Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 20:44   #1
Polip maternice / cervikalni polip

molim vas moze li mi netko odgovoriti dali se polip vrata maternice moze operirat u nekoj privatnoj ginekoloskoj poliklinici u zagrebu ili slicno
vlasta579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 17:59   #2
nisam sigurna. a zašto razmišljaš o operaciji?znam da polip nije nužno opasan..
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 18:38   #3
ginekologinja mi je savjetovala da ga odstranim pa me zanima dali se može privatno
vlasta579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:41   #4
Quote:
vlasta579 kaže: Pogledaj post
ginekologinja mi je savjetovala da ga odstranim pa me zanima dali se može privatno
šta se to radi pod potpunom anestezijom ili kako? moja prijateljica ima problema s tim, zna joj krvariti...
nero1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 13:36   #5
Čula sam da se radi ambulantno, ali pod anestezijom.
vlasta579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:39   #6
Jel ti tvoja ginekologica moze objasniti postupak?

Polipi su najcesce bezopasni, ipak, dobro ih je odstraniti i poslati na histopatologiju, da se potvrdi benignost. Ne znam kakve su procedure u Zagrebu sto se tice ambulantno/bolnicki. U USA odstranjivanje cervikalnog polipa spada u male procedure, znaci odstranjuje se ambulantno.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:39   #7
Kod nas (u RH) se još ne može polip odstraniti u privatnim gin. ordinacijama.

ja sam ga imala i pokušala riješiti na taj način čisto zbog posla i ostalih inih razloga...

Na kraju sam obavila to u Petrovoj, kod svog liječnika.

Sam polip može stvarati probleme kod trudnoće jer može uzrokovati spontani. To se je meni nažalost, dogodilo.

Sama procedura se radi po lokalnom anestezijom. Svjestan si, ali ne boli ništa i usput se šališ sa liječnicima i sestrama.
fajterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 12:31   #8
lokalna ili kompletna anestezija ???

ako netko može odgovoriti, molim vas

zanima me da li se operacija cervikalnog polipa obavlja pod lokalnom ili kompletnom anestezijom?

da li je bolje otići privatno ili u petrovu?
BlueEyesOnly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:21   #9
Quote:
BlueEyesOnly1 kaže: Pogledaj post
ako netko može odgovoriti, molim vas

zanima me da li se operacija cervikalnog polipa obavlja pod lokalnom ili kompletnom anestezijom?

da li je bolje otići privatno ili u petrovu?
radi se samo u bolnicama.
ja upravo idem sutra,doktor je rekao pod potpunm anestezijom.mene samo zanima da li boli i koliko traje oporavak? i koliko nema sexa?
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:43   #10
Ja sam skinula jednog vrlo malenog prošle godine, nije nimalo boljelo, otišla sam busom iz Rijeke doma. Pokušavala sam namoliti doktore da to obave bez anestezije ali nisu htjeli.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:43   #11
Polipi

Drage supatnice, otkriven mi je polip na maternici. Predložena je histerektomija, a papa test hitnim postupkom zatražen, kao i hormoni štitnjače.
Kakva iskustva imate s liječenjem polipa na maternici, te kasnijom trudnoćom?!

Ima li među vama onih kojima je utvrđen zloćudni oblik polipa ili da je kasnije dobila rak maternice ili sl.?
Navodno svaka treća žena s rakom maternice je ranije imala polipe, a 1% svih polipa su zloćudni. Meni je to velik postotak.

Molim iskustva!!
I hvala...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 11:23   #12
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Drage supatnice, otkriven mi je polip na maternici. Predložena je histerektomija, a papa test hitnim postupkom zatražen, kao i hormoni štitnjače.
Kakva iskustva imate s liječenjem polipa na maternici, te kasnijom trudnoćom?!

Ima li među vama onih kojima je utvrđen zloćudni oblik polipa ili da je kasnije dobila rak maternice ili sl.?
Navodno svaka treća žena s rakom maternice je ranije imala polipe, a 1% svih polipa su zloćudni. Meni je to velik postotak.

Molim iskustva!!
I hvala...
draga moja,
da te utješim. u 12 mjesecu saznala da imam polip,u četvrtom obavila operciju,izvadili mi tri polipa a ne jedan kako su vidjeli na ultrazvuku.
danas sam trudna sedam tjedana
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:05   #13
U poliklinici Vili, čak bez anestezije, ideš odmah doma. U drzavnim bolnicama opća anestezija.

Samo 1 posto je kancerogeno, a to ti je full mali postotak. Nije svaka treća žena, jer bi to bilo onda 33,3 posto, daj razmisli malo o matematici Nisi baš imala pet, a?
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:08   #14
@teea, di si išla? kak je bilo?
jel mogu prilikom micanja polipa usput maknut i miom? :-) ono, da bude o jednom trosku
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:15   #15
Ja sam 2008. micala polip na Sv. Duhu, doduše u općoj anesteziji jer je bio kombinirani zahvat (u isto vrijeme laparoskopija ciste na jajniku).

