Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 19:25   #81
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima , jedino nisam shvatila kako da si astrologijom objasnim nešto što me zbunjuje ?

e da i nemam opoziciju saturna već skori saturnov povratak, opasno se približava pa me strah kako će to djelovati na moje nezadovoljstvo poslom
htjela sam reć, kad ti nešto nije jasno, objasni si astrologijom-uostalom to i činiš kad si ovdje , a to sam napisala jer si rekla da imaš uranov kvadrat na mjesec i neptun, a uran je astrologija.
I mislila sam na saturnovu konjukciju, zabunom sam upisala opozicija. Ne treba te biti strah saturnovog povratka. Na tvojje nezadovoljstvo poslom može djelovati tako što ti može donjet novi posao.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:51   #82
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
opet sam pogledala mada znam saturnovo kretanje zbog toga jer mi je mjesec na 15 gem. dakle, poceo ti je sunce-saturn tranzit polovinom 9. mjeseca prosle godine a zavrsava kako sam rekla krajem 8. jer saturn ce poslje na zimu ici retro ali ce dostici samo 15. stupanj (di je moj mjesec, naravno)
betiboop, hvala ti, baš si draga kako me tješiš, evo ti pusa. ja ću tješiti tebe kad ti dođe frka. izdrži, sigurno ćeš biti puno pametnija-mudrija nakon svega... ono - saturn učitelj, mudri starac, bla, bla... šta da ti kažem... valjda ćemo imati neke koristi od svega toga.

meni je, na sreću, konačno izašao uran iz kvadrata na sunce, tako da mi je bar malo lakše što se tiče stalno nekih promjena i šokantnih novosti, koje su mi već bile too much i nasjeckale mi živce na sitno, iako mi blizanci navodno dobro podnosimo promjene...ali, hvala ne, dosta mi je...
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 15:25   #83
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
meni je, na sreću, konačno izašao uran iz kvadrata na sunce, tako da mi je bar malo lakše što se tiče stalno nekih promjena i šokantnih novosti, koje su mi već bile too much i nasjeckale mi živce na sitno, iako mi blizanci navodno dobro podnosimo promjene...ali, hvala ne, dosta mi je...
blizanci ne vole monotoniju i vole promjene al kako njima puhne, one koje oni zele, i vole da se stalno nesto dogadja, vole i izvanredne situacije i akciju al da ih se to sve pretjerano ne tice, ako mogu pomoci, naravno da hoce. ali ne vole da im neko drugi naturava promjene i ne vole zivjeti u kaosu, mada drugima izgleda da vole. imaju dovoljno kaosa u glavi i u prilicnom su kaosu odrastali tako da obozavaju red i mir i imaju jako tanke zivce. cak ce im i disciplina goditi i pomoci da se njihovi talenti konstruktivno ispolje, ali ne pretjerana disciplina i ne nonstop. kraci intervali discipline s duzim intervalima slobode za njihove interese
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 15:41   #84
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
blizanci ne vole monotoniju i vole promjene al kako njima puhne, one koje oni zele, i vole da se stalno nesto dogadja, vole i izvanredne situacije i akciju al da ih se to sve pretjerano ne tice, ako mogu pomoci, naravno da hoce. ali ne vole da im neko drugi naturava promjene i ne vole zivjeti u kaosu, mada drugima izgleda da vole. imaju dovoljno kaosa u glavi i u prilicnom su kaosu odrastali tako da obozavaju red i mir i imaju jako tanke zivce. cak ce im i disciplina goditi i pomoci da se njihovi talenti konstruktivno ispolje, ali ne pretjerana disciplina i ne nonstop. kraci intervali discipline s duzim intervalima slobode za njihove interese
ovo si jako dobro opisala.
što se mene tiče, u mojem slučaju je sve ovo točno. baš sam takva kako si napisala.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 16:09   #85
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ovo si jako dobro opisala.
što se mene tiče, u mojem slučaju je sve ovo točno. baš sam takva kako si napisala.
pa naravno kad imas 3 planeta u blizancima, bas kao i ja
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 10:00   #86
baš gledam danas na astrodienstu - dan bez tranzita brzih planeta. Kažu da je to nešto posebno.
kako iskoristiti dan bez tranzita?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 10:59   #87
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
baš gledam danas na astrodienstu - dan bez tranzita brzih planeta. Kažu da je to nešto posebno.
kako iskoristiti dan bez tranzita?

