Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2008., 14:53   #121
Quote:
hrvat_1 kaže: Pogledaj post
jel bi mi mogao netko pomoći.
???????......ja sad zavrsavam srednju skolu u zagrebu(gimnaziju) i htio bi u beč na fakultet ekonomiju ili nesta slično.......znanje engleskog mi je dobro a njemački neznam.......jel zna netko fakultete i kako to sa plaćanjem??jel ima sta veze ona nagodba sta su hrvati potpisali sa austro ugarskom jos davno o besplatnom skolovanju i kako to funkcionira??smjestaj imam sreden....

hvala
Mozes ic na Webster (to ti je ko VERN u Hrvatskoj ). Imas direktan upis na sve (drzavne) fakultete i besplatno ih pohadjas, ukoliko zavrsis 4 razred srednje u austriji i tamo maturiras (kao gradjanin bivse austrougarske zemlje) - to je bio sporazum.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 17:36   #122
Quote:
2cool4school kaže: Pogledaj post
Mozes ic na Webster (to ti je ko VERN u Hrvatskoj ). Imas direktan upis na sve (drzavne) fakultete i besplatno ih pohadjas, ukoliko zavrsis 4 razred srednje u austriji i tamo maturiras (kao gradjanin bivse austrougarske zemlje) - to je bio sporazum.


A kolko kosta webster??ja bi nesta jaftinije jer sam cuo da je webster skup!!a moram 4. razred srednje u austriji zavrsiti??
hrvat_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 20:17   #123
Ne moras zavrsit, ali ukoliko zavrsis i maturiras tamo imas direktan upis i besplatno studiranje na bilo kojem drzavnom fakultetu. Webster je privatni pa ne ulazi u to, a mislim da kosta desetak tisuca eura, ali pucam provjeri na webu.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:08   #124
Jel ima itko iskustava sa studiranjem u spanjolskoj,preciznije tehnickim fakultetima, tipa Politecnico Barcelona???
Mene zanima postdiplomski.
wasso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 22:49   #125
Studiranje u Grazu-plz help

Htjela bih se upisati na Sveučilište u Grazu. Već sam studentica jednog hrvatskog sveučilišta (prva godina) no nisam zadovoljna stečenim znanjem i htjela bih krenuti ispočetka. Ako itko od vas studira u Grazu i zna točno kakav je proces prijave i koje su uopće šanse za upad,molim vas javite mi se.
Hvala unaprijed.
metaphonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:31   #126
ovako; imam par pitanja. zna li itko kakav je postupak prebacivanja sa nekog hrvatskog sveučilišta na sveučilište u graz?(prva godina) koliko sam skužila na njihovom websiteu,hrvatski studenti relativno lako upadaju s tim da ako ne dokažu svoje znanje njemačkog,upisuju fax kao nekakav poseban status studenta i onda prvi semestar (ili više) slušaju satove njemačkoga kako bi na kraju polagali diplomu. imam prijateljicu koja je prošle godine upisala fax u grazu da nije znala ništa reći na njemačkom. osobno sam ga učila osam godina,ali znam da mi treba veliko ponavljanje. koje su cijene školarina? (da li samo 15?? eura po semestru ili...) kakve su mi šanse za upad ako ne tražim nikakvu stipendiju,samo mjesto na faxu? hvala na odgovorima.
metaphonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:32   #127
Quote:
metaphonic kaže: Pogledaj post
Ako itko od vas studira u Grazu i zna točno kakav je proces prijave i koje su uopće šanse za upad,molim vas javite mi se.
Hvala unaprijed.
Mislim da ta tema postoji. Mislim da se zove STUDIRANJE U INOZEMSTVU.

Za neke fakultete možeš polagati prijamni ispit u Hr. Moraš proći ispit stranog jezika (konkretno: njemačkog). Mislim da se to polaže u Austriji.
pieceofmyheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:35   #128
Quote:
pieceofmyheart kaže: Pogledaj post
Mislim da ta tema postoji. Mislim da se zove STUDIRANJE U INOZEMSTVU.Za neke fakultete možeš polagati prijamni ispit u Hr. Moraš proći ispit stranog jezika (konkretno: njemačkog). Mislim da se to polaže u Austriji.
You are so right.