A moja frendica je prošli ponedjeljak imala polipektomiju, isto na Sv. Duhu. Lokalna anestezija, ideš odmah doma. Nemoj se bojat, nije ništa strašno.
Malo je neugodno, ali ne boli.

P.S. Misliš histeroskopija ti je predložena (ne histerektomija)?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:46   #16
Ovo je moja priča i moj problem.
Godinama su mi ginekološki nalazi u redu,nemam nikakvih problema,niti smetnji. Jednom imala gljivice u životu i to je to.
Imam stalnog partnera već jako dugo,pijem Yasmin 3 godine.

Naime,5 dana prije zadnje menstruacije mi se pojavio obilan žuto zeleni iscjedak,ali bez ikakvog mirisa,bez svrbeža,bez bolova.
Uzela sam na svoju ruku Canesten vaginalete i ok. Došla menstruacija i sve u redu poslije toga.

Međutim,jučer mi je bio 13.dan ciklusa i prokrvarila sam nakon seksa. Onako rozo obojano kada sam se obrisala. Ne može biti od ovulacije (iako se dan poklapa) jer sam na pilulama.
Onda sam shvatila da sam prije 3 dana osjetila nesto unutar rodnice. Možda 4,5cm iznutra s lijeve strane. Nije bol,ali kao da imam nešto iznutra. I također 3 dana imam otečene i bolne limfne čvorove na lijevoj preponi.
Ja to povezujem s nekom upalom. Jesu možda polipi u pitanju? Jesu ranice možda? Ja odmah na najgore pomišljam i da to sve može dovesti do raka.
Mislim,svakako idem kod ginekologa sljedeći tjedan jer sam jako uplašena.
Ako netko nešto zna ili je imao slična iskustva,bila bih zahvalana da napiše pokoju o tome.
pink lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 16:37   #17
Quote:
pink lady kaže: Pogledaj post
Ovo je moja priča i moj problem.
.
zašto odmah rak?
polako, odi ginekologu nek te pregleda.
može biti miljon stvari.
od raka obično ne krvariš kao prvi simptom.
zar nije Bartolinijeva žlijezda na mjestu koje si opisala?

sretno
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:01   #18
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Drage supatnice, otkriven mi je polip na maternici. Predložena je histerektomija, a papa test hitnim postupkom zatražen, kao i hormoni štitnjače.
Kakva iskustva imate s liječenjem polipa na maternici, te kasnijom trudnoćom?!

Ima li među vama onih kojima je utvrđen zloćudni oblik polipa ili da je kasnije dobila rak maternice ili sl.?
Navodno svaka treća žena s rakom maternice je ranije imala polipe, a 1% svih polipa su zloćudni. Meni je to velik postotak.

Molim iskustva!!
I hvala...
došla u nedjelju, u pon histeroktomija, utorak doma, opća anestezija u vinogradskoj. sad se sumnja da mi raste novi, operirana prije otprilike 5-6 g.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:07   #19
@pink, krvarenje iza sexa i tijekom je obično simptom na neki polip. što se tiče prepone, može biti od milijun razloga. meni zna na vilici iskočiti žlijezda kad imam neki, čak i manji, problem sa zubom, a koji sam prodje. isto sam bila otrčala zubaru da imam rak. tip je to ozbiljno pogledao i rekao nije. i fakat nije. te žlijezde nateknu iz milijun razloga...iako jedan od razloga može biti i kancerogena izrasilna s metastazom u najblize limfne cvoreve...a to je preona rekla bih u tom slucaju....cak i da to je...tjedan dana, tamo, vamo, nista ti nece promijeniti...ni na bolje ni na gore...zvuči okrutno, ali smiri se...vjerujem da je polip i sl.
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:19   #20
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
zašto odmah rak?
polako, odi ginekologu nek te pregleda.
može biti miljon stvari.
od raka obično ne krvariš kao prvi simptom.
zar nije Bartolinijeva žlijezda na mjestu koje si opisala?

sretno
Sutra tek mogu do ginekologa. Nazvat ću odmah ujutro i zamoliti da me odmah primi. Imam dobrog ginekologa i medicinsku sestru pa se nadam da će me ubaciti.
Ma,ja sam malo zabrijala i hipohondar sam. Jer nikad u životu nisam imala problema dolje pa mi je sve ovo šok.

Samo me mrvicu zasmetalo za vrijeme seksa na nekoliko sekundi i prestalo. Imala najnormalniji seks. I nakon seksa sam vidjela sukrvicu. Nije to bila krv,nego više onako roza obojeno.
Moguće da je ozljeda (malo žešći seks),ali mene pati da koja je to slučajnost da mi baš limfni čvorovi na preponi oteknu i bole?

Nije Bartolinijeva žlijezda. Nije to to mjesto. Ali jučer i danas sam sve živo čačkala po njoj i gledala,koliko god mogu vidjeti, i nema ničega. Apsolutno sve u redu dolje. Nikakve promjene niti da išta otiče. I ništa ni ne osjetim. Osim prepone koja me još boli.
pink lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.