Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2008., 11:49   #1
Question Prva menstruacija

Bok! Ja jos nisam dobila prvu mengu, pa me zanima dosta stvari (ponajvise iskustava). Dosta sam Googlala, ali nikako da nađem odgovor na pitanje koje me jaako zanima! Kako da znam da cu dobiti prvu mengu? Vec oko godinu dana imam bijelo pranje. Zadnjih tjedan dana mi se jako pojačalo, imam ga troduplo više. Da li je to znak da mi se bliži prva menga??? Koliko kila trebam imati da dobijem prvu mengu? Neki kažu da trebam imati 48 kila (ja imam 43.5), a neki mi pak kazu da to nema veze te da su oni prvu mengu dobili sa 44 ili 45 kilograma.

Molim vas pomozite mi jer bi stvarno htjela znat hocu li uskoro dobit prvu mengu! Opisite mi vase slucajeve.
Unaprijed tnx.*
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:29   #2
zezaš
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:38   #3
tako mlada a već na forumu.
ti stvarno žarko želiš menstruaciju?proživlajvanje PMSa?bol u donjem dijelu trbuha?grčenje i preznojavanje?
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:52   #4
ma nee.... nije da ju žarko želim nego mi se ćini da ću ju uskoro dobit... pa bolje da budem spremna!
pozz i tnx na odgovorima!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:59   #5
Talking

Quote:
removka kaže: Pogledaj post
zezaš
ne, ne zezam!!!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:12   #6
Ne možeš znati točno kad ćeš ju dobiti. To ne ovisi o kilama (bar ne nužno). Ja prvi put nisam po ničem skužila da ću ju dobit. Samo je došla! Nisi rekla ni koliko godina imaš, jel si jako mršava i sl. Vjerojatno će te malo bolit u donjem dijelu trbuha.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:18   #7
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ne možeš znati točno kad ćeš ju dobiti. To ne ovisi o kilama (bar ne nužno). Ja prvi put nisam po ničem skužila da ću ju dobit. Samo je došla! Nisi rekla ni koliko godina imaš, jel si jako mršava i sl. Vjerojatno će te malo bolit u donjem dijelu trbuha.
imam 13 godina. normalne sam težine i visine. neke moje friendice koje su dobile mengu rekle su mi da su one prije prve m. oko godinu dana imale bijelo pranje, ali da im se zadnji tjedan/dva prije te 1. m. iscjedak jaako povećao KAO I MENI. Sad neznam hocu li je dobit uskoro ilki ne.
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:22   #8
ne možeš znati kada ćeš dobiti. ja sam svoju dobila u crkvi, ni više ni manje...pitam se jel to bio razlog za moje odvajanje od crkve.,...hm...

no, šalu na stranu, stvarno nisam imala pojma da stiže, obično se možeš orijentirati po tome kada ti je mama dobila, ali ja sam dobila 2 god prije mame.
kad dođe, dođe, ne uzrujavaj se.
nećeš ju fulat, to je sigurno.


i da, za takvo spamanje svih drugih tema očekuj karton ili ban. imaš malo godina i malo postova na forumu, ali trebalo ti je biti jasno da se to ne radi.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:25   #9
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
Bok! Ja jos nisam dobila prvu mengu, pa me zanima dosta stvari (ponajvise iskustava). Dosta sam Googlala, ali nikako da nađem odgovor na pitanje koje me jaako zanima! Kako da znam da cu dobiti prvu mengu? Vec oko godinu dana imam bijelo pranje. Zadnjih tjedan dana mi se jako pojačalo, imam ga troduplo više. Da li je to znak da mi se bliži prva menga??? Koliko kila trebam imati da dobijem prvu mengu? Neki kažu da trebam imati 48 kila (ja imam 43.5), a neki mi pak kazu da to nema veze te da su oni prvu mengu dobili sa 44 ili 45 kilograma.

Molim vas pomozite mi jer bi stvarno htjela znat hocu li uskoro dobit prvu mengu! Opisite mi vase slucajeve.
Unaprijed tnx.*
tezina ,visina i kojekakve druge stvari nemaju veze sa vezom, ja sam bila vise nego mrsava, imala 11 god pa sam dobila
moja mala je dobila sa 12, mislim da je tu dosta genetski utjeceno jer u mojoj obitelji su svi dobili jako jako rano (po tadasnjem standardu)

kad tijelo sazrije dobit ces, i svaka cast na informiranju o svemu to je vise nego odgovorno
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:26   #10
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
imam 13 godina. normalne sam težine i visine. neke moje friendice koje su dobile mengu rekle su mi da su one prije prve m. oko godinu dana imale bijelo pranje, ali da im se zadnji tjedan/dva prije te 1. m. iscjedak jaako povećao KAO I MENI. Sad neznam hocu li je dobit uskoro ilki ne.
A mi bi trebale znati? Čekaj pa ćeš vidjet. Ak te počne bolit trbuh (ispod pupka lijevo i desno), vjerojatno ćeš dobit
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:29   #11
da... moja mama je dobila mengu izmedju 7 i 8 razreda.... evo, jedna moja friendica dobila je prvu mengu jucer. rekla je da je imala strasno velik iscjedak. ma znate sto, ja mislim da cu je i ja uskoro dobit! iako mi je to sad BOOM tema u glavi, vjerujem da cu se zasitit kad malo odrastem!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:31   #12
Smile

Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
A mi bi trebale znati? Čekaj pa ćeš vidjet. Ak te počne bolit trbuh (ispod pupka lijevo i desno), vjerojatno ćeš dobit
mislim da nije presudno hoce li me bolit ili ne. moja friendica je otisla na wc i vratila se sokirana. nije ni najmanju bol osjetila!!!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 14:42   #13
neki dobiju i sa 15-16 prvu mengu, tako da nemas brige....

dobit ces je kad dobijes, nema tu nikakve pripreme
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 14:54   #14
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
mislim da nije presudno hoce li me bolit ili ne. moja friendica je otisla na wc i vratila se sokirana. nije ni najmanju bol osjetila!!!
Moja preporuka, imaj uvijek uložak u torbi!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 16:57   #15
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Moja preporuka, imaj uvijek uložak u torbi!
To i ja kazem svojoj kceri stalno posto joj krvarenje jos nije redovno.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 19:07   #16
da i meni je to mama savjetovala. stavila sam jedan dnevni u skolsku torbu! tnx. ljudi, bas ste pravi!!!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 19:11   #17
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
da i meni je to mama savjetovala. stavila sam jedan dnevni u skolsku torbu! tnx. ljudi, bas se pravi!!!
Dnevni ti neće bit dovoljan. Stavi jedan normalan. Ak dobiješ i ak bude malo obilnije, dnevni to ne može upit.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 19:15   #18
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Dnevni ti neće bit dovoljan. Stavi jedan normalan. Ak dobiješ i ak bude malo obilnije, dnevni to ne može upit.
pa dobro.... nevjerujem bas da ce mi prvi put bit tako obilno, ali druge dane sigurnio hocu!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 19:21   #19
stavi i normalni, moja prva je bila najgora, dobila sam ju sa 17 godina, i bila je zbilja OBILNA hehe
tonka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 19:25   #20
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
pa dobro.... nevjerujem bas da ce mi prvi put bit tako obilno, ali druge dane sigurnio hocu!
Gle, dnevni uložak ti nije dosta ni za oskudnu mengu, a kamoli za normalnu, a kamoli pak za obilnu. Ti kak oćeš....
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.