Sretno s pronalaženjem odgovora.
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 13:15   #129
zanima me dal netko ima namjeru studirat dizajn vani u neko dogledno vrijeme?
__________________
walking in the fields of gold
vandach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 13:04   #130
bok ljudi!!!!
drugu godinu sam maturantica.i sada počinju moje muke. želim se upisati na faks tj želim studirati socijalnu i kulturnu antropologiju ni manje ni više na OXFORDU. no, engleski nisam nikada učila ali mogu reći da ga vrlo dobro znam(zahvaljući tv-u, glazbi, a i knjigama). no, planiram ići na 2-tjedni tečaj engleskog u englesku i ako bog da baš na oxford, te sam i računala na to da još tu godinu dana što sam u hrvatskoj, pohađem neki naš tečaj engleskog.
što vi mislite o tome?

imam dva mala(velikaa!!!!) problema: kako sam jedinica moji me neće pustiti dalje od hrvatske granice
dajte mi koji savjet za nagovarenje roditelja
i drugi je novac!!tj financirenje!!
mislila sam na kredit...što mislite?

ok, hvala vam na odgovorima!
goodbye0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:29   #131
Rusija

Malo da podignem post

Opet pitanje koje na koji vec ima odgovor ali su stari.
Zanima me kakve su sanse sa prvostupnickom diplomom (strojarska diploma, a htio bi jos diplomski studij zavrsit tj jos 2 godine)
dobije stipendija u rusiji(vec ste prije spominjali nesto u vezi toga ali su stari postovi)?

Ocjene mi nisu bajne i neznam ruski ali imam volju da naucim jezik.
Ima ko bilo kakvog iskustva?
h0pl1t is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 14:41   #132
Studiranje u Austriji

Prijavljujem se za studiranje na Sveučilištu u Grazu. (imam sve potrebne dokumente uključujući potvrdu o upisu na fax u Hrvatskoj),no zanima me-svoje svjedožbe i potvrdu od faxa moram ovjerit i prevest? Ili samo prevest ako je riječ o originalima? Na stranicama faxa spominju i ovjeravanje u Ministarstvu vanjskih poslova. Nikako mi nije jasno pa ako ima netko tko bi mi mogao pomoći,bila bih jako zahvalna. Hvala unaprijed.
alterid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 18:31   #133
Puno hvala.
alterid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:52   #134
Bok ljudi!

Imam i ja pitanje za studiranje vani,točnije u Grazu. Dvoumim se dal' da idem u Graz ili da studiram ovdje u Hrv. Upisao sam se u Hrv i sad razmišljam dal' da se prebacim u Graz.
Želim studirati informatiku, pa ima li tko kakav savjet dal je bolje u Grazu ili??
Alex:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:16   #135
Studiranje u Inozemstvu

Kako to kod nas funkcionira? S obzirom da je Bologna u funkciji ne bili trebalo biti lakse, nesto kao pomocu onih bodova?
Samo sam cuo price da se sve zemlje van EU tretira kao zemlje treceg svijeta, pa tako i hrvatsku wtf?
Brucos sam... pa tek krecem na fax, ali me cisto interesira kako to ide?
wanted0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:37   #136
Pitaš općenito a nema ti takvog odgovora jer ti ovisi na koji ćeš način studirati- sa stipendijom, bez nje...koji studij, država.. evo ti tri linka na kojima bi trebao naći korisne informacije:

http://www.stipendije.info/index.php?lang=hr

http://www.stipendije.info/predstavl...?id=38&lang=hr

http://www.iro.hr/hr/informiranje-i-...anje-u-europi/
Mortalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 05:12   #137
ja bih u graz ili beč.
završila sam 2. godinu povijesti umjetnosti i komparativne književnosti na filozofskom, po bolonji. dakle, ostala mi je još jedna da završim ovaj dodiplomski.

e sad:
je li moguće prebaciti se na treću godinu tamo? ili iskoristiti tu godinu za usavršavanje njemačkog jezika, budući da imam osnove, pa pokušati upisati diplomski tamo?

bilo bi super da netko riješi to pitanje školarine od 15 eura.. jel to sigurno? za dodiplomce? diplomce?
a još bi bolje bilo da mi se na pp javi netko tko studira tamo...
lana 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:13   #138
A, jel ima tko da studira u Innsbrücku?
Naime, dobio sam priliku za neki rad na crno tamo, ali bih možda i upisao fax tamo (zbog vize). Pa me zanima da li ima kakav legalan način za rad i studiranje.
Skužih onaj dio da trebam upisati tečaj njemačkog (iako sam ga nešto učio u srednjoj, ali mi je pobjeglo)
Stoned Rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 22:23   #139
Zna li itko da li bih se mogla prebaciti s osječkog filozofskog na filozofski u ljubljani? Kakvi su uvjeti prebacivanja?
brynhild33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 11:42   #140
Brucošica sam na pravnom faksu u Os i već duže vrijeme razmišljam o specijalizaciji iz međunarodnog prava u inozemstvu, ovo ostalo mi baš i nije tako jako zanimljivo (imam iskustva iz srednje ). Jel ima tko kakvog iskustva s tim u Njemačkoj, neki veći grad, sveučilišta, cijene, smještaj, stipendije, njemački sam učila u srednjoj, pojma ga nemam, al' jako bi ga htjela naučiti...kako doći do tih prijava za faks, web stranice itd. Eto...u par godina će se valjda skupiti korisnih odgovora.
Hvala vam unaprijed!
mambo girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.