Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2008., 07:44   #41
Shtrumpfich....mislish biti che otvoren u samoj djamiji (pa che zato ichi i djeca muslimanske kulture).....ili je bash naglasheno da che biti multikulturni vrtich!

Cvijetich.....zachudila bi se kako je jadna ponuda aktivnosti u takvim "Privatnim djechjim shkolicama"........jedino shto imaju je inzistiranje na engleskom jeziku (pricham o odredjenoj ustanovici).

Kad sam vidjela nachin rada - nisam htijela tamo prihvatit posao, a kamoli da stavim svoje dijete tamo!!! Mozda su se uvjeti promijenili
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 08:59   #42
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Cvijetich.....zachudila bi se kako je jadna ponuda aktivnosti u takvim "Privatnim djechjim shkolicama"........jedino shto imaju je inzistiranje na engleskom jeziku (pricham o odredjenoj ustanovici).
znam i zato nikad ne bih izabrala privatni vrtić. uglavnom su to papilove!
a jezik ima i u gradskom vrtiću.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 09:44   #43
Quote:
Unvisible kaže: Pogledaj post
Više je nego žalosno kad netko ima potrebu više od 10h ostavljati dijete u vrtiću. To dijete gubi obitelj na taj način... Al malo koga to zanima
Ja sam bila u vrtiću od ponedjeljka do petka. I bilo mi je super, uvijek se rado sjetim svog vrtića. Hrpa djece, igrali smo se od jutra do mraka. Neki su išli kući svaki dan, neki jednom tjedno, a neki su ostajali skoro cijele godine.
Uopće nije žalosno, zato ne pričaj o nečemu o čemu nemaš pojma...
A što se tiče "gubitka obitelji", mislim da je 15 godina koje sam provela sa roditeljima nakon vrtića više nego dovoljno
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 09:56   #44
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
koje cijene.....

a nakon svih govora kako nema mjesta u jaslicama mi smo 2. na listi čekanja u Krugama
dosta vas je spominjalo te liste čekanja... ne kužim baš najbolje, već sam dva puta bila u našem vrtiću, kao interesirati se jer bi mi trebale jaslice od 9 mj. i žena mi kaže da predam prijavu u 5mj., nikakve prethodne liste
kako to funkcionira?
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:01   #45
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Neki su išli kući svaki dan, neki jednom tjedno, a neki su ostajali skoro cijele godine.
kakavi su to vrtići?ne razumijem ovo da nisu svi išli svaki dan doma?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:03   #46
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
dosta vas je spominjalo te liste čekanja... ne kužim baš najbolje, već sam dva puta bila u našem vrtiću, kao interesirati se jer bi mi trebale jaslice od 9 mj. i žena mi kaže da predam prijavu u 5mj., nikakve prethodne liste
kako to funkcionira?
u 5 mj se preda prijava ali kako su velike gužve ne primaju sve. obično prime djecu sa svog područja a ako netko preda prijavu u vrtić po radnom mjestu onda često čeka na listi čekanja dok se netko ne ispiše....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:05   #47
Chatou.....e kad se preda prijava....onda se cheka

To shto chesh se prijavit, ne znachi da si si osigurala mjesto.....ima ih josh bar 1000 koji su se prijavili......a primaju ih po --> e sad neznam ni ja po kojim kriterijima?

Jel zna netko?

Cvijetich......vrtichi tipa "interant" valjda.....ima ih vani mnogo!

Chatou....vi boote u jaslice sa 1, 5g?

Mi bi kao isto trebali, ali pokushat chu smislit neshto da ostanemo doma do 2, 5god!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:08   #48
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Cvijetich......vrtichi tipa "interant" valjda.....ima ih vani mnogo!
grozno! pa kome sam onda rodila dijete? tetama u vrtiću?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:10   #49
A vidish da je curka koja je prozivjela tamo svoje djetinjstvo savrsheno sretna......i nema nikakve posljedica osim shto che najvjerovatnije svoje dijete isto tako poslati tamo.....pa neka se tako savrsheno odgajaju!

Cvijetich.....kak boote vi sa vrtichem/jaslicama?
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:57   #50
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Chatou.....e kad se preda prijava....onda se cheka

To shto chesh se prijavit, ne znachi da si si osigurala mjesto.....ima ih josh bar 1000 koji su se prijavili......a primaju ih po --> e sad neznam ni ja po kojim kriterijima?

