Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2008., 21:28   #41
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Dokaz za globalno zatopljenje je ubrzani porast temperature u 20. stoljecu i otopljavanje ledenjaka, zbog kojih se povecava povrsina mora.
Ovi bi mogao da bude i prirodni proces koji se ponavlja kroz cijelu povijest. Klima se stalno mijenja, pa imamo ledena doba nakon koji slijedi zatopljenje i otapanje leda, a cak su nekoliko puta i zabiljezena hladna razdoblja u Europi.
Ako zagadjenje stvarno uzrokuje zatopljenje, nece nam onda puno pomoci sto neke zamlje smanjuju ispustanje staklenickih plinova, a neke koje su medju najvecim zagadjivacima ne.
ovdje je rječ o položaju Zemlje prema Suncu - odnosno "precesiji". Kako je Zemlja nagnuta 23° u odnsou na vertikalnu os, tako ima i mala odstupanja pri vrtnji oko svoje osi (kao zvrk kad izgubi brzinu pa počne vrludati). Ta odstupanja bi bila veća da nema Mjeseca koji svojom gravitacijom privlači ekvator pa donekle stabilizira to vrludanje.
Da bi Zemlja napravila "cijeli krug" u toj precesiji potrebno je oko 25000 godina, i ako znamo da je posljednje ledeno doba bilo prije cca 12.000 godina (kad je sjeverna polutka bila najviše okrenuta od Sunca) onda je logično za pretpostaviti da danas (na pola tog vremenskog perioda), zemljina sjeverna polutka najviše okrenuta prema Suncu i da prima najviše energije i time se najviše zagrijava. Od ovog današnjeg položaja Zemlja će u budućnosti se opet okretati od Sunca još nekih 12.000 godina kada će ponovo nastupiti ledeno doba i onda opet sve ispočetka.
Ja ne vidim drugačije opcije.al me zanima što će znalci reć na ovu moju teoriju.
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 00:50   #42
Nisam znalac,ali kako si došao do tih brojki.
Ja čak niti više neznam kada je bilo posljednje ledeno doba,ali onako iz sjećanja to je bilo barem prije više desetaka tisuća godina.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:37   #43
Quote:
Oracle kaže: Pogledaj post
e ljudi jedno pitanje jel vi znate uopce kolko leda se treba otopit da bi se razina mora digla za jedan metar, jeste vi svijesni kolika je povrsina mora danas i da se cijeli juzni i sijeverni pol otopi razina vode bi se digla za par metara svega, a sta je to? Mislim koji idiot je radio kucu na pol metra do mora, tak da to globalno zatopljenje je sve skupa puna vreca znate vec cega. Ljudi se isto sa svime opterecuju majko mila.

