Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 00:30   #501
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mojoj hipotireozi se ne zna uzrok. Prvi simptom se pojavio 1999. i to je bilo upravo opadanje kose. Ostali simptomi koje sam imala (neke nazalost jos uvijek imam) su:

- koza i kosa su mi postale suhe
- koza mi je postala uzasno osjetljiva
- postala sam zimogrozna (sto nikad prije nisam bila)
- stalna pospanost
- trebalo mi je 6 puta vise vremena nego prije da nesto naucim, a cesto sam se osjecala glupom, ispusila sam par godina na faksu
- zadrzavanje tekucine, izgledala sam uzasno nateceno i podbuhlo
- ubrzan puls (tlak je normalan)
- prorjedjivanje obrva i trepavica (jos uvijek se nisu vratile u prijasnje stanje, bojim se da ni nece, kao ni kosa)
- lomljivi nokti
- fizicka (misicna) slabost, lako umaranje, uspuhala bih se od par stepenica
- malaksalost
- cudne glavobolje (ovo je mozda nuspojava pilulica), kao da mi obruc steze glavu, ili bol u pola glave
- debljanje unatoc 1500 kCal na dan (sad skidam kile s prosjecno 1800)
- cesce prehlade
- slabljenje libida
- razdrazljivost
- otezano gutanje zbog povecane stitnjace + kad bih zabacila glavu ne bih mogla disati
- distimija (neka vrsta blage depresije za koju nisam ni skuzila da sam ju imala dok nisam dobila tiroksin, nisam se osjecala tuzno nego bezvoljno, bila sam sva nikakva)
- povisen kolesterol (i dobar i los) uz normalne trigliceride iako ne konzumiram kolesterol (veganka sam) i sav kojeg imam proizvodi moj organizam





..ja imam sve jednako, sem kolesterola..za njega ne znam..super bas..obozavam nase doktore..a sad kad si spomenula glavobolju..ubija me..neki dan sam plakala od bolova..jedva sam doma dosla..i ja sam na pilulama vec dvije godine i nikada ovako nije boljela..a zadnje vrijeme sam uzasno pod stresom..gro gluposti se skupilo..konstantno boli, ali sam se vec naucila na bol..koma sam kad me steze kako si rekla

..drz se dijete..i tjeraj se vjezbati ako ne vjezbas..meni je to najvise pomoglo, al bilo je krvavo..sad se opet skuplja malo, ne mogu vjezbati zbog nekih novih zdravstvenih problema..a bujam, naoticem..naravnoapetit mi je jaci

..ali vidis, meni sem par ljudi koji su me pitali jel mi stitnjaca ok radi..ostali kazu, ma nis to nije..smiri se..a sama si ne mogu pomoci..i to pokusavam na sto nacina, ali ne mogu se igrati doktora..

..sad sam opet u bedu
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 01:59   #502
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mojoj hipotireozi se ne zna uzrok. Prvi simptom se pojavio 1999. i to je bilo upravo opadanje kose. Ostali simptomi koje sam imala (neke nazalost jos uvijek imam) su:

- koza i kosa su mi postale suhe
- koza mi je postala uzasno osjetljiva
- postala sam zimogrozna (sto nikad prije nisam bila)
- stalna pospanost
- trebalo mi je 6 puta vise vremena nego prije da nesto naucim, a cesto sam se osjecala glupom, ispusila sam par godina na faksu
- zadrzavanje tekucine, izgledala sam uzasno nateceno i podbuhlo
- ubrzan puls (tlak je normalan)
- prorjedjivanje obrva i trepavica (jos uvijek se nisu vratile u prijasnje stanje, bojim se da ni nece, kao ni kosa)
- lomljivi nokti
- fizicka (misicna) slabost, lako umaranje, uspuhala bih se od par stepenica
- malaksalost
- cudne glavobolje (ovo je mozda nuspojava pilulica), kao da mi obruc steze glavu, ili bol u pola glave
- debljanje unatoc 1500 kCal na dan (sad skidam kile s prosjecno 1800)
- cesce prehlade
- slabljenje libida
- razdrazljivost
- otezano gutanje zbog povecane stitnjace + kad bih zabacila glavu ne bih mogla disati
- distimija (neka vrsta blage depresije za koju nisam ni skuzila da sam ju imala dok nisam dobila tiroksin, nisam se osjecala tuzno nego bezvoljno, bila sam sva nikakva)
- povisen kolesterol (i dobar i los) uz normalne trigliceride iako ne konzumiram kolesterol (veganka sam) i sav kojeg imam proizvodi moj organizam
Hvala ti na odgovoru. Bojim se da sam se našla u puno toga, a uopće ne znam kaj napraviti jer mi svi doktori govore isto. Tj. govorili su jer sam ih prestala posjećivati, umorna od uvijek istih dijagnoza - niš ti nije.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 13:31   #503
Pozdrav svima!
Jako me zanima ova tema, pa da vam podijelim svoje iskustvo...
Meni se kosa počela prorjeđivati prije 8 godina, a prije sam imala predivnu dugu gustu kosu. Onda sam otišla kod dermatologice i na razne pretrage svega i svačega, od a do ž, kako bi se reklo. Ne farbam se. Uglavnom, nije mi pronađen nikakav uzrok, mada su mi izvadili bar 3 litre krvi
Ustanovili su dijagnozu alopecia androgenica (to je muški tip prorjeđivanja kose) i rekli da se to zapravo s ničim ne može izliječiti, te da mi mogu samo pokušati održati sadašnje stanje kose, a da mi nikad neće biti kao prije, nažalost. Po preporuci sam koristila razne preparate, od Ducraya Chronostim ampule za dan i noć te šampon Anastim, onda od Vichyja ampule (više od 6 mjeseci), Fitoval šampon i tablete, ali to ništa ne djeluje.
Posljednjih 3 godine idem u ambulantu za trihologiju u vinogradskoj i primjećujem da zapravo ti dermatolozi nemeju pojma o uzrocima opadanje kose. Svaki put mi daju letak o novim proizvodima neke poznate firme i kao - probaj, možda ti bude djelovalo.
Zašto uopće trošim vrijeme na čekanje po ambulantama i traženje uputnica? Mogu jednostavno svakih par mjeseci svratiti do ljekarne i kupiti novoizmišljene proizvode i bez doktora...
Tako to... Danas imam poludugu kosu, tanku. Svaku večer već godinu dana koristim Minoxidil 2 % i to mi jedino sprečava daljnje opadanje. Bila sam po preporuci dermatologice prekinula kuru na 2 mj pa mi se opet sve pogoršalo.
Nadam se ipak da će mi biti bolje
joma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:27   #504
Jesi provjerila spolne hormone, imas li policisticne jajnike?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:33   #505
Joma, moraš provjeriti razinu spolnih hormona i možda i hormona štitnjače. Ak ti je povišena razina testosterona, može biti da je od tog (pcos) . Ali, možda je u pitanju i neki drugi uzrok. Ja imam polic. jajnike (ne pcos, već povišenu razinu testosterona) , ali nikad mi nije opadala kosa...
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:35   #506
Crvenkapice, ako nemas policisticne jajnike, a imas viska testosterona, trebala bi napraviti neke dodatne pretrage. Ne zelim te plasiti, ali to je jedan od simptoma tumora nadbubrezne zlijezde.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:38   #507
Uh, ovak: liječnica mi je rekla doslovno da imam "blago policistične jajnike", ali moja dijagnoza je polycistica ovarii bil. Ne znam što je pcos u odnosu na moju dijagnozu, je li to isto Mjerena mi je razina hormona štitnjače, sve je ok Povišen mi je testosteron, samo on + imam "blago pilicistične jajnike".
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:57   #508
Sve sam pretrage obavila, ginekološke, endokrinološke, sve moguće... po 3 - 4 puta nanovo i ispočetka, od glave do pete
Uglavnom, sa mnom je sve u savršenom redu, osim te kose.. Nije mi jasno kako se ne može naći uzrok
ima li ko ovdje sa istom dijagnozom?
joma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:59   #509
Quote:
*Crvenkapica* kaže: Pogledaj post
Uh, ovak: liječnica mi je rekla doslovno da imam "blago policistične jajnike", ali moja dijagnoza je polycistica ovarii bil. Ne znam što je pcos u odnosu na moju dijagnozu, je li to isto Mjerena mi je razina hormona štitnjače, sve je ok Povišen mi je testosteron, samo on + imam "blago pilicistične jajnike".
Aha, onda ok. Moguce je da imas cistice, ali ti ne stvaraju probleme. Kad sam ono procitala, pomislila sam da su ti jajnici normalni, a testosteron povisen.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:06   #510
Sve ok