Pogledaj za Mjesec, ako ti ni on ništa ne radi,opusti se i pripremi za nadolazeće male tranzite(sutra ili prekosutra). Tako ja radim,pa ti je to moj savjet koji možeš i ne moraš prihvatiti.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 10:36   #88
Bog svima!
Traniti su mi skroz zanimljivo područje i počela sam se malo bavit s njima u zadnje vrijeme,a i inače me astrologija privlači od kad znam za sebe.
već duže vrijeme me muči tranzit Pllutona preko natalnog Sunca na zadnjim stupnjevima Strijelca. Uz to taj isti Pluton kvadrira i natalni Pluton u Djevici u 9.oj kući(koja je umetnuta,a tu se još nalaze i Uran udaljen 3,4 stupnja kao i Jupiter ali on je na početku Djevice).
Napominjem da se sve ovo događa u 1.oj kući i nekako mi ne paše.
Dupli sam Strijelac.
Nekako sam sama sebi neprepoznatljiva i nisam baš zadovoljna...
Please,može li mi netko malo pojasnit ovo i ima li u ovome tranzitu išta dobroga?????
Nea 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:14   #89
uran mi lagano prolazi kroz 4. polje
whee
uskoro se vraćam u svoj rodni grad, a tako ne bih. ja bih još malo ovdje ostao, a ne mogu.
o vezama i avanturama da ne pričam....mars fajnli više neće biti u 7. kući.
a baš su mi se lijepo smješali mars i uran. bio sam na glasu kao veliki zavodnik koji se nakon burnih noći skriva u zaključanom stanu, u mraku, da ga žene ne dohvate.
ma najradije bih sjeo na motor i otišao nekamo gdje nikog ne poznam, ali gdje je ekipa dobra
da...
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:35   #90
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
a baš su mi se lijepo smješali mars i uran. bio sam na glasu kao veliki zavodnik koji se nakon burnih noći skriva u zaključanom stanu, u mraku, da ga žene ne dohvate.
Kako si to lijepo povezao


Pa nije to tako strasno.....Mars dodje i ode. Meni recimo Pluton tranzitira tu 7. kucu vec cijelu vjecnost.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:19   #91
Quote:
Nea 37 kaže: Pogledaj post
Napominjem da se sve ovo događa u 1.oj kući i nekako mi ne paše. Dupli sam Strijelac.Nekako sam sama sebi neprepoznatljiva i nisam baš zadovoljna...
Please,može li mi netko malo pojasnit ovo i ima li u ovome tranzitu išta dobroga?????
Paaaa Pluton u takvim aspektima donosi odbačena sijećanja i "zakopanu" svijest o nekim neugodnim doživljajima... Također ljudi postaju netolerantniji i nastoje snažno dominirat nad drugima jer "oni to traže" i time naravno dolaze u konflikte... Mislim da je ključ rješenja u formuli odmjerenost a ne pretjerivanje.
Sačekaj malo za odgovore imamo ovdje pluton-fan club.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:03   #92
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kako si to lijepo povezao

Pa nije to tako strasno.....Mars dodje i ode. Meni recimo Pluton tranzitira tu 7. kucu vec cijelu vjecnost.
ajde dobro. utješila si me sa svojim plutonom.

još ovo kratko vrijeme što mi je ma u raku (8. kuća) koristim za potpuno prepuštanje autodestruktivnim (here we go again ) ponašanjima i osjećajima. pustim si svako malo ovu pjesmu i udri po plavom walteru! [SLIKA OBRISANA]
ali dobro, sad sam već onaj stari. kriza je bila zadnja dva dana.