I btw sta to ima veze s nama kad cemo svi bt fosili 2 metra pod zemljom dok se to desi... cak dapace sumjnam da ce i moji pra pra unuci imat ista s time.
Ako se otopi sjeverni pol razina se neće podići niti centimetra jer je to kocka leda u vodi.
Ako se otopi južnionda će se podići za 6 metara.
Ako se otopi grenland onda će se podići za 6 metara.
Ako se otopi grenland i u more sklizne sva slatka voda iz glečera smanjiti će se salinitet ispod grenlanda i zaustaviti će se golfska struja.
U roku 10 godina nastaje ledeno doba.
Kroz povijest zemlje znanstvenici prate CO2 i temperature zarobljene u slojevima leda unatrag 100 000 godina i bilo je toplih i hladnih razdoblja.
No nikad nije razina CO2 prešla 300 jedinica. Sada je ta vrijednost oko 2500 jedinica, a za 50 godina će biti nemjerljiva.
More do južnog pola je zaleđeno 40 kilometara do obale i predpostavljalo se da se neće odlediti sljedećih 200 godina.
Nove sat snimke pokazuju da je nestalo.
U grenlandu se nalaze velike pukotine i bujive odmrznute vode tonu u dubinu glečera.
Smatralo se da se dolje ponovo smrzava.
Otkrio se veliki broj potresa što je uzrok ne smrzavanja već stvaranja sloja između leda i kopna te led klizi prema atlanskom oceanu.
Ovo su podaci koji se prezentiraju po američkim i svijetskim sveučilištima i vlada SAD.-a ih je do sada pobijala, ali više ne.
Sad i oni ratificiraju protokol iz Kyota. Valjda je jasno zašto.
Promjena temperature mora oko ekvatora za samo 2 stupnja uzrokuje povećanje na polovima od čak 14 stupnjeva.
Pogledajte Dokumentarac "neugodna istina" All Gore.
Svatko može imati svoje ideje, ali kad pogleda samo činjenično stanje.....
Zapitamo se?
Mrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:38   #44
Quote:
Mrax kaže: Pogledaj post
Ako se otopi sjeverni pol razina se neće podići niti centimetra jer je to kocka leda u vodi.
Ako se otopi južnionda će se podići za 6 metara.
Ako se otopi grenland onda će se podići za 6 metara.
Ako se otopi grenland i u more sklizne sva slatka voda iz glečera smanjiti će se salinitet ispod grenlanda i zaustaviti će se golfska struja.
U roku 10 godina nastaje ledeno doba.
Kroz povijest zemlje znanstvenici prate CO2 i temperature zarobljene u slojevima leda unatrag 100 000 godina i bilo je toplih i hladnih razdoblja.
No nikad nije razina CO2 prešla 300 jedinica. Sada je ta vrijednost oko 2500 jedinica, a za 50 godina će biti nemjerljiva.
More do južnog pola je zaleđeno 40 kilometara do obale i predpostavljalo se da se neće odlediti sljedećih 200 godina.
Nove sat snimke pokazuju da je nestalo.
U grenlandu se nalaze velike pukotine i bujive odmrznute vode tonu u dubinu glečera.
Smatralo se da se dolje ponovo smrzava.
Otkrio se veliki broj potresa što je uzrok ne smrzavanja već stvaranja sloja između leda i kopna te led klizi prema atlanskom oceanu.
Ovo su podaci koji se prezentiraju po američkim i svijetskim sveučilištima i vlada SAD.-a ih je do sada pobijala, ali više ne.
Sad i oni ratificiraju protokol iz Kyota. Valjda je jasno zašto.
Promjena temperature mora oko ekvatora za samo 2 stupnja uzrokuje povećanje na polovima od čak 14 stupnjeva.
Pogledajte Dokumentarac "neugodna istina" All Gore.
Svatko može imati svoje ideje, ali kad pogleda samo činjenično stanje.....
Zapitamo se?
I to će se dogoditi za maksimalno 50 godina. No ima ljeka. Pogledajte dokumentarac
Mrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:40   #45
Quote:
Mrax kaže: Pogledaj post
Ako se otopi sjeverni pol razina se neće podići niti centimetra jer je to kocka leda u vodi.
Ako se otopi južnionda će se podići za 6 metara.
Ako se otopi grenland onda će se podići za 6 metara.
Ako se otopi grenland i u more sklizne sva slatka voda iz glečera smanjiti će se salinitet ispod grenlanda i zaustaviti će se golfska struja.
U roku 10 godina nastaje ledeno doba.
Kroz povijest zemlje znanstvenici prate CO2 i temperature zarobljene u slojevima leda unatrag 100 000 godina i bilo je toplih i hladnih razdoblja.
No nikad nije razina CO2 prešla 300 jedinica. Sada je ta vrijednost oko 2500 jedinica, a za 50 godina će biti nemjerljiva.
More do južnog pola je zaleđeno 40 kilometara do obale i predpostavljalo se da se neće odlediti sljedećih 200 godina.
Nove sat snimke pokazuju da je nestalo.
U grenlandu se nalaze velike pukotine i bujive odmrznute vode tonu u dubinu glečera.
Smatralo se da se dolje ponovo smrzava.
Otkrio se veliki broj potresa što je uzrok ne smrzavanja već stvaranja sloja između leda i kopna te led klizi prema atlanskom oceanu.
Ovo su podaci koji se prezentiraju po američkim i svijetskim sveučilištima i vlada SAD.-a ih je do sada pobijala, ali više ne.
Sad i oni ratificiraju protokol iz Kyota. Valjda je jasno zašto.
Promjena temperature mora oko ekvatora za samo 2 stupnja uzrokuje povećanje na polovima od čak 14 stupnjeva.
Pogledajte Dokumentarac "neugodna istina" All Gore.
Svatko može imati svoje ideje, ali kad pogleda samo činjenično stanje.....
Zapitamo se?

