve puste da ide svojim tokom ili sto? Cak sam nedavno negdje citala, ne mogu sada da se tocno sjetim gdje da se jedna lijecnica tacnije magistar podvrgla urinoterapiji da bi izlijecila rak dojke.

No etika je etika
Daniela is offline  
Old 08.11.2007., 16:40   #1572
Quote:
Daniela kaže: Pogledaj post
E moja Ivanice ja mislim da dr. nije reagovala tako naprasno sto si ti predlozila propolis, nego tko si ti uopste da predlazes, pa on ili ona je zavrsio medicinu ne ti.

Sto se tice specijalista ja sam vec davno uvidjela da je svako sebi najbolji specijalista. Mene su 1,5 godinu vukli sa dijagnozom masno tkivo pod pazuhom. Na svoju ruku sam otisla privatno hirurgu da mi to odstrani i onda se uspostavilo da se ustvari radi o Hodkginovoj bolesti, slicno kao i tvoja frendica. STRASNO
Ne, naime ova je preokrenula očima jer je vjerojatno mislila da smo kolegice (događalo mi se po bolnici da su me oslovljavali s "kolegice" valjda zato što sam dobro baratala s medicinskim rječnikom jednom me pitala viša sestra nakon što sam je oprala da mi daje mami krivu koncentraciju Manitola od one napisane na kartonu, na kojoj sam godini medicine ili sam već na specijalizaciji, inače sam diplomirala modni dizajn ) pa kao kako sam spala na tako niske grane, više u smislu "trebali biste znati više, a ovako bacate novce u vjetar".
Inače, potpuno mi je jasna njihova prepotencija (čast mnogim izuzecima i Bog ih blagoslovio), al sam naučila da je najbolje tako se postaviti i prema njima i praviti se da ste neurokirurg . Uglavnom sam po bolnicama tako uspijevala dobiti za mamu ono što je potrebno.
Ivanicapeca is offline  
Old 08.11.2007., 16:43   #1573
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne, naime ova je preokrenula očima jer je vjerojatno mislila da smo kolegice (događalo mi se po bolnici da su me oslovljavali s "kolegice" valjda zato što sam dobro baratala s medicinskim rječnikom jednom me pitala viša sestra nakon što sam je oprala da mi daje mami krivu koncentraciju Manitola od one napisane na kartonu, na kojoj sam godini medicine ili sam već na specijalizaciji, inače sam diplomirala modni dizajn ) pa kao kako sam spala na tako niske grane, više u smislu "trebali biste znati više, a ovako bacate novce u vjetar".
Inače, potpuno mi je jasna njihova prepotencija, al sam naučila da je najbolje tako se postaviti i prema njima i praviti se da ste neurokirurg . Uglavnom sam po bolnicama tako uspijevala dobiti za mamu ono što je potrebno.
cool ovo mi se definitivno dopada. Tako i treba sanjima.
Daniela is offline  
Old 08.11.2007., 16:58   #1574
Dragi moji forumaši.. posebice Ivanicapecati,
iza mene i moje obitelji je turbolentnih 6mj života - bilo je puno plača, smijeha, brige i kako to već ide kad se cijela obitelj suoči sa bolešću kao što je rak.

Kad sam pristupila ovom forumu, pristupila sam jer u svojoj okolini nisam naišla na podršku, razumijevanje i ono najvažnije pomoć. Iskreno, ne znam kome je teže u ovom suočavanju bilo - mami ili obitelji Strašno je što nama nije bila osigurana psihološka pomoć jer je tek sad vidljivo koliko je sve utjecalo na nas. Strašno je koliko malo informacija čovjek može dobiti u našem zdravstvu o : lijekovima, participacijama, načinima liječenja, troškovima i sličnom.


27.04. ove godine je mama otpuštena iz bolnice na kućnu njegu s naznakom da je kontrola za 4 dana sa nalazima koji se izrađuju. Već su onda utvrđeni markeri i deformirane stanice jajnika. Nakon mjesec dana tegoba i punktiranja i naznaka da je rak jajnika u pitanju - otpustili su je na kućnu njegu?!?!?!? Nikad mi to neće biti jasno.

Moj otac nije htio čekati moguće nalaze. Do sad se više puta susreo sa rakom - preživio je dva, otac (deda) je umro od raka pluća, mama (baka) je preživjela rak dojke, mama je već imala rak maternice. Unutar 10 dana otišao je s njom, po preporuci u Aviano (ITA). Onog dana kad je bio dogovoren pregled su bili gotovi i nalazi. Njihova ljestvica stadija raka se kreće od 1-4 sa podijelom na još 4 dijela (a,b,c,d). Mami su utvrdili stadij 3c (4d je najviši stadij) i već sutradan je bila na operacijskom stolu. Svijesni lošeg imovinskog stanja nije bilo sumnje da želimo sve s njom proć upravo u toj bolnici jer su odmah djelovali. Danas se samo možemo pitati koliko bi naši doktori čekali na tu operaciju.