inače, sretan ti dan žena [SLIKA OBRISANA]
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 23:11   #93
Quote:
Nea 37 kaže: Pogledaj post
Bog svima!
Traniti su mi skroz zanimljivo područje i počela sam se malo bavit s njima u zadnje vrijeme,a i inače me astrologija privlači od kad znam za sebe.
već duže vrijeme me muči tranzit Pllutona preko natalnog Sunca na zadnjim stupnjevima Strijelca. Uz to taj isti Pluton kvadrira i natalni Pluton u Djevici u 9.oj kući(koja je umetnuta,a tu se još nalaze i Uran udaljen 3,4 stupnja kao i Jupiter ali on je na početku Djevice).
Napominjem da se sve ovo događa u 1.oj kući i nekako mi ne paše.
Dupli sam Strijelac.
Nekako sam sama sebi neprepoznatljiva i nisam baš zadovoljna...
Please,može li mi netko malo pojasnit ovo i ima li u ovome tranzitu išta dobroga?????
jesi ti imala nekih problema s ocem? kažu da su česti kod onih s kvadratom sunca i plutona. ili ih sad imaš?
na koji način ti se sad manifestiraju problemi? zašto kažeš da si sama sebi neprepoznatljiva, možeš li malo opisati što se događa?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:10   #94
Ja cu mali off,ali los odnos sa ocem se izrazava u losem aspektu sunca i saturna,a ne plutona.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 06:41   #95
hvala bogu, pa mi je saturn trigon sa suncem i mesecom.
ali imam losiji odnos s mamom. ali tata mi je umro, nazalost.
malo se pribojavam jer mi je uskoro juzni mesecev cvor na suncu i mesecu ,u 2 .kuci, sada u opoziciji sa neptunom tranzitnim iz 8, kuce... a satun /tranzitni /na plutonu u 3. kuci. a vec imam grdnih problema sa rodjacima.
moja majka je dosta stara, a ja imam utisak da rodjaci hoce da me razbastine od stana, da mi ga otmu...kao, lose se brinem za nju. sto nije tacno....nego je ona dementna, i cesto izmislja ruzne stvari o meni.
mesec mi je izgoren od sunca u drugoj kuci. venera u 1. u kvadratu neptuna, jupitera i mesecevih cvorova.
lilit na ascedentu. /rodjaci ne mogu da smisle sto sam ovoliko nezavisna i nikog ne slusam/ali se sasvim dobro brinem o mami.ali nisam po njihovim semama.
ne znam sta da radim. ako ima neko neki savet, bila bih mu zahvalna. mozda nesto ne vidim.
hvala
hue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:39   #96
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
jesi ti imala nekih problema s ocem? kažu da su česti kod onih s kvadratom sunca i plutona. ili ih sad imaš?
na koji način ti se sad manifestiraju problemi? zašto kažeš da si sama sebi neprepoznatljiva, možeš li malo opisati što se događa?

ufff....ne znam odakle početi?!
Ne,nikakvih problema nisam imala s njim,odlično smo se slagali(umro je prije 18 god). Kad sam pogledala kartu za taj datum,ostala sam zapanjena. Tada mi je Jupiter u tranzitu prolazio Lavom(otac mi je bio Lav) u 8.oj kući i to u kvadratu sa tranzitnim Plutonom i natalnom Venerom)u Škorpiji u 11.oj kući, i u opoziciji sa tranz.Saturnom u Vodenjaku. Osim toga Sunce mi je bilo točno na ASC(strijelac). Čudno,a?

Malo sam otišla od onoga što sam tila napisat.Pitala si me kako se to manifestira?
Otkad je PL ušao u moj znak prije nekih skoro 13 god;
....puno je toga. Preselila sam u drugi grad,prekinula brak i nakon toga i jednu dugu vezu,ali nije mi žao zbog toga,nimalo...emotivno se brzo oporavljam.
Osim toga stalno mijenjam poslove. Nešto počnem radit,dokažem se,dam maximum od sebe i izgubim zanimanje ili se nešto dogodi,uglavnom uvijek odlazim...ma,ciljeli život sam na odlasku,ne pakiram se,jednostavno odlazim bez ikakvog kajanja...iz svega. Nestajem iz života ljudi,povlačim se periodično i to mi je postalo kao stil života. Neki to prihvaćaju a neki se ljute,ali takva sam(hvala onima šta razumiju tu moju nasušnu potrebu).
Sad sam u toj fazi da me nema i da nemam volje ni za što..ali osjećam(nadam se da sam u pravu) da ću uskoro napustit tu fazu. Pluton se lagano odmiče od natalnog Sunca,iako će još biti u prvoj kući 7,8 god...hoće li biti bolje kad se samo odmakne od Sunca i kvadrata sa natalnim PL,i koliko daleko...?
Nea 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:10   #97
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Ja cu mali off,ali los odnos sa ocem se izrazava u losem aspektu sunca i saturna,a ne plutona.
sve ok, moram samo reći da ja nisam baš neki naročiti poznavatelj astrologije kao dosta ljudi ovdje, ali kad sam pitala za probleme s ocem više sam mislila na to je li otac bio odsutan ili ga nema ili tako nešto, a ne na probleme s njegovim autoritetom, sukobe zbog njegovog autoriteta i sl., što često nosi kvadrat sunca i saturna, koji i ti spominješ kao čest pokazatelj lošeg odnosa.

sad ona kaže da joj je otac umro prije 18 god., ne znam koliko je ona tada imala godina, je li još bila dijete ili jako mlada cura ili već ipak zrelija osoba.