ti si naveo činjenice koje nitko ne pobija, ali uslijed čega su nastale?
Pročitaj malo "moju" teoriju!

PS: a zašto kvotaš sebe?
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:41   #46
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
ovdje je rječ o položaju Zemlje prema Suncu - odnosno "precesiji". Kako je Zemlja nagnuta 23° u odnsou na vertikalnu os, tako ima i mala odstupanja pri vrtnji oko svoje osi (kao zvrk kad izgubi brzinu pa počne vrludati). Ta odstupanja bi bila veća da nema Mjeseca koji svojom gravitacijom privlači ekvator pa donekle stabilizira to vrludanje.
Da bi Zemlja napravila "cijeli krug" u toj precesiji potrebno je oko 25000 godina, i ako znamo da je posljednje ledeno doba bilo prije cca 12.000 godina (kad je sjeverna polutka bila najviše okrenuta od Sunca) onda je logično za pretpostaviti da danas (na pola tog vremenskog perioda), zemljina sjeverna polutka najviše okrenuta prema Suncu i da prima najviše energije i time se najviše zagrijava. Od ovog današnjeg položaja Zemlja će u budućnosti se opet okretati od Sunca još nekih 12.000 godina kada će ponovo nastupiti ledeno doba i onda opet sve ispočetka.
Ja ne vidim drugačije opcije.al me zanima što će znalci reć na ovu moju teoriju.
Stoji, ali ne i sa sadašnjom količinom CO2 koji ne dopušta sunčevim zrakama da se reflektiraju u svemir već postaju zarobljene. Casini je mjerio refleksiju i smanjena je za nekih 12 %
Neugodna istina:
I kritičari su fascinirani kvalitetom filma ali teško je razlučiti nije li i tematika filma utjecala na njihove pohvalne ocjene. Empire je sažeo pozitivne recenzije riječima :'Dojmljiv, inteligentan i iznenađujuće zabavan film', legendarni Ebert tvrdi da u svojih 39 godina pisanja filmskih kritika to nije napisao ali da sada mora reći publici da duguje sebi i svojoj unučadi da pogleda taj film a čak se i velika Oprah angažirala oko filma i ustvrdila da bi ga svatko morao pogledati.