Operacija je trajala 6h i to je za sve nas bio najduži dan i uslijedili su dani puni straha. Mama nije mogla ustati i hodati, nije mogla jest, nije mogla govoriti a uz nju je bio samo tata i izričito je odbijala posjetu nas ostalih. Iako u šoku i s ne znanjem talijanskog - tata se snašao, kupio joj je steznik koji joj je olakšao bol i pomagao joj da se svaki dan ustane i napravi korak (i danas ga nosi). Ne mogu zamisliti kako mu je bilo tih prvih mjesec dana. Kad ju je brat prvi put vidio pomislio je da nema spasa, a nažalost i ona je sama za sebe to osjećala. U strahu je otišla na prvu kemoterapiju i s nje se vratila snažnija nego ikad. Vidjevši kako se ostali pacijenti pate i imaju mučnine i bolove.. a ona se osjećala dobro i bez nuspojava davalo joj je snagu. Doktori su je strogo upozorili što smije, a što ne ali se nije davala smest ako je taj dan htjela hodat. Uskoro je došlo ljeto i spašavalo nas je more. Doma bez klime je bilo nesnosno, pogotovo njoj koja je morala biti doma. Predvečer bi se opustila zaplivavši malo i dani su nam brzo prolazili. Nakon treće kemo su se počeli javljati problematični krvni nalazi. Dogodilo nam se da smo 24h proveli po raznim laboratorijima i bilo je mučno gledati kako je taj dan već 4ti put bodu. Propustila je jednu kemoterapiju i poremetio se ciklus pa su joj sa 21 dan prorijedili na 28 dana (od kemo do kemo). Vidljivo je slabila i fizički i psihički iako si sama to neće nikad priznat.

Pred mjesec i pol me posjetio tata i rekao mi da mu je žao al da misli da smo borbu izgubili jer je mama sve gore i nema više snage, a ja sam to nažalost i osjećala. To su bili dani kad je uspjevala jedva jednu suvislu rečenicu reć. Kad mi je sama saopćila da su i teti (njenoj sestri) dijagnosticirali rak jajnika - imala sam osjećaj da će je to dodatno srozat. Otišla je na petu kemo i vratila se gore nego ikad.. fizički slaba, na licu joj se vidjelo koliko joj je loše, a ona je to negirala. Pred 20 dana je prošla i zadnju kemo, a mi nismo znali što očekivati. Kad je došla u Aviano, doktor je samo konstatirao da je pred nama 6mj borbe i kupovine dana njenog života.

Danas, nakon 6mj. nisu nađene stanice raka, svi nalazi su uredni i naša je borba gotova i ovo sam morala podijeliti sa vama koje čitam i koji čitaju mene! Moji su još uvijek u Avianu i samo je pitanje sata kad će se vratit doma da ih nazovem i da me uvjere da je tako. Ipak, neke vaše savjete i postove sam prenijela mami i ona sama vam je zahvalna na tome! Kad smo se prvi put suočili sa pomanjaknjem neutrofila, leukocita.. pročitala sam negdje savjet o kvascu i grožđicama i danas kad ju netko nazove kako da podigne razinu istih - odmah kaže : "to je moja mala pročitala na forumu".

Ne znam mnogo o liječenju, lijekovima da bih vam dala kakav kvalitetan savjet al čim mama dođe malo k sebi pokušat ću ju uključiti u ovaj forum. Ipak, i dalje nastavljamo istim "malim" koracima za naše zdravlje.

Budite mi hrabri i vjerujte koliko god je to nevjerovatno. Kad sam danas rekla ovo sve jednom frendu pitao me : "Da ti je itko prije mjesec dana rekao da ćeš danas čuti ovo jel bi mu vjerovala?".. Odgovorih mu : "Moj je svaki dan pun vjere."

Uz vas u svakom trenutku i HVALA VAM!!!

Katja
ko_ka is offline  
Old 08.11.2007., 17:17   #1575
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma ima svega Moja iskustva su uglavnom negativna, posebno kad se radi o specijalistima.
Aloa je u očima medicine dodatak prehrani, kao i Nativni propolis, ali imela je nešto što se daje injekcijom, pa samo po tome nikako ne može biti tretirano kao dodatak prehrani u očima medicine. Zato samo mogu zamisliti kakva bi reakcija mogla biti na to kad je onako blesava bila na Nativni propolis.
Mami su donijeli preparate od Aloe prije odlaska na prvu kemoterapiju i ona je to odnijela doktoru da pogleda i doktor joj je strogo zabranio uzimanje preparata kako nebi poškodovalo njenoj reakciji na kemo. Na upit zašto tako misli odgovorio je da je tijelo čovjeka kao i kompjuter, ako ima više antivirusnih programa oni se kolju.