negdje sam to više puta čitala da kvadrat su i pl u natalnom horoskopu često imaju oni kojima je otac bio "odsutan", bilo zato što je umro, ili je bio negdje daleko, nisu s njim živjeli i sl., ili je naprosto bio takva "faca" da je toliko radio da jedva da su ga viđali...dakle ne baš puno prisutan uz njih dok su bili djeca itd... s druge strane, mnogi astrolozi uopće ne spominju takve stvari, nego više ono kao neke furke oko moći i bogatstva u obitelji, često navodno djeca iz vrlo imućnih obitelji imaju taj kvadrat, a slika i 'image' njihovog oca u njihovim očima je "moćan, utjecajan i bogat"...su kvadrat pl može biti i sposobnost da se stekne veliko bogatstvo ako se pravilno kanalizira ta energija...navodno daje i odlične menedžerske sposobnosti (to sam baš jučer čitala).

ali kao što su neki ovdje već rekli, na mnoge ljude pluton baš i ne djeluje i mislim da na plutona često svaljuju tranzite i djelovanja nekih drugih planeta. hoću reći, mislim da često problemi ipak leže u osobnijim planetama i nekim natalnim aspektima s kojima teško izlazimo na kraj.
kažu da se tek u zrelijoj dobi lakše počne izlaziti na kraj s teškim natalnim aspektima.
Quote:
Nea 37 kaže: Pogledaj post
Preselila sam u drugi grad,prekinula brak i nakon toga i jednu dugu vezu,ali nije mi žao zbog toga,nimalo...emotivno se brzo oporavljam.
Osim toga stalno mijenjam poslove. Nešto počnem radit,dokažem se,dam maximum od sebe i izgubim zanimanje ili se nešto dogodi,uglavnom uvijek odlazim...ma,ciljeli život sam na odlasku,ne pakiram se,jednostavno odlazim bez ikakvog kajanja...iz svega. Nestajem iz života ljudi,povlačim se periodično i to mi je postalo kao stil života. Neki to prihvaćaju a neki se ljute,ali takva sam(hvala onima šta razumiju tu moju nasušnu potrebu).
Sad sam u toj fazi da me nema i da nemam volje ni za što..ali osjećam(nadam se da sam u pravu) da ću uskoro napustit tu fazu.
kako imaš aspektirane ostale osobnije planete?
kažeš da si dupli strijelac. teško je takvom temperamentu prihvatiti status quo ako je nezadovoljan, on će se spakirati i krenuti dalje... i to tvoje "tada odlazim i samo nestanem iz života ljudi", to je po mome tipično strijelački: "muving", pokret i idemo dalje...pa nije to ni loše, znaš - adekvatno je tvom temperamentu, samo treba poraditi na tom uravnoteženju zadovoljstva i trenutačnih problema, a inače kao dupli strijelac sigurna sam da energije, entuzijazma, pa i optimizma imaš sasvim dovoljno.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you

Zadnje uređivanje Rosary : 13.03.2008. at 13:05.
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 18:07   #98
Question

Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post


kako imaš aspektirane ostale osobnije planete?
kažeš da si dupli strijelac. teško je takvom temperamentu prihvatiti status quo ako je nezadovoljan, on će se spakirati i krenuti dalje... i to tvoje "tada odlazim i samo nestanem iz života ljudi", to je po mome tipično strijelački: "muving", pokret i idemo dalje...pa nije to ni loše, znaš - adekvatno je tvom temperamentu, samo treba poraditi na tom uravnoteženju zadovoljstva i trenutačnih problema, a inače kao dupli strijelac sigurna sam da energije, entuzijazma, pa i optimizma imaš sasvim dovoljno.
Ne znam šta bi izdvojila iz natalne:
...trigon Mjeseca u Raku(8.kuća),Neptuna u Škorpionu(12.kuća) i Chirona u Ribama(3.kuća)
...predivan kvadrat Venere u Škorpionu(11.kuća) sa Marsom u Vodenjaku(2.kuća)
...Saturn u trigonu sa ASC,ali u opoziciji sa Uranom??
ima svašta, a ne znam postavit natalnu,imam je u kompjuteru ali ne znam šta treba kliknut da je zalijepim tu
Nea 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 23:20   #99
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Ja cu mali off,ali los odnos sa ocem se izrazava u losem aspektu sunca i saturna,a ne plutona.
ja ne bi rekla....ja imam bas kvadrat sunca i plutona a odnos sa ocem je katastrofalan...trenutno ga zapravo izbjegavam u potpunosti, a sunce i saturn su mi u sekstilu tako da to nije to
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:45   #100
nadam se da ovo mogu staviti pod tranzite:

može li mi netko pojasniti tranzitnu kvadraturu urana na asc, može i kvadraturu tranzitnog urana na natalno sunce, (iako o ovom drugom znam nešto više)? u čemu bi bila razlika?

šta vam se događalo kad ste imali kvadraturu urana na asc?

ali, molila bih po mogućnosti iz osobnih iskustava ili iskustava ljudi koje znate, nemojte mi samo staviti neki link.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.