Samo sam htela reć joma da može biti i takvih slučajeva da netko može imati povišen testosteron, polic. j. i da mu ne opada kosa, eto, samo to, htjedoh pomoći

I ja sma imala problema sa liječnicima. I na moj slučaj su odgovarali da je to stres... Odmah sam promijenila liječnika i dobila Yasmin. Za 15 dana idem na provjeru stanja, da vidimo djeluje li Yasmin...

Od cistica sam imala jednu nuspojavu: bolne seksualne odnose.
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:14   #511
Meni je bilo gadno prije nego sam dobila pilulice, menstruacije od tjedan dana, uzasan PMS, mittelschmerz (bol u jajnicima kad ovuliram, ako sam uopce ovulirala jer bi te cistice trebale puknuti i otpustiti jajnu stanicu, a meni su se samo nakupljale), pojacana dlakavost... No, opadanje kose mi se nije smanjilo kad sam ih pocela piti. Nadam se da ce tiroksin i minoksidil pomoci. Imam dosta mlade kose, pa sve strsi, ali neka, za godinu dvije bi trebalo ok izgledati.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:21   #512


Ja početkom ove godine nisam ni dobila menstruaciju kako sam prestala piti Logest (to je tak trajalo 4 mjeseca) . Nitko od liječnika mi nije rekao da treba provjeriti spolne hormone i homrone štitnjače, te sam, zbog pojačanog sekreta, liječena vaginaletama Ne, nikak to sebi nemojte raditi. Sve moguće briseve sam uradila, sve ok. Kažu, imaš hormonalni poremećaj...A meni nešt nije davalo mira...Odem do drugog liječnika i ustanove mi ciste! Sva sreća te mi (još uvijek) ne opada kosa, ali osjetljivo vlasište imam, da, i česti svrab. Možda se i ja vama u budućem pridružim u temi Minoxidil, nikad se ne zna što život donosi...
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 20:21   #513
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Bojim se da sam se našla u puno toga, a uopće ne znam kaj napraviti jer mi svi doktori govore isto. Tj. govorili su jer sam ih prestala posjećivati, umorna od uvijek istih dijagnoza - niš ti nije.
Nazalost, doktori i zdravstveni sustav su takvi da covjek mora platiti pretrage, prouciti medicinsku literaturu i sam si postaviti dijagnozu. Nemali broj puta sam rekla doktorici "Sumnjam da imam X, trebam uputnicu za Y" - i dobila sam uputnicu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 20:23   #514
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post
..ja imam sve jednako, sem kolesterola..za njega ne znam..super bas..obozavam nase doktore..a sad kad si spomenula glavobolju..ubija me..neki dan sam plakala od bolova..jedva sam doma dosla..i ja sam na pilulama vec dvije godine i nikada ovako nije boljela..a zadnje vrijeme sam uzasno pod stresom..gro gluposti se skupilo..konstantno boli, ali sam se vec naucila na bol..koma sam kad me steze kako si rekla
Ako si na pilulama, moguce je da ti T3 i T4 na nalazima budu u granicama normale, a da ih zapravo imas premalo. Jesi provjeravala FT3 i FT4?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:17   #515
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ako si na pilulama, moguce je da ti T3 i T4 na nalazima budu u granicama normale, a da ih zapravo imas premalo. Jesi provjeravala FT3 i FT4?