Svatko ima svoju teoriju.
ko_ka is offline  
Old 08.11.2007., 17:23   #1576
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne, naime ova je preokrenula očima jer je vjerojatno mislila da smo kolegice (događalo mi se po bolnici da su me oslovljavali s "kolegice" valjda zato što sam dobro baratala s medicinskim rječnikom jednom me pitala viša sestra nakon što sam je oprala da mi daje mami krivu koncentraciju Manitola od one napisane na kartonu, na kojoj sam godini medicine ili sam već na specijalizaciji, inače sam diplomirala modni dizajn ) pa kao kako sam spala na tako niske grane, više u smislu "trebali biste znati više, a ovako bacate novce u vjetar".
Inače, potpuno mi je jasna njihova prepotencija (čast mnogim izuzecima i Bog ih blagoslovio), al sam naučila da je najbolje tako se postaviti i prema njima i praviti se da ste neurokirurg . Uglavnom sam po bolnicama tako uspijevala dobiti za mamu ono što je potrebno.
Moj tata je dipl.ing.građ, ali od prvog dana vodi zasebno dnevnik i zasebno ima registrator sa kopijama svih analiza, mišljenja.. i svega što su mama i oni prošli. Ispada smiješno kad on dođe doktoru i kad krene pojašnjavat stručnim izrazima šro je mami zapravo potrebno.. al činjenica jest da, u svemu, kako se postaviš tako će ti i biti!

Nedavno je mama vadila krv i medicinska sestra je krivim potezom oštetila venu. Odmah je nastao podljev na ruci i tata je povisio glas da pazi malo i da ni on sam nebi pogriješio.
ko_ka is offline  
Old 08.11.2007., 17:29   #1577
Quote:
bibobu kaže: Pogledaj post
Kako nasi doktori reagiraju na to? Ili ne trebam uopce pitati

sad sam malo kopala pa kaze na njihovim stranicama da svejedno o kojem preperatu imele za ubrizgavanje se radilo treba prvo ispod koze uspricavati malu kolicinu i to toliko dugo dok se na kozi ne pojavi crvenilo! Crvenila mora biti, a ne smije biti krug veci od 5 cm!
da je prvi put najbolje da to radi doktor strucan za to da bi se mogla tocno odrediti potrebna doza.
Hm, trebam dobrovoljca doktora
Meni je jako zanimljivo kako su naši onkolozi isključivi.Dok njihovi kolege vani redovito preporučuju pacijentima dodatne terapije jer kemoterapija nije lijek za rak (statistika je neumoljiva) naši vrište na spomen bilokakvih prirodnih dodataka.
Ekstrakti imele se u Njemačkoj redovito koriste uz kemoterapiju i to s određenim uspjehom.Manje kliničke studije su pokazale efikasnost imele kod karcinoma,a dokazana je imunostimulacija kod zdravih osoba.Sva istraživanja su provedena samo s ekstraktima imele koje se daju injekcijom pod kožu.
Lentinan i shizofilan (iz gljiva shitake i suehiro-take) su u Japanu registrirani lijekovi i koriste se kao adjuvantna terapija tumora.Važno je napomenuti da ove gljive nemaju nikakav učinak uzete oralno već se daju samo polisaharidi izolirani iz tih gljiva intravenozno.Dapače velike doze shitake gljiva uzete oralno su jako toksične.
Gljive koje se mogu uzimati oralno,a pritom iskazuju djelovanje kod karcinoma su coriolus versicolor i reishi.
Astragalus membranaceus se pokazao donekle djelotvoran kod karcinoma pluća (nemalih stanica),a AHCC (active hexose correlated compound) je kod bolesnika operiranih od hepatocelularnog karcinoma smanjio pojavu recidiva karcinoma nakon 5 godina.
Treba ovdje napomenti da popularni taheebo nema nikakav učinak na karcinom,jer jedino lapahol izoliran iz taheeba djeluje citotoksično,a doze potrebne da bi iskazao takvo djelovanje na karcinom su iznimno toksične i za čovjeka.U taheebu ne treba tražiti rješenje.
Ljudi oboljeli od karcinoma često koriste i noni.I dok postoje in vitro i in vivo studije na životinjama koje ukazuju na antikancerogeno djelovanje još nisu provedene studije na ljudima koje bi potvrdile to djelovanje.Moje je mišljenje da je bolje trošiti novce na preparate koji si dosad već ispitani,a ne na nešto što može i ne mora djelovati.
Aloe vera-ne bacajte novce na ovo.Nema nikakvih studija provedenih na ljudima pa ni na životinjama koje bi ukazivale da aloe vera djeluje na karcinome.Nema čak ni imunostimulativni efekt.
Samo je in vitro (u epruveti) pokazano imunostimulativno djelovanje aloe vera gela bogatog acemananom,a takvih preparata je iznimno malo na tržištu i jako su skupi.
http://www.herbmed.org/Herbs/Herb3.htm#Category1Herb3