Jel zna netko?
Sigurno po tome imaš li veze ili ne? Nažalost.
Zatim, jesi li iz kvarta u kojem je vrtić, pa jesu li oba roditelja zaposlena, mislim da se uzima u obzir i imaš li još jedno dijete u vrtiću itd.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 11:02   #51
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
A vidish da je curka koja je prozivjela tamo svoje djetinjstvo savrsheno sretna......i nema nikakve posljedica osim shto che najvjerovatnije svoje dijete isto tako poslati tamo.....pa neka se tako savrsheno odgajaju!
Ajme koji prepotentan komentar Kakav savršen odgoj? Izgleda da su me tamo, ipak bolje odgojili od nekih ovdje, jel' da?

Išla sam tamo, jer je mama radila do 20h navečer, a otac je bio terenski radnik koji se isto vraćao kući vikendom. Dakle, nisu me slali na nikakvu obuku ili savršen odgoj Jednostavno je takva bila situacija.

Naravno da bi svatko bio radije sa djetetom i da ga neće staviti u 24h-vrtić ako može biti kod kuće, pa tako neću niti ja, ali ako budem morala barem znam da postoji opcija. I da nije uopće loša.
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 11:07   #52
To je opcija koja je roditeljima koma i u nju sigurno ne ulaze jer ne vole svoju djecu.. Moji su imali sličnu situaciju prije tridesetak godina, kad se rodio moj brat... Oboje radili u smjenama, beba od par mjeseci i ja u vrtiću.. Promijenili su cijelu vojsku žena koje su nas čuvale-- bilo je tu svakakvih priča i likova, i vjerovatno bi bili sretniji da je tad postojalo nešto ovog tipa - gdje pouzdano znaš, kad već tebe nema doma, da je dijete na primjerenom mjestu, uz primjerenu njegu i prehranu, uz vršnjake i igračke....

Sretna sam da nikad nisam bila prisiljena na takav izbor. Moji su klinci u vrtiću dnevno samo - jesemti, kad izračunam, oko 9 sati ... I uživaju.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 11:23   #53
Tsunade......ironichno sam komentirala.....smajlich je na kraju ak nisi skuzila!

Never mind.....svako odgaja dijete po svojim moguchnostima, pa tako mu i osigurava smjeshtaj u vrtichima, shkolama....

Ja bih evo trebala raditi....ali chu se zrtvovat malo, pa izgurat nekako godinu, jer ne zelim dijete dati u jaslice sa 1.5god.
A kasnije chu u skladu sa time (znachi djechjim vrtichem, djechjim potrebama) traziti posao....a ne obrnuto!!

A i puno sam radila chuvajuchi djecu i dozivjela grozne odgojne metode, tako da sam kod nekih ostala u uvjerenju da bi toj djeci bilo bolje u vrtichu.
Koja korist da djeca budu uz roditelje koji ih ne fermaju ni 1%!

BTW........malo smo puno promashili temu
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 12:31   #54
nažalost mi ćemo taman imati 1 god..., moram nazad na posao (takvo zanimanje, na ugovor), tata isto radi, a bake i ostala rodbina miljama daleko. nemamo izbora. u našem je kvartu puno branitelja koji imaju prednost (premda ako su u mirovini mogu čuvat djecu, zar ne?)

Zadnje uređivanje Tashi : 15.02.2012. at 16:47.
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 07:59   #55
nije u centru zg,ali je odličan montessori na malešnici, mala grupa puno teta,tolerancija 3 strana jezika,matematika iii još puno toga uglavnom iz vrtića djete izađe ful spremno za prvi razred, moja znala čitati i pisati,zbrajati,množiti i djeliti do 20, radi se kroz igru i djeci zanimljiv način,preporučam
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 08:17   #56
Ja taj Montessori tak ne volim (profesionalna deformacija )....makar je u biti ok shto se ranog usvajanja nekih stvari tiche.

Ali mislim da je ipak malo too much.....mnozenje i djeljenje sa 6 godina, uzas !
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:09   #57
čuj pia nismo ni mi znali da je to ona savladala dok nismo išli na upis u školu, djeca uće kroz igru, samo da ih vidiš koliko se zabavljaju dok uće pisati slova, ona je bila oduševljenja i sve je ustvari igra, ali nije...ja sam zadovoljna i mislim da će mi drugo,ako mi ga bog da ići u taj vrtić
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:45   #58
Bubach....znam...znam ....i ja sam za to da se klincima servira shto vishe, ja im serviram engleski ...al ovo mi je onak za mrvu prevech!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:38   #59
nemam razumnih argumenta ali meni je isto množenje previše za tu dob. a bogme i zbrajanje i oduzimanje
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:07   #60
evo jednog primjera koji nije znao ni čitati ni pisati dok nije krenuo u školu sa 7.g
i niš mi sada ne fali.. sve sam nadoknadila..

ja nisam za forsanje u tim stvarima.. mislim da je klincima do škole važno da otkrivaju.. recimo, neznam, prirodu i svijet oko sebe..
i tak kasnije za to neće imati vremena..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.