p.s. umjesto edit sam išao na quote greška

Zadnje uređivanje Mrax : 24.03.2008. at 23:27. Reason: greška
Mrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 10:39   #47
Quote:
Mrax kaže: Pogledaj post
Ako se otopi sjeverni pol razina se neće podići niti centimetra jer je to kocka leda u vodi.
Ako se otopi južnionda će se podići za 6 metara.
Ako se otopi grenland onda će se podići za 6 metara.
Ako se otopi grenland i u more sklizne sva slatka voda iz glečera smanjiti će se salinitet ispod grenlanda i zaustaviti će se golfska struja.
U roku 10 godina nastaje ledeno doba.
Kroz povijest zemlje znanstvenici prate CO2 i temperature zarobljene u slojevima leda unatrag 100 000 godina i bilo je toplih i hladnih razdoblja.
No nikad nije razina CO2 prešla 300 jedinica. Sada je ta vrijednost oko 2500 jedinica, a za 50 godina će biti nemjerljiva.
More do južnog pola je zaleđeno 40 kilometara do obale i predpostavljalo se da se neće odlediti sljedećih 200 godina.
Nove sat snimke pokazuju da je nestalo.
U grenlandu se nalaze velike pukotine i bujive odmrznute vode tonu u dubinu glečera.
Smatralo se da se dolje ponovo smrzava.
Otkrio se veliki broj potresa što je uzrok ne smrzavanja već stvaranja sloja između leda i kopna te led klizi prema atlanskom oceanu.
Ovo su podaci koji se prezentiraju po američkim i svijetskim sveučilištima i vlada SAD.-a ih je do sada pobijala, ali više ne.
Sad i oni ratificiraju protokol iz Kyota. Valjda je jasno zašto.
Promjena temperature mora oko ekvatora za samo 2 stupnja uzrokuje povećanje na polovima od čak 14 stupnjeva.
Pogledajte Dokumentarac "neugodna istina" All Gore.
Svatko može imati svoje ideje, ali kad pogleda samo činjenično stanje.....
Zapitamo se?
Je, a ja sam gledao ozbiljan dokumentarac Rat svjetova... Samo ti vjeruj američkim političarima da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:51   #48
Kako god pogledas, naje#ali smo!

I da nema globalnog zagrijavanja, prenapucili smo planet i presli granicu isplativosti koristenja sirovina. Ako se otope polarne kape na Marsu, onda se mozemo tamo preseliti?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 23:25   #49
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
1) postoji globalno zagrijavanje i na drugim planetama, npr. na marsu se polarna kapa otapa. jel i tamo za to odgovoran co2.
Malo se otapa, malo se stvara. Malo ima pješčanih oluja, malo nema.
Na Uranu ili Neptunu ima promjena koje se tiču drukčije nagnutosti planeta; dolazi do zagrijavanja dijelova koji su do sad bili slabo osvijetljeni. Ne događa se ništa vanredno. Provjeri si svoje izvore. Moj izvor nije Al Gore. Nisam ni pogledao njegov dokumentara.

Quote:
2) jačina insolacije također raste u ovom stoljeću, i to s pravilnijom korelacijom prema povišenju temp.zemlje nego co2.
Može link? Koliko znam, Sunce je općenito mirna zvijezda. Ima svoje cikluse od oko 11 godina, to je sve. Nisam čuo da insolacija raste.

Quote:
3) navodno korelacija co2 prema temp. iz historijskih uzoraka leda s antarktike slijedi a ne prethodi, kao što bi se očekivalo ako je to uzrok zatopljenja, temperaturu.
Navodno? Super ako je navodno. Meni treba nešto jače od "navodno". IMHO.

Quote:
a da se ne govori da se sada sili nerazvijene zemlje da uvode visoke standarde za emisiju co2 i alternativne tehnologije proizvodnje struje ( a koje prodaju ugl. samo razvijene zemlje) koja je puno skuplja od klasičnih, dok najveći zagađivači i oni koji su odgovorni za dosad ispušten co2 i dalje koriste jeftinu naftu, struju i druge prljave ali jeftine tehnologije.
Nije posve točno. Uvode se porezi na CO2, ali se ne skače u alternativno grmlje, jer to nema smisla. To samo neke zemlje, gdje je javni pritisak velik.

Quote:
isto tako to je dobar izgovor za uvođenje nuklearne tehnologije, od čijih posljedica se još oporavlja pola evrope.
Kakaš kak golub. Nemaš pojma. "oporavlja pola evrope" - ROFL
__________________
And the thing that freaks me out
Is I'll always be in doubt
Talidomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 00:47   #50
nije stavr u političarima, već u činjenicama iznesenima i koje se koriste u znanstvene svrhe i obrnuto. Nije bezveze njgov dokumentarac izvor podataka na fakultetima unatoč protivljenju Bushove vlade. Prvo pogledaj dokumentarac.
Molim te. Ja sam ga pogledao i ne mogu, a da te ne zamolim da ga pogledaš.
Mrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 10:35   #51
OK, evo par citata i linkova. Da me se krivo ne shvati, i ja se zalažem za stroge ekološke standarde, ali mislim da je ovaj naglasak na CO2 potpuno pogrešan.