ma da, a jos sam spomenula da pijem pilule i rekli su nema to veze, a jos sam preko veze gore bila...bas cu potraziti te nalaze..ne vjerujem kako nas veslaju

..nisam ovo drugo provjeravala, sto je to uopce? nikad cula iskreno

..tolko sam po doktorima da mi je vec zlo...s ginom cu jos malo na ti preci..ko baba stara se osjecam..a ljudi kazu da sam umisljeni bolesnik..jesam li? ili ne mogu naci nacin da ozdravim

..ali vidis meni menga i na pilulama sad zeza..bas je Cvenkapica nesto spomenula..zbog nekih zahvata mi nije ni dosla, a jedan mjesec sam krvarila tri tjedna ako ne i duze..uzas zivi, a bez pilula dobivam svakih 15 dana i traje i traje..pms da ne spominjem..

..a da se mi sve skupimo pa jedan prosvjed napravimo


ovo sa samostalnim postavljanjem dijagnoze stoji..bas sam imala taj slucaj prosle godine..kazem zeni zbog cega mi se mozda vrti i imam poduplan vid, a ona meni da sumnja na tumor mozga..haloo, bez imalo takta..naravno bila sam u pravu i tek onda pocela raditi pretrage u pravom smjeru..slucaj se desio na Svetom Duhu..tamo vise nikad na hitnu ne idem..dodem jednom sa slomljenig gleznjem, a oni meni samo zavoj stavili..uzasni su
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:26   #516
Ajme

FT3 i FT4 su slobodni hormoni T3 i T4.

"Most of the thyroid hormone circulating in the blood is bound to transport proteins. Only a very small fraction of the circulating hormone is free (unbound) and biologically active, hence measuring concentrations of free thyroid hormones is of great diagnostic value.

When thyroid hormone is bound, it is not active, so the amount of free T3/T4 is what is important. For this reason, measuring total thyroxine in the blood can be misleading."

http://en.wikipedia.org/wiki/Thyroid_hormone
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:27   #517
Ft3 i Ft4 sam isto radila, vec sam to sve zaboravila..neke kombinacije su...al ovi su mi prema referentnim vrijednostima u granicama normale, ali su svi prema manjoj vrijednosti
..moram to sve sutra potraziti, imam nalaza groooo od svega i svacega, a po datumima su sortirani
u ludnici cu zavrsiti
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:35   #518
Ako si ih kontrolirala prije nekoliko godina, pogledaj jesu li se vrijednosti smanjivale ili su uvijek bile na donjoj granici. Moguce je da su to normalne vrijednosti, da se neki s njima osjecaju normalno, ali ti si jednostavno navikla na vise. Mene je doktor dugo drzao na donjoj granici normale, ali to nije bio zivot. Osjecala sam se uzasno glupo i nesposobno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:15   #519
Ja sam otišla napokon kod dermatologa zbog opadanja kose. Doktorica je odmah primjetila da mi jako opada kosa. Dala mi je recpt za 5%-tni minoxidil (do sad sam koristila 2%, oko 3 tjedna, ali opadanje se nije smanjilo). I rekla mi je da kupim šampon Anaphase, za jačanje korijena kose. To je to. Moram napraviti još neke pretrage, hormone štitnjače, bris grla i nosa, ići kod stomatologa
Jel ima netko iskustva s tim šamponom? Vrlo sam skeptična, imam osjećaj da mi ništa neće pomoći, a kosa mi ispada nenormalno. Imam 20 godina
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 00:51   #520
Mladi luk, ako ti hormoni štitnjače budu u granicama normale, nemoj odustati od traženja problema u štitnjači jer sam ja savršenog zdravlja i imala sve hormone u idelanom stanju (zbog toga su mi govorili kako mi ništa nije), ali kosa mi je i dalje padala.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.