Imunostimulaciju će te prije postići biljkama poput:
Astragalus membranaceushttp://www.herbmed.org/Herbs/Herb26.htm#Category1Herb26
Andrographis paniculatahttp://www.ics.trieste.it/MedicinalP...ant.aspx?id=23
Withania somniferum (ashwagandha)http://www.herbmed.org/Herbs/Herb136...tegory1Herb136
Echinaceomhttp://www.herbmed.org/Herbs/Herb6.htm#Category1Herb6
Ginsengom (panax ginseng i eleutherococcus senticosus)http://www.herbmed.org/Herbs/Herb108...tegory1Herb108
http://www.herbmed.org/Herbs/Herb98.htm#Category1Herb98
Maitake gljivom
Ginseng nemojte koristit kod hormon ovisnih tumora jer ima estrogen-like djelovanje.
Pozdrav s nadom u ozdravljenje svih zahvaćenih ovom teškom bolesti.
phyto is offline  
Old 08.11.2007., 18:17   #1578
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post

Uz vas u svakom trenutku i HVALA VAM!!!

Katja
Draga, ovim postom si me dirnula do suza, posebno danas kad mi se čini da mama gubi zrak...
...ovaj thread je dio moje borbe protiv te proklete bolesti, i danas vidim kako ta moja borba ima ploda, kod tvoje mame
Hvala ti što si napisala ovaj post i utješila me danas, kroz tvoj post me dotaknula božja milost
Ivanicapeca is offline  
Old 08.11.2007., 18:56   #1579
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Draga, ovim postom si me dirnula do suza, posebno danas kad mi se čini da mama gubi zrak...
...ovaj thread je dio moje borbe protiv te proklete bolesti, i danas vidim kako ta moja borba ima ploda, kod tvoje mame
Hvala ti što si napisala ovaj post i utješila me danas, kroz tvoj post me dotaknula božja milost
Hvala tebi što si tu za sve nas..

Ne mogu ništa drugo reć doli da ste mi u mislima i tvoja mama i ti i da se nadam da će biti još snage u vašoj borbi.

"Mi" okrećemo novu stranicu i spremno ćemo odgovoriti na svako postavljeno pitanje. Možda je vrijeme da se pokrene i neka "relna" inicijativa za pomoć obiteljima.

Imaj vjere i nastavi dalje ovako kako si naučila - čvrsto i hrabro!

kiss
ko_ka is offline  
Old 08.11.2007., 22:59   #1580
katja

Čitam tvoj post s prethodne stranice i smijem se, sretna sam jer ste dobro i da ti je mama dobro, i da se barem nekome od nas nešto lijepo događa, da je netko uspio stati na kraj toj nemiloj boleščuri. Iskreno i od srca mi je drago. Bog Vas blagoslovio.
O svježem kvascu, grožđicama i kokicama za vrijeme kemo sam baš ja pisala na forumu tih dana kad je moja pok. mila majčica primala kemo. To joj je savjetovala jedna žena iz Bosne a po preporuci njihovih liječnika, koji su bili svjesni da nemaju love ni u bolnici za lijekove, a ni pacijenti osobno, pa su ljudima savjetovali sve što bi im moglo pomoći a da imaju kod kuće. Mami je pomagalo. Drago mi je da sam eto bar nekakvim savjetom nekom teško bolesnom pomogla. Ljubim Vas!

Što se tiče INJEKCIJA OD IMELE uzimala ih je moja mama i to HELIXOR i to na način da je nakon 1. dana kemo uzela i onda svaki 4. dan i to između 10 i 12 sati prije podne, po preporuci nekog onkologa iz Beča. OSTALO MI JE PAR KUTIJA TIH INJEKCIJA OD IMELE pa ako nekome treba NEKA SE JAVI - POKLANJAM. Moja mama nije imala nekakvu posebnu reakciju osim par crvenih flekova po licu (dozvoljenog promjera) i to samo dan dva. Postoje određene serije injekcija i kreće se sa 0.
anaxy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.