Što se tiče Goreovog dokumentarca, bilo je i tužbi zbog prikazivanja tog filma. Ne da mi se više pričati o tome pa ću pejstati iz jednog članka iz Nexusa:

• film tvrdi da je otapanje snijega na Kilimandžaru dokaz globalnog zatopljavanja. Vladin ekspert bio je prisiljen priznati da to nije točno.
• sugerira da dokazi iz ledenjaka pokazuju da je porast CO2 uzrokovao povišenja temperature tijekom 650.000 godina. Sud je utvrdio da film navodi na zabludu: u tom razdoblju, porasti CO2 kasnili su 800 do 2.000 godina za porastima temperature.
• koristi potresne slike uragana Katrina i sugerira da je to bilo uzrokovano globalnim zatopljenjem. Vladin stručnjak morao je priznati da pojedinačne katastrofe nije moguće pripisati globalnom zatopljavanju.
• prikazuje presušivanje jezera Čad i tvrdi da je to izazvano globalnim zatopljavanjem. Vladin stručnjak morao je priznati da to nije slučaj.
• tvrdi da je jedna studija pokazala da su se polarni medvjedi utopili zbog nestanka arktičkog leda. Pokazalo se da je g. Gore krivo razumio studiju: četiri polarna medvjeda zapravo su se utopila zbog posebno jake oluje.
• prijeti da bi globalno zatopljavanje moglo zaustaviti Golfsku struju i gurnuti Europu u ledeno doba. Tužiteljev dokaz pokazuje da je to znanstveno nemoguće.
• optužuje globalno zatopljenje za nestanak vrsta, uključujući bijeljenje koraljnih grebena. Vlada nije mogla naći nijedan dokaz koji bi potkrijepio tu tvrdnju.
• sugerira da bi razine mora mogle porasti sedam metara, uzrokujući raseljavanje milijuna ljudi. U stvari, dokazi pokazuju da se očekuje povišenje razine mora od 40 centimetara tijekom sljedećih 100 godina i da ne postoji takva opasnost od masovnih migracija. (U povijesti su razine mora ionako varirale gore-dolje, recimo većina rimskih luka je sad pod morem.)
• tvrdi da su rastuće razine mora uzrokovale evakuaciju stanovnika nekih pacifičkih otoka na Novi Zeland. Vlada nije u stanju to potkrijepiti dokazima, i sud je primijetio da se čini kako je to lažna tvrdnja.

Nastavak slijedi kad uhvatim vremena
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 11:12   #52
Što se tiče CO2:
R. Timothy Patterson, profesor geologije i direktor Centra za geoznanost Ottawa-Carleton:
«Promjene razine CO2 ne pokazuju značajniju korelaciju s klimom našeg planeta na dugoj, srednjoj, pa čak i kratkoj vremenskoj skali..."


Za dijagrame:
http://www.ferdinand-engelbeen.be/kl..._temp_ice.html

Evo jedan dobar clanak
http://209.85.135.104/search?q=cache:IqocSRnnAHoJww.telegraph.co.uk/news/graphics/2006/11/05/warm-refs.pdf+monckton+apocalypse&hl=hr&ct=clnk&cd=2&gl =hr


Što se tiče otapanja polova, led na sjevernom polu ponovno se formira rekordnom brzinom, a površina leda na Antarktici najveća je od 1979, a i inače raste u zadnjih 20 godina, iako se lokalno povlači na nekim mjestima.
http://www.canadafreepress.com/2007/...ing091307m.htm

Što se tiče Sunca, ovo je iz sljedećeg Nexusa:
"Kenneth Tapping, istraživač Sunca i direktor projekta Kanadskog nacionalnog istraživačkog vijeća, među onima je koji prate Sunce radi dokaza o povećanju aktivnosti Sunčevih pjega.
Sunčeva aktivnost fluktuira u ciklusima od 11 godina. Ali u ovom je ciklusu Sunce zasad bilo uznemirujuće tiho. Odsutnost pojačane aktivnosti mogla bi označiti početak onoga što je poznato kao Maunderov minimum, događaja koji se javlja svakih par stoljeća i može trajati čitavo stoljeće.
Tapping izvještava da dosad u ovom ciklusu nije bilo promjena u Sunčevom magnetskom polju, i upozorava da ako Sunce ostane tiho još jednu ili dvije godine to bi moglo ukazivati na ponavljanje tog razdoblja drastičnog hlađenja Zemlje koje će sjevernoj hemisferi donijeti obilne snjegove i oštru klimu."

itd...
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 17:45   #53
Quote:
gnki2000 kaže: Pogledaj post
Bio je neki dan film ledeno nešto ili kaj

Pa crtić ledeno doba
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 18:10   #54
Quote:
georgeWtheNuclear kaže: Pogledaj post
Al Gore je vuk u janjecem krznu. Ako mislite da on radi to sto radi jer voli vas i mene i prirodu, varate se. Jebe se njemu i za vas i mene i za prirodu a popularnost je iskoristio ne bi li svojem carbon offset biznisu priskrbio sto vise klijenata.
True.

Nije li malo licemjerno od autora filma koji placa godisnje nekih 30k $ samo za racun za struju u svojoj kucici od 1000 i vise kvadratnih metara da kenja o globalnom zatopljenju i zagadjenju?

To tu koga jeb...
__________________
Mrzim TULJANE!!!
[KRME] is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 00:31   #55
Slažem se no hoće li baš vlada ako se potrudi iznaći odgovore na sva pitanja.
Volio bih da Al nije u pravu. No previše promjena se dešava.
Eto baš jučer je objavljeno o odlomljavanju ledenjaka na antarktici veličine 7 manhatana.
Svi oni pobijaju Ala Gora, ali nitko ne iznosi činjenice da prikaže kako sve ide u dobrom smijeru.
Činjenica je da je "Znanstvena zajednica" utvrdila da niti jedan podatak u dokumentarcu nije prikazan lažno.
I glede uragana Katrina, znanstvenici su potvrdili da je za uragan kriva topla voda u meksičkom zaljevu zbog posljedica globalnog zatopljenja.
Valjda se slažemo oko činjenice da je globalno zatopljenje prisutno.
Zahlađenje sigurno nije.
Koji je uzrok, presuditi će vrijeme, no nebih volio da zbog našeg odupiranja promjenama utvrdimo kad već bude kasno da je Al bio u pravu.
kakav je tko ko osoba u svemu tomu ne sudim.
On se brani da on namjerno plaća skuplju tarifu na njegovom imanju jer veliki postotak ide na ulaganje u druge izvore energije. Novinari su provjerili i istinito je.
i popovi prenose vjeru, a kradu,delaju dicu i blate halju.
Na kraju krajeva...kome vjerovati?
Vladi SAD-a ili jednom ekologu koji veći dio života promovira ove stvari.
Mrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:23   #56
Neka ljudi gledaju Gora, ako će im to podići ekološku svijest, super. Ali temperatura je u prošlosti već drastično varirala i prije industrijskog doba.
"Prema Villalbi (1990, 1994), kao i Soonu i Baliunasu (2003), srednjovjekovno toplo razdoblje bilo je do 3° C toplije od trenutnog toplog razdoblja. Zabilježeno je da su od približno 1000. g. brodovi plovili dijelovima Arktika na kojima je danas trajni led (Thompson i sur. 2000; Briffa 2000; Lamb 1972a, b; Villalba 1990, 1994)"
Samo to srednjovjekovno toplo razdoblje nemoj tražiti na UN-ovom grafikonu jer je on namjerno friziran.
Nije li čudno što se stavlja toliki naglasak na redukciji emisija CO2, a ne na primjer na reforestaciji i očuvanju fitoplanktona. (Razina CO2 u atmosferi je još uvijek manja od optimalne za većinu kopnenih biljaka i povišenje ubrzava njihov rast, ali s morima je malo kompliciranije.)
Ja jako sumnjam u dobre namjere onih koji vode tu kampanju.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 16:02   #57
U čitavoj povijesti ljudskog roda najveće izmjerene temperature su bile u posljednjih 14 godina. Niakda nije bilo većih, a ove godine se očekuje još više.
Prosjek je ono što ćemo moći reći za 100 godina. Veća je za 3 stupnja ili manja.
Eto, ja sam išao kupiti štedne žarulje u konzum. Kupio sam 6 komada. Samo je jedna ispravna.
Gadovi.
Netko je bio rekao da ne primjećuje promjene.
ja živim u josipdolu u podnožju male Kapele. Uvijek smo se borili sa snjegom.
U zadnjih nekoliko godina ima više bljuzge nego snjega. I kad ga ima kao ovih dana onda je totalno poremećeno vrijeme.
Mrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 22:37   #58
Ludi ovdje previše vjeruju u nekakve urote i sl.
Globalno zatopljenje je činjenica, pa zar sami niste primjetili promjenu klime, to se događa u cjelom svjetu pa pogledajte vijesti: poplave, uragani snjeg, ovako nesto nije bilo od kad ljudi prate i bilježe vrijeme.

Ne morate vjerovat nekome tko lupne da su to ameri izmislili jer ne može nitko to izmislit kad i sam možeš uočiti promjene, i ne morate pobijat sve što se događa oko nas i u svemu tražit neku urotu, laž
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 17:13   #59
Quote:
S.O.A.D_201 kaže: Pogledaj post
Ludi ovdje previše vjeruju u nekakve urote i sl.
Globalno zatopljenje je činjenica, pa zar sami niste primjetili promjenu klime, to se događa u cjelom svjetu pa pogledajte vijesti: poplave, uragani snjeg, ovako nesto nije bilo od kad ljudi prate i bilježe vrijeme.

Ne morate vjerovat nekome tko lupne da su to ameri izmislili jer ne može nitko to izmislit kad i sam možeš uočiti promjene, i ne morate pobijat sve što se događa oko nas i u svemu tražit neku urotu, laž
aha, je samo sto svaki znanstvenik ima neko svoje misljenje

daleko je to od cinjenice. mislim kako se tu radi o pljackanju ljudi a ave to pod krinkom borbe protiv globalnog zatopljenja
Forexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:24   #60
Quote:
S.O.A.D_201 kaže: Pogledaj post
Ludi ovdje previše vjeruju u nekakve urote i sl.
Globalno zatopljenje je činjenica, pa zar sami niste primjetili promjenu klime, to se događa u cjelom svjetu pa pogledajte vijesti: poplave, uragani snjeg, ovako nesto nije bilo od kad ljudi prate i bilježe vrijeme.

Ne morate vjerovat nekome tko lupne da su to ameri izmislili jer ne može nitko to izmislit kad i sam možeš uočiti promjene, i ne morate pobijat sve što se događa oko nas i u svemu tražit neku urotu, laž

Globalno zatopljenje je prisutno, ali to nije ništa čega u povijesti već nije bilo. Ako te zanimaju činjenice, provjeri linkove koje sam stavio.
Iako što se tiče tih poplava, uragana i snjegova kakvi se ne pamte mislim da to više govori o kratkoći ljudske pameti nego o klimi.
Čovječanstvo definitivno ima negativan utjecaj na klimu, ali pitanje je koliko su emisije stakleničkih plinova u tome presudne.
A oni koji su desetljećima negirali zatopljenje sad su ga odlučili najednom propagirati i pritom tjerati vodu na svoj mlin.
I sad je svatko tko se suprotstavlja njihovoj iskrivljenoj slici budala "koja u svemu traži urote".
Goreov film daje iskrivljen prikaz, koliko god Oprah i ekipa svršavali na